Płacenie dwutygodniowych płatności a miesięczne spłaty kredytu hipotecznego

17 lutego 2021

Dokonując miesięcznych spłat kredytu hipotecznego, możesz się zastanawiać, czy istnieją sposoby na szybszą spłatę pożyczki w ramach istniejących warunków pożyczki.

Na przykład możesz rozważyć dokonywanie płatności co dwa tygodnie zamiast płatności miesięcznych.

Rzućmy okiem i zobaczmy, czy jest to opcja i jak może działać.

Wyjaśnienie spłat kredytu hipotecznego co dwa tygodnie

Rata dwutygodniowa oznacza, że ​​połowę miesięcznej spłaty kredytu hipotecznego wysyłasz co 2 tygodnie zamiast pełnej spłaty raz w miesiącu. Teoretycznie zmniejszyłoby to saldo pożyczki szybciej, co oznacza, że ​​możesz spłacić pożyczkę w krótszym czasie i ostatecznie zmniejszyć kwotę odsetek od pożyczki.

Spłacanie miesięcznych rat kredytu hipotecznego jest standardem, więc możesz się zastanawiać, czy co dwa tygodnie to naprawdę opcja. Oto kilka możliwych opcji spłaty kredytu hipotecznego co dwa tygodnie:

 • Twój pożyczkodawca może zaoferować opcję płatności co dwa tygodnie *
 • Firma zewnętrzna może oferować w Twoim imieniu opcję płatności co dwa tygodnie za opłatą *Możesz sobie poradzić z płaceniem dwutygodniowych płatności samodzielnie ** Ze wszystkimi tymi opcjami wiążą się ostrzeżenia, więc koniecznie przeczytaj cały artykuł!

  Jakie są korzyści z dwutygodniowej spłaty kredytu hipotecznego?

  Dokonując płatności dwutygodniowych zamiast płatności miesięcznych, o ile są one przetwarzane w momencie otrzymania, spłacisz szybciej swój kapitał. Oto kilka korzyści, które należy wziąć pod uwagę w przypadku płatności dwutygodniowych:

  • Płacenie połowy spłaty co 2 tygodnie skutkuje 13 pełnymi spłatami w ciągu roku zamiast 12, co zmniejsza saldo kapitału pożyczki, co oznacza, że ​​nie tylko zapłacisz mniejsze odsetki, ale spłacisz pożyczkę wcześniej.
  • Płacenie połowy płatności co 2 tygodnie zamiast pełnej kwoty miesięcznej może być łatwiejsze do zaplanowania, w zależności od tego, kiedy i jak często otrzymujesz wypłatę.Przestrogi dotyczące dwutygodniowych spłat kredytu hipotecznego

   Chociaż istnieje wiele sposobów dokonywania dwutygodniowych spłat kredytu hipotecznego, ważne jest, aby być świadomym tych środków ostrożności.

   • Upewnij się, że Twój pożyczkodawca zezwala na płatności dwutygodniowe i stosuje jedną z nich co miesiąc do salda kapitału, zamiast po prostu wstrzymywać płatność do nadejścia drugiej połowy, a następnie przetwarzać ją jako jedną pełną płatność.
   • Sprawdź bardzo uważnie strony trzecie – zwykle pobierają opłaty, a czasami po prostu wstrzymują płatności i wysyłają tylko pełną płatność do pożyczkodawcy. Mogą również nie być tak ostrożni, aby upewnić się, że spłaty pożyczki docierają do pożyczkodawcy na czas, aby uniknąć opóźnionych opłat.Nie rozpoczynaj samodzielnego dokonywania dwutygodniowych płatności przed skontaktowaniem się z pożyczkodawcą, aby upewnić się, że nie zostaną naliczone żadne kary i że będą prawidłowo obsługiwać płatności.

    Inne sposoby na szybszą spłatę kredytu hipotecznego

    Jeśli spłacanie dwutygodniowych spłat kredytu hipotecznego tak naprawdę nie jest dla Ciebie opcją, istnieje kilka sposobów na szybszą spłatę kredytu hipotecznego.

    Oblicz kwotę jednej dodatkowej spłaty kredytu hipotecznego i podziel przez 12. Następnie wypróbuj jedną z następujących opcji:

    • Odkładaj dodatkową kwotę co miesiąc na koncie oszczędnościowym i dokonuj jednej dodatkowej spłaty kredytu hipotecznego każdego roku.
    • Każdego miesiąca spłacaj dodatkową kwotę firmie hipotecznej oddzielnie od spłaty kredytu hipotecznego jako dodatkowa płatność do kwoty głównej. Upewnij się, że pieniądze są kwotą główną, a nie kredytem na poczet wcześniejszej, regularnej płatności.Dwutygodniowe spłaty kredytu hipotecznego mogą być świetną opcją w porównaniu do miesięcznych spłat kredytu hipotecznego, jeśli sytuacja jest właściwa i Twój pożyczkodawca na to pozwala. Przed zmianą sposobu spłaty kredytu hipotecznego zapoznaj się ze wszystkimi warunkami i ostrzeżeniami.

     APM jest do Twojej dyspozycji i chętnie odpowie na Twoje pytania podczas rozważania opcji kredytu mieszkaniowego. Skontaktuj się z jednym z naszych przyjaznych doradców kredytowych już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy