Podstawy kredytów na nieruchomości komercyjne w Malezji

17 lutego 2021

Zaktualizowano20 listopada 2019 r.– Według Loanstreet

Jeśli chodzi o finansowanie nieruchomości, większość ludzi wie tylko o kredytach mieszkaniowych, zwanych również kredytami mieszkaniowymi. Ale jeśli nie kupujesz nieruchomości mieszkalnej, kredyt mieszkaniowy nie jest rozwiązaniem. Potrzebowałbyś pożyczki na nieruchomość komercyjną, aby sfinansować zakup nieruchomości, takich jak sklepy, biura, fabryki, apartamenty z obsługą, SoVo, SoHo itp.

Ten artykuł wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o kredytach na nieruchomości komercyjne. Mechanika kredytu na nieruchomość komercyjną działa podobnie jak kredyt mieszkaniowy. Nawet nieruchomości komercyjne mogą być refinansowane. Jest jednak między nimi kilka kluczowych różnic.

Brak ograniczeń dotyczących maksymalnego wskaźnika wartości kredytu do wartości (LTV)W ramach wysiłków zmierzających do ograniczenia inflacji cen nieruchomości Bank Negara Malaysia (BNM) nakazał, aby w przypadku, gdy dana osoba ma już 2 istniejące kredyty mieszkaniowe, maksymalna marża finansowania trzeciego kredytu na zakup nieruchomości mieszkaniowej i późniejszych wynosi 70%.

Pożyczki na nieruchomości komercyjne nie mają takiego ograniczenia, a wielu inwestorów w nieruchomości wykorzystuje to na swoją korzyść.

Rodzaj finansowanych nieruchomości
 • Sklep detaliczny / dom sklepowy
 • GabinetFabrykaJednostki SoVo / SoFoGrunty komercyjne, grunty rolneMoże obejmować jednostki SoHo i apartamenty z obsługą, w zależności od wewnętrznych polityk banku Uwaga: istnieje niejasność co do tego, czy lokale SoHo i apartamenty z obsługą powinny być finansowane z kredytu mieszkaniowego, czy z pakietu kredytów na zakup nieruchomości komercyjnej. Prawdę mówiąc, nie ma ogólnych wytycznych, których miałyby przestrzegać banki. Decydują o tym banki indywidualnie dla każdego projektu i zależy w dużej mierze od tolerancji banku na wszelkie potencjalne komplikacje w dalszej linii, np. pakiet kredytu na zakup nieruchomości komercyjnej na kolejny.

  Preferencje typów nieruchomości bankówDla porównania, jeśli chodzi o kredyty mieszkaniowe, banki nie zwracają szczególnej uwagi na rodzaje nieruchomości, które będą finansować. Jednak w przypadku kredytów na nieruchomości komercyjne jest odwrotnie, zwracając szczególną uwagę na rodzaje nieruchomości, które będą finansować lub refinansować (np. Niektóre banki nie będą finansować fabryk / powierzchni handlowej w centrach handlowych / niczego poza parterem budynków mieszanych). Różni się w zależności od banku i może opierać się na niektórych z następujących względów:

  1. Lokalizacja
  2. Rodzaj nieruchomości komercyjnejGrunty komercyjne lub rolniczeŁączna liczba kondygnacji w budynkuNa którym piętrze znajduje się nieruchomośćJaki typ jednostki, jeśli znajduje się w zabudowie mieszanejUważaj na
  3. Niższy maksymalny margines finansowania w większości przypadków w porównaniu do 90% dla kredytów mieszkaniowych
  4. Spodziewaj się niższego maksymalnego okresu kredytowania, zwykle od 25-30 latOgraniczenia, które niektóre banki nakładają na rodzaje nieruchomości komercyjnych, które będą finansować, np. Niższa marża finansowa dla niektórych rodzajów nieruchomościWniosekJeśli szukasz pożyczki na nieruchomość komercyjną, możesz skorzystać z narzędzia Porównanie pożyczek mieszkaniowych Loanstreet, aby znaleźć pakiet i stopy procentowe, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy