Poznaj swoje opcje: jak pominąć lub odroczyć płatność za samochód

17 lutego 2021
Category: Spłaty Kredytu

Jak odroczyć płatność za samochód

Dla większości ludzi niezawodny transport jest niezbędny do przetrwania, podobnie jak jedzenie i schronienie. Jeśli nie mieszkasz na obszarze o wyjątkowym transporcie publicznym lub nie pracujesz blisko domu, życie bez własnego pojazdu jest prawie niemożliwe.

Wyobraź sobie, że przegapiłeś płatność za samochód i zabrano ci samochód. Szybko wpadłbyś w błędne koło:

 • Brak pieniędzy oznacza, że ​​nie możesz płacić za samochód
 • Brak płatności za samochód prowadzi do utraty samochoduUtrata samochodu utrudnia zarabianie pieniędzyBrak pieniędzy oznacza, że ​​nie możesz odzyskać samochoduNaturalnie, Twój instynkt podpowiada ci, żebyś unikał tego cyklu. Jednak czasami, z powodu ograniczeń finansowych i grożących długów, pominięcie płatności może być nieuniknione.

  Na szczęście są sposoby, aby złagodzić cios, jeśli nie stać cię na zapłatę za samochód. Co więcej, naprawienie swojej sytuacji finansowej jest znacznie łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać.

  1. Poproś pożyczkodawcę o pominięcie lub odroczenie płatności za samochód

  Niektórzy pożyczkodawcy oferują pożyczkobiorcom odroczone płatności. Oznacza to, że możesz nie być zobowiązany do dokonywania miesięcznych płatności. Zamiast tego należna kwota zostanie opóźniona do końca okresu pożyczki. Może to skutkować niższymi miesięcznymi płatnościami, gdy masz problemy z opłaceniem rachunków w terminie.

  Jednak polityka każdego pożyczkodawcy jest inna. Niektóre zasady mogą wymagać, aby nadal płacić należne miesięczne odsetki. Ponadto każdy pożyczkodawca może mieć inny rodzaj polityki odroczenia, a liczba okresów odroczenia płatności może się różnić. Dlatego często nie możesz odraczać płatności. Ważne jest, aby porównać zasady różnych pożyczkodawców przed wylądowaniem na pożyczkodawcy.

  2. Odrzuć lub zmień termin płatności

  Inną opcją, która pozwala zachować samochód, jest zmiana terminu. Jeśli Twój pożyczkodawca na to pozwala, możesz poprosić o przesunięcie terminu płatności o kilka tygodni, co da ci więcej czasu na wymyślenie pieniędzy.

  Należy jednak pamiętać, że zmiana terminu spłaty może wpłynąć na całkowitą kwotę odsetek, które płacisz pod koniec okresu spłaty pożyczki. Może to nawet skutkować wyższą opłatą za następną należną płatność.

  3. Refinansuj swoją pożyczkę samochodową

  Trzecią opcją, jeśli nie stać Cię na spłatę samochodu, jest refinansowanie kredytu. Pożyczki refinansowe to nowe pożyczki zaciągnięte w celu spłaty istniejącego salda pożyczki. Podobnie jak Twoi poprzedni pożyczkodawcy, nowy pożyczkodawca użyje samochodu jako zabezpieczenia.

  Refinansowanie to dobra opcja dla osób, które mają trudności z dokonywaniem bieżących miesięcznych płatności. Możesz jednak całkowicie uniknąć refinansowania, jeśli:

  • Twoja pożyczka jest prawie spłacona
  • Samochód ma mniej kapitału niż jest wartOpłaty za pożyczkę są zbyt wysokieOpcja refinansowania może również oznaczać niższe oprocentowanie kredytu.

   4. Znajdź kogoś, kto przejmie płatności za samochód

   Jeśli nadal masz problemy z dokonaniem płatności lub ze znalezieniem refinansującego, następnym pomysłem, który może przyjść na myśl, jest znalezienie innej osoby, która pomoże Ci w płatnościach za samochód, przejmując ją. Istnieje jednak różnica między kimś, kto pomaga Ci w spłacie samochodu, a kimś, kto bierze lub „przyjmuje Twoją pożyczkę.

   W teorii osoba ze złym kredytem, ​​ale możliwość dokonywania płatności za samochód może wydawać się idealnym kandydatem, jednak zazwyczaj nie jest to wykonalne. Często pożyczkodawcy wymagają od nowego pożyczkobiorcy złożenia wniosku o własną pożyczkę, która będzie oparta na ich własnej historii kredytowej i dochodach. Oznacza to, że mogą nie mieć takich samych miesięcznych płatności jak Ty, a nawet mogą mieć stosunkowo wyższe oprocentowanie.

   5. Sprzedaj samochód

   Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy należy sprzedać lub wymienić samochód, jeśli nie stać Cię na zapłatę za samochód. Pozwoliłoby ci to uwolnić się od opłat, na które po prostu nie możesz sobie pozwolić, a jednocześnie wyeliminować ryzyko uszkodzenia kredytu.

   Gdy sprzedasz samochód, wykorzystaj zarobione pieniądze na spłatę istniejącej pożyczki. Jeśli pozostaną pieniądze, możesz rozważyć zakup tańszego samochodu. Może to oznaczać zakup samochodu niewymagającego pożyczki lub uzyskanie nowej pożyczki po lepszym oprocentowaniu.

   6. Oddaj samochód przed przejęciem

   Jeśli sprzedaż samochodu nie wchodzi w grę, najlepszą alternatywą może być jego zwrot, jeśli to możliwe. Ale jak zwrócić samochód, na który nie stać?

   Oddanie samochodu pożyczkodawcy nazywane jest „dobrowolnym przejęciem lub „dobrowolnym przekazaniem. Oznacza to, że Ty, pożyczkobiorca, masz świadomość, że nie stać Cię na spłatę i chciałbyś zwrócić samochód.

   Nie oznacza to jednak, że płatności zostaną natychmiast wstrzymane. Po skontaktowaniu się z pożyczkodawcą i ustaleniu daty zwrotu, pożyczkodawca rozpocznie proces sprzedaży Twojego samochodu. Jeśli kwota, jaką otrzymają ze sprzedaży Twojego samochodu, jest mniejsza niż kwota, którą jesteś winien, nadal masz obowiązek spłacenia różnicy, zwanej „saldem braków.

   Podobnie jak przejęcie, dobrowolne wykupienie kredytu jest niespłaceniem kredytu, które pozostanie w Twojej historii kredytowej przez siedem lat. Należy jednak zauważyć, że Ty, pożyczkobiorca, podjąłeś proaktywne kroki, zanim całkowicie nie wywiązałeś się ze spłaty, co może dodać punkty na Twoją korzyść. Uniemożliwi to również dodatkowe opłaty za przechowywanie, holowanie i opóźnienia w płatnościach.

   7. Komunikuj się z pożyczkodawcą

   Kiedy masz kłopoty z pożyczką samochodową, najważniejszym sposobem radzenia sobie z tą sytuacją jest komunikacja z pożyczkodawcą, gdy tylko zorientujesz się, że wystąpił problem. Czekanie na telefony – lub, co gorsza, unikanie rozmów – może sprawić, że Twoi pożyczkodawcy będą mniej ugodowi i bardziej agresywni.

   Gdy zalegasz z płatnością, Twoim głównym priorytetem powinno być nadrobienie zaległości. Każda spóźniona płatność może wiązać się z kolejną opóźnioną opłatą, która może spowodować większe zadłużenie niż wcześniej.

   Ważne jest również, aby zebrać jak najwięcej dokumentów. Oświadczenia o sprzedaży, przejęciu i pokwitowaniu mogą być świetnym źródłem informacji w przypadku windykacji i przyszłych pożyczkodawców.

   8. Porozmawiaj z trenerem ds. Zadłużenia

   Nikt nie kupuje samochodu, wiedząc, że może nie być w stanie dokonać płatności. Życie może się zmienić w jednej chwili i niezależnie od tego, czy chodzi o spłaty kredytu samochodowego, kredyty hipoteczne, czy nawet zbyt duże zadłużenie na karcie kredytowej, łatwo jest zostać przytłoczonym.

   Coaching w zakresie zadłużenia to jeden z najlepszych sposobów radzenia sobie z problemami finansowymi. Nasi doradcy ds. Zadłużenia są dostępni, aby pomóc Ci w kontrolowaniu Twojego finansowego dobrobytu, zajmując się konkretnymi potrzebami i przeszkodami finansowymi. Mogą nawet pomóc w uwolnieniu środków i ułatwieniu płatności za samochód.

   Jeśli uważasz, że coaching w zakresie zadłużenia może pomóc Ci zaoszczędzić kredyt samochodowy, zadzwoń do nas już dziś na bezpłatną sesję.

   Ile płatności można przegapić przed przejęciem?Jeśli żadna z tych opcji pominięcia lub odroczenia płatności za samochód nie jest możliwa, najgorszym skutkiem opóźnionych płatności za samochód jest mimowolne przejęcie samochodu. To sprawia, że ​​ciągle sprawdzasz przez ramię.

   Zazwyczaj większość pożyczkodawców czeka, aż spóźnisz się z płatnościami samochodowymi na około 3 miesiące. Chociaż możesz zostać uznany za zalegającego po 30 dniach, pożyczkodawcy mogą odczekać 90–120 dni przed podjęciem działań.

   Oprócz dodatkowego poczucia niepewności, przejęcia pozostawiają również negatywny ślad w historii kredytowej. Następnym razem, gdy będziesz ubiegać się o pożyczkę samochodową, możesz zostać uznany za wysokiego ryzyka i będziesz miał znacznie wyższe oprocentowanie.

   Ważne jest, aby znać swoje opcje, gdy stoisz w obliczu trudności finansowych. Możesz uzyskać pomoc od pożyczkodawcy, pisząc list w sprawie trudności. Skorzystaj z naszego bezpłatnego szablonu listu o trudnościach, aby rozpocząć.

   O autorzeMelinda Opperman jest wyjątkową nauczycielką, która żyje i oddycha tworzeniem i wdrażaniem innowacyjnych sposobów motywowania i edukowania członków społeczności i uczniów w zakresie umiejętności finansowych. Melinda dołączyła do Credit.org w 2003 roku i ma ponad 19-letnie doświadczenie w branży.

   Przejmij kontrolę nad

   swoim długiemWypełnij poniższy formularz, a jeden z naszych certyfikowanych trenerów finansowych oceni Twoją sytuację i pomoże Ci określić najlepsze opcje rozwiązania problemu zadłużenia. Nie ma żadnych kosztów ani zobowiązań za nasze usługi coachingowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy