Wsparcie! Mój bank zamknął moje konto

17 lutego 2021
Category: Jeśli Jesteś

Jednym z najbardziej frustrujących doświadczeń jest zamknięcie konta przez bank. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że tak jak możesz wybrać bank, z którym prowadzisz interesy, możesz również zdecydować, że nie będzie robić z tobą interesów. Istnieją przepisy, które uniemożliwiają bankom zamykanie kont z powodów takich jak rasa, ale jeśli jesteś kiepskim klientem i Twoje konto jest zaległe, może ono zamknąć Twoje konto. Zwykle dzieje się tak tylko wtedy, gdy przez określoną liczbę dni wynik na koncie jest ujemny i powinieneś otrzymać zawiadomienie z banku o problemach. Wcześniejsze  

Co zrobić, gdy Twój bank zamknął Twoje konto

Gdy tylko otrzymasz powiadomienie, że Twój bank zamknął Twoje konto, musisz podjąć natychmiastowe działania, aby móc dalej opłacać rachunki i zarządzać swoimi pieniędzmi. Jeśli tego nie zrobisz, Twoja wypłata może trafić do banku, ale nie będziesz mieć dostępu do środków. Bank może je zatrzymać, aby pomóc w pokryciu ujemnego salda, ponieważ nadal jesteś im winien te pieniądze.

Jak uniknąć zamknięcia konta w banku

Najlepszym sposobem uniknięcia zamknięcia konta jest uniknięcie ujemnego salda. Nawet jeśli Twoje konto oferuje usługi debetu, będziesz płacić dużo opłat za debet i możesz zostać uwięziony w cyklu debetu, w którym coraz większa część Twojej wypłaty idzie na opłaty za debet.

Utrzymywanie bieżącego salda na koncie i wydawanie tylko pieniędzy, które masz na koncie, uchroni Cię przed znalezieniem się w takiej sytuacji.

Jeśli rozpocząłeś cykl debetu, musisz go przerwać. Możesz to zrobić, ograniczając wydatki i ewentualnie rozmawiając z bankiem o harmonogramie spłaty opłat, aby nadal móc sobie pozwolić na zakupy spożywcze i opłacać czynsz w ciągu tygodnia. Być może będziesz musiał rozważyć sprzedaż czegoś lub podjęcie dodatkowej pracy, aby dojść do siebie po przepełnieniu. Musisz być proaktywny, dopóki nie naprawisz sytuacji.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś ustanowić podstawowy budżet i zacząć przeznaczać wszystkie dodatkowe pieniądze na nadrobienie zaległości w banku i innych rachunkach. oznacza to, że ograniczasz wydatki na luksusy i anulujesz takie rzeczy, jak subskrypcja telewizji kablowej i członkostwo na siłowni. Wcześniejsze  

Gdy masz napięty budżet, powinieneś być w stanie nadrobić zaległości z rachunków i zacząć planować przyszłe wydatki, aby nie przepłacić konta.

Życie bez konta bankowego

Jeśli masz zamknięte konto, trudno będzie znaleźć inny bank lub spółdzielczą kasę kredytową, która byłaby chętna do współpracy. Będziesz musiał nauczyć się działać bez konta bankowego przez kilka miesięcy, aż wszystko uporządkujesz. Wiele rachunków możesz opłacić przekazami pieniężnymi lub możesz spróbować załatwić sprawę przedpłaconą kartą kredytową.

Rozmowa o problemach z Twoją pracą może być krępująca, ale będziesz musiał opracować metodę płatności, jeśli Twoja praca będzie płacić Ci tylko przelewem. Niektóre banki mogą chcieć otworzyć dla Ciebie konto oszczędnościowe z bezpośrednim depozytem, ​​dopóki nie uzyskasz lepszych ogólnych wyników w zarządzaniu swoimi pieniędzmi w przyszłości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy