Wyszukaj Rent to Own Homes

Wyszukaj Rent to Own Homes
16 października 2020
Category: Przez Cały

Przeszukuj miliony nieruchomości. Dowiedz się więcej na temat

wynajmu do własnych domów.

3 listopada 2017 autor: Marty Orefice | Kredyt, czynsz na własność


Wiele osób uważa, że ​​czynsz za dom z opcją leasingu jest wyższy niż normalny czynsz. Nie zawsze tak jest. Kiedy tak jest, dzieje się tak, ponieważ kupujący i sprzedający wynegocjowali w umowie kredyt czynszowy. Kredyty czynszowe są całkowicie opcjonalnym czynnikiem posiadania czynszu.

Ludzie często mylą te trzy rodzaje kredytów czynszowych. Istnieją tradycyjne kredyty czynszowe, płatności składek i dopasowanie składek. Każdy służy innemu celowi.

Podstawą wszystkich trzech rodzajów kredytów czynszowych jest to, że kupujący zatrzymuje pieniądze, jeśli kupuje dom. Jeśli nie kupi domu, sprzedający zatrzymuje pieniądze. Pieniądze zachęcają kupującego do zakupu, ponieważ nie otrzyma nic, jeśli tego nie zrobi, i służą jako pocieszenie dla sprzedającego, jeśli kupujący nie kupi. Pieniądze są przechowywane na rachunku escrow do końca okresu leasingu.

Co to jest tradycyjny kredyt na czynsz?

Tradycyjnie kredyty czynszowe to procent czynszu, który sprzedawca zwraca najemcy, ponieważ wynajmuje on dom na własność. To najlepsza opcja dla kupującego, ale najgorsza dla sprzedającego. Sprzedawcy zazwyczaj stosują tę taktykę w sytuacjach, gdy ich dom jest na rynku od dłuższego czasu i bardzo chcą zablokować kogoś na sprzedaż.

Sprzedający pobierają od kupującego godziwy czynsz za dzierżawę nieruchomości przez cały okres. Kupujący nie płaci więcej, niż inny najemca płaciłby w tradycyjnej dzierżawie (tj. Nie płaciłby czynszu za własną umowę).

To nic nie kosztuje sprzedającego z własnej kieszeni. Pieniądze to procent czynszu, który kupujący płaci co miesiąc. Kiedy kupujący płaci czynsz, odpowiedni kredyt czynszowy trafia na rachunek powierniczy, a reszta na rachunek bankowy sprzedającego. Dlatego sprzedawca przyjmuje mniej pieniędzy, aby zrekompensować korzystanie z jego własności, ale nie płaci bezpośrednio.

W takiej sytuacji kupujący nie traci nic ze swoich pieniędzy, decydując się na rezygnację z zakupu – poza opłatą za opcję. Pieniądze są zachętą dla kupującego do zakupu, a nie karą za nie kupowanie. Pieniądze nie są bezpośrednią pociechą dla sprzedającego, ponieważ sprzedający otrzymałby pełną kwotę czynszu, gdyby nie skorzystał z kredytów czynszowych.

Co to jest płatność premium?

Premia jest prawie przeciwieństwem tradycyjnych kredytów czynszowych. W przypadku płatności premii sprzedawca co miesiąc pokrywa pełną godziwą wartość rynkową czynszu za nieruchomość. Zamiast tego sprzedawca co miesiąc płaci dodatkową kwotę, zwaną opłatą składki.

Na przykład, jeśli czynsz wynosi 800 USD miesięcznie, kupujący może co miesiąc płacić premię w wysokości 100 USD. Te dodatkowe 100 dolarów trafia co miesiąc na konto escrow.

Nie jest to naprawdę korzystne dla kupujących, ponieważ mogliby sami zaoszczędzić te pieniądze, nie ryzykując strat poniesionych z powodu braku zakupu nieruchomości. To najlepsza opcja dla sprzedającego, ale najgorsza dla kupującego. Powodem, dla którego kupujący zgadzają się na płatności składki, jest przekonanie nieprzekonanego sprzedawcy do wynajmu na własność.

Większość sprzedawców nie wie o czynszu na własność, a ci, którzy to robią, nie bez powodu są wobec tego sceptyczni. Wielu potencjalnych nabywców, którzy wynajmują na własność, nie kupuje wynajmowanych domów. Jeśli kupujący dokonuje płatności składek, jest bardziej prawdopodobne, że kupi dom z dwóch powodów: (1) straci więcej pieniędzy, niż gdyby nie zapłacił składki oraz (2) zaoszczędził więcej pieniędzy na rachunku powierniczym, dzięki czemu jest bardziej prawdopodobne, że będzie miał wystarczająco dużo pieniędzy na zaliczkę na kredyt hipoteczny.

Co to jest dopasowanie premium?

Dopasowanie składki to połączenie tradycyjnych kredytów czynszowych i płatności składek. W takiej sytuacji kupujący płaci godziwy czynsz rynkowy plus składki. Sprzedawca dopasowuje płatność składki kupującego do kwoty zapłaconego czynszu. Tak więc, jeśli kupujący wpłaci dodatkowe 100 USD na rachunek powierniczy, sprzedający również wpłaci 100 USD z czynszu na rachunek powierniczy.

Kupujący jest dwukrotnie bardziej zachęcany do zakupu domu; jednak sprzedawca otrzymuje taką samą sumę pocieszenia, jaką otrzymałby w sytuacji płatności składki, ponieważ pieniądze, które sprzedawca dopasował, należałyby do sprzedawcy, gdyby nie wykorzystano kredytu na czynsz.

Ta opcja równomiernie równoważy interesy sprzedającego i kupującego. Jeśli zamierzasz skorzystać z kredytów czynszowych, jest to najbardziej sprawiedliwa opcja dla obu stron; jednak niestosowanie kredytów czynszowych jest równie sprawiedliwe. Jest używany, gdy sprzedawca chce mieć pewność, że kupujący jest zmotywowany do zakupu. Sprzedawcy, którzy chcą sprzedać swoje domy, skorzystają z tej strategii. Kupujący mogą również negocjować odpowiednie płatności od sprzedawcy, ponieważ dzięki tej metodzie oszczędzają pieniądze, wynajmując na własność zamiast wynajmować, a następnie znajdując nieruchomość do kupienia.

Część procesu negocjacyjnego

Kredyty czynszowe są częścią czynszu do własnego procesu negocjacji. Sprzedający i kupujący nie mogą korzystać z kredytów czynszowych lub mogą negocjować korzystanie z takiego, który jest korzystniejszy dla jednej osoby niż dla drugiej. Należy jednak zauważyć, że nie powinno być zwycięzcy ani przegranego czynszu za posiadanie własnej umowy. Oczekuje się, że obaj uczestnicy odniosą równe korzyści z umowy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy