Twoje inwestycje idą w górę: kiedy sprzedać i osiągnąć zysk

17 lutego 2021
Category: Będziesz Chciał

Data modyfikacji: 7 kwietnia 2019 r

Każdy kocha zwycięzcę. Sukces na giełdzie przyciąga tłumy niczym celebrytka, który zauważył zakupy – a tym bardziej ekscytujące jest to, że to Ty dokonałeś odkrycia.

Kiedy posiadane przez Ciebie akcje lub fundusze wzajemne przestają działać, ostatnią rzeczą, o której myślisz, jest ich sprzedaż. Chcesz zobaczyć, o ile wyżej pójdzie. Pracowałeś tak ciężko, aby znaleźć odpowiednią inwestycję i to się opłaca, dlaczego miałbyś kiedykolwiek rozważać pozbycie się jej?

Na Wall Street jest popularne powiedzenie: „byki zarabiają pieniądze, niedźwiedzie zarabiają, a świnie są zabijane.

Zasadniczo nie bądź zbyt chciwy. Dobra rada, ale o wiele łatwiej to powiedzieć niż zrobić w prawdziwym życiu.

Zyski z papieru nie pozwolą na opłacenie rachunków

Trudno odejść, gdy wszystko idzie dobrze. Akcje, które chcesz sprzedać, są Twoimi przegranymi, ograniczając straty i reinwestując je z powrotem w swoich zwycięzców.

Oto haczyk: zyski są realne dopiero po ich zrealizowaniu .

Zysk na papierze nic nie znaczy, jeśli nigdy nie sprzedasz akcji lub funduszu. Nawet jeśli zakończysz sprzedaż wcześnie, a wartość akcji lub funduszu będzie nadal rosła, nadal będziesz mieć zysk. Nikt nie może stracić pieniędzy, sprzedając akcje po cenie wyższej niż cena, po której kupili.

Nie mówię, że musisz sprzedawać w momencie, gdy osiągasz zysk. Jeśli te same powody, dla których kupiłeś inwestycję na początku, są nadal prawdziwe i kupowałbyś ją nawet po zarobieniu pieniędzy, nie powinieneś sprzedawać.

Jedną z najtrudniejszych części inwestowania nie jest wiedza, kiedy kupić; wie, kiedy sprzedać.

Znaki ostrzegawcze należy sprzedać inwestycję

Kupując akcje, należy określić ich cenę docelową. Wtedy wiesz, że kiedy akcje osiągną ten cel, musisz sprzedać i przejść do następnej okazji. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy akcje nadal wyglądają jak okazja, nawet po osiągnięciu zysku.

Większość akcji stanie się droższa wraz ze wzrostem ceny. Gdy staną się droższe niż inne akcje na twoim radarze, możesz sprzedać swoje akcje i przeznaczyć te pieniądze na pracę w nowych akcjach, które jeszcze nie wykorzystały swojego potencjału.

Świat nie jest doskonały. Czasami musisz sprzedać, zanim osiągniesz ustaloną cenę docelową. Może tak być w przypadku, gdy ogólne warunki rynkowe zaczną się zmieniać. Jeśli zaczniesz widzieć negatywne raporty i ogólne spadki, możesz chcieć wypłacić wcześniej gotówkę i poczekać na uboczu, aż ponownie pojawią się okazje.

Ważne jest, aby monitorować swoje inwestycje, w przeciwnym razie mogą się źle zachowywać i wpaść w kłopoty, nie zdając sobie sprawy z tego, co się dzieje, dopóki wszystkie twoje zyski nie zostaną usunięte, a skończysz (dosłownie) na czerwono. Rynki są dynamiczne i mogą pojawić się wiadomości, że pewien sektor radzi sobie gorzej niż oczekiwano lub że dyrektor zarządzający odchodzi w wątpliwych okolicznościach. Wszystkie takie obawy mogą być znakiem ostrzegawczym, aby sprzedać i wyjść z nienaruszonymi zyskami.

Złote zasady sprzedaży akcji dla zysku

Udane inwestowanie sprowadza się do jednego: kupuj tanio i sprzedawaj drogo.

Na szczęście każdy, kto inwestuje w długim okresie (10 lat lub dłużej), może być pewien, że jego portfel zyska na wartości, biorąc pod uwagę wystarczająco długi okres.

Jeśli jednak jesteś bardziej agresywnym inwestorem, będziesz chciał sprzedać zyskowne inwestycje w jednej z dwóch sytuacji:

  1. Inwestycja nie jest już rozsądna lub stała się zbyt droga (przekroczyła cenę docelową)
  2. Chcesz zlikwidować inwestycję, aby zainwestować w innym miejscu, zrównoważyć swój portfel lub wykorzystać gotówkęKluczem jest, aby nie zostać zaślepionym zyskami z papieru i zapomnieć o spieniężeniu wygranych, gdy ma to sens. A jeśli inwestycja poszła tak dobrze, że stała się znaczącym procentem twojego portfela, zdecydowanie nadszedł czas, aby sprzedać i przenieść swoje pieniądze w inne obszary, aby odzyskać odpowiednią dywersyfikację i alokację aktywów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy