Wynik kredytowy 800-Plus: jak najlepiej to wykorzystać

Wynik kredytowy 800-Plus: jak najlepiej to wykorzystać
16 października 2020
Category: Fico Score

Teraz kwalifikujesz się do najniższych stóp procentowych i najlepszych kart kredytowych.

 • FACEBOOK
 • ŚWIERGOT
 • LINKEDIN

Jeśli masz ponad 800 punktów kredytowych – dobra robota. To pokazuje pożyczkodawcom, że jesteś wyjątkowym pożyczkobiorcą i stawia Cię znacznie powyżej średniej oceny konsumentów w USA. Oprócz prawa do przechwalania się, ponad 800 punktów kredytowych może kwalifikować Cię do lepszych ofert i szybszego zatwierdzania przy składaniu wniosku o nowy kredyt. Oto, co musisz wiedzieć, aby w pełni wykorzystać tę ponad 800 punktów kredytowych.

Kluczowe wnioski

 • Ponad 800 punktów kredytowych pokazuje, że jesteś wyjątkowym pożyczkobiorcą.
 • Możesz kwalifikować się do lepszych warunków kredytu hipotecznego i kredytu samochodowego z wysoką zdolnością kredytową.
 • Możesz również kwalifikować się do kart kredytowych z lepszymi nagrodami i dodatkami, takimi jak dostęp do poczekalni na lotnisku i bezpłatne śniadania hotelowe.

Podstawy oceny zdolności kredytowej

Po pierwsze, przypomnienie o ocenach kredytowych. Ocena kredytowa to trzycyfrowa liczba, która podsumowuje ryzyko kredytowe na podstawie danych kredytowych. Najbardziej powszechną oceną kredytową jest ocena FICO, która jest obliczana na podstawie pięciu głównych kategorii danych kredytowych z raportów kredytowych. Oto one, wraz z procentem wyniku, który stanowią.

 • Historia płatności (35%). Czy w terminie zapłaciłeś rachunki
 • Kwoty należne (30%). Ile kredytu i ile pożyczek używasz
 • Długość historii kredytowej (15%). Jak długo masz kredyt
 • Mieszanka kredytów (10%). Rodzaje posiadanych kredytów (np. Hipoteka, pożyczka samochodowa, karty kredytowe)
 • Nowy kredyt (10%). Częstotliwość zapytań kredytowych i otwierania nowych rachunków

Wyniki FICO opierają się na szeregu informacji zawartych w raporcie kredytowym, ale nie uwzględniają wieku, wykształcenia, historii zatrudnienia, płci, dochodu, stanu cywilnego, rasy ani kodu pocztowego.

Chociaż każdy pożyczkodawca ma własne standardy ryzyka kredytowego, poniższy wykres FICO stanowi ogólny przewodnik po tym, co reprezentuje każdy zakres punktacji:

Klub 800-Plus rośnie

Obecnie średni wynik FICO w Stanach Zjednoczonych wynosi 704 – najwyższy od czasu, gdy FICO zaczęło śledzić rozkłady wyników. Po osiągnięciu dna na poziomie 686 w październiku 2009 r., Średni krajowy wynik FICO wzrastał przez osiem lat z rzędu, co stanowi stały trend wzrostowy w jakości kredytów w USA.

Więcej osób uzyskuje również punkty w bardzo wysokim przedziale ocen super-prime powyżej 800. Od kwietnia 2018 r. 21,8% konsumentów zdobywa obecnie punkty w przedziale 800–850, w porównaniu z 20,7% w kwietniu poprzedniego roku. Według FICO kilka czynników przyczyniło się do wyższej średniej i większej liczby konsumentów w przedziale 800 plus, w tym:

 • Mniejsza liczba profili ma negatywne skazy. Odsetek konsumentów z zarejestrowanymi windykacjami od osób trzecich systematycznie malał w latach 2014–2018. Ponieważ historia płatności stanowi 35% obliczenia wyniku FICO, spadek opóźnień w płatnościach jest wyraźnym czynnikiem przyczyniającym się do trendu wzrostowego.
 • Ludzie odpowiedzialnie szukają kredytu. Odsetek konsumentów z jednym lub większą liczbą „twardych” zapytań osiągnął najniższy od czterech lat poziom w kwietniu 2018 r. Wykazano, że większa liczba zapytań wskazuje na zwiększone ryzyko spłaty.
 • Wydaje się, że pomaga w tym edukacja konsumentów. Badania przeprowadzone przez FICO i Sallie Mae w lutym 2018 r. Wykazały, że konsumenci, którzy często sprawdzają swoje wyniki FICO, wolą mieć wyższe oceny kredytowe i podejmować lepsze decyzje finansowe.

Korzyści z oceny kredytowej 800-Plus

Ciężko pracowałeś, aby uzyskać ponad 800 punktów kredytowych, więc upewnij się, że wykorzystujesz je jak najlepiej. Oprócz prawa do przechwalania się, Twoja wyjątkowa zdolność kredytowa pozwala Ci skorzystać z kilku korzyści finansowych, w tym:

Przy składaniu wniosku o nowy kredyt jest bardziej prawdopodobne, że zostaniesz zatwierdzony.

Pamiętaj, że Twoja ocena kredytowa wskazuje Twoją zdolność kredytową i prawdopodobieństwo spłaty pożyczonych pieniędzy. Jeśli masz wysoką zdolność kredytową, pożyczkodawcy będą postrzegać Cię jako mniej ryzykownego, co oznacza, że ​​istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do uzyskania linii kredytowej lub pożyczki.

Będziesz kwalifikować się do niższych stóp procentowych i wyższych limitów kredytowych.

Mając ponad 800 punktów kredytowych, istnieje duże prawdopodobieństwo, że spłacisz swoje długi, więc pożyczkodawcy mogą zaoferować Ci lepsze oferty. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy otrzymujesz kredyt hipoteczny, kredyt samochodowy, czy też próbujesz uzyskać lepsze oprocentowanie swojej karty kredytowej.

Ogólnie rzecz biorąc, automatycznie otrzymasz lepsze warunki kredytu hipotecznego lub samochodowego, jeśli masz wyjątkową zdolność kredytową (zakładając, że wszystko inne jest w porządku). Jeśli masz już istniejącą pożyczkę, możesz być w stanie refinansować ją po lepszym oprocentowaniu teraz, gdy masz wysoką zdolność kredytową. Jak w przypadku każdej refi, najpierw zmień liczby, aby upewnić się, że ruch ma sens finansowy.

Karty kredytowe są różne i być może będziesz musiał poprosić o lepszą ofertę, zwłaszcza jeśli masz kartę przez jakiś czas. Jeśli Twoja zdolność kredytowa niedawno osiągnęła przedział ponad 800 – lub jeśli nigdy wcześniej nie przyjrzałeś się dokładnie swoim warunkom – zadzwoń do istniejących wystawców kredytów, poinformuj ich o swojej zdolności kredytowej i zapytaj, czy mogą obniżyć oprocentowanie lub zwiększyć linię kredytową. Nawet jeśli nie potrzebujesz wyższego limitu, może to ułatwić utrzymanie dobrego współczynnika wykorzystania kredytu (ile jesteś winien w porównaniu z dostępnym kredytem).

Będziesz kwalifikować się do lepszych kart kredytowych z lepszymi nagrodami.

Korzystanie z tej samej karty kredytowej, którą masz od dziesięcioleci, może być dobre pod względem długości historii kredytowej, ale możesz przegapić cenne korzyści. Mając ponad 800 punktów kredytowych, możesz kwalifikować się do dodatkowych korzyści, takich jak dostęp do poczekalni na lotnisku (świetne, jeśli masz długi postój), bezpłatne śniadanie w hotelach oraz możliwość uzyskania zwrotu gotówki i mil lotniczych w szybszym tempie – dla na przykład półtorej mili za wydanego dolara zamiast standardowej jednej mili za dolara.

Jednym z łatwych sposobów na znalezienie lepszej oferty jest zadzwonienie do istniejącego wystawcy karty kredytowej i zapytanie, czy kwalifikujesz się do innej karty z lepszymi nagrodami i korzyściami. Jeśli tak, Twój wydawca może wyjaśnić proces składania wniosku (może to być coś, co możesz zrobić przez telefon lub online) i pomóc Ci przejść na nową kartę. Możesz także sprawdzić karty kredytowe online, aby znaleźć taką, która najbardziej Ci odpowiada.

Sprawdzanie wyniku

Zgodnie z prawem masz co roku prawo do jednego bezpłatnego raportu kredytowego od każdej z „wielkiej trójki” agencji ratingowych – Equifax, Experian i TransUnion -. Jeśli rozłożysz swoje żądania, możesz otrzymać raport kredytowy raz na cztery miesiące, dzięki czemu możesz mieć oko na swój raport kredytowy przez cały rok. Jest tylko jedno miejsce, w którym możesz otrzymać bezpłatny raport z upoważnienia federalnego: AnnualCreditReport.com.

Chociaż Twój raport kredytowy nie zawiera wyniku FICO, możesz go sprawdzić za darmo, jeśli wystawca Twojej karty kredytowej bierze udział w programie FICO Score Open Access. Według FICO w programie uczestniczy ponad 170 instytucji finansowych, w tym Bank of America, Barclays, Chase, Citi, Discover, HSBC, Huntington Bank, Navy Federal Credit Union, PNC Bank i Wells Fargo.

Jeśli wystawca Twojej karty kredytowej bierze udział w programie, będziesz mógł sprawdzić swój wynik po zalogowaniu się na swoje konto online lub zostanie on uwzględniony w miesięcznym wyciągu (lub obu). Jeśli nie masz dostępu do swojej oceny kredytowej za pośrednictwem wystawcy karty kredytowej lub innego pożyczkodawcy, możesz ją kupić online w jednej z trzech agencji ratingowych lub na myfico.com.

Podsumowanie

Twoja ocena kredytowa wpływa na Twoją zdolność do uzyskania kredytu oraz warunki, jakie oferują pożyczkodawcy, takie jak oprocentowanie kredytu hipotecznego. Twój wynik może również wpłynąć na Twoje możliwości pracy (pracodawcy często sprawdzają zdolność kredytową) i opcje mieszkaniowe (właściciele również sprawdzają zdolność kredytową). Twój wynik może nawet zostać uwzględniony w opłacie za ubezpieczenie samochodu i domu. Ponieważ ta jedna liczba jest tak ważna, dobrze jest ją śledzić i w razie potrzeby podejmować kroki, aby ją poprawić. Jeśli chcesz dołączyć do klubu 800-plus i masz problem z uniknięciem negatywnych ocen w raporcie kredytowym, warto rozważyć jedną z najlepszych firm naprawczych.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy