Numer rozliczeniowy Wells Fargo | Jak znaleźć swój numer rozliczeniowy

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Zanim zagłębimy się w rzeczywistą zawartość, daj nam znać o Wells Fargo.

Wielu z nas mogło to usłyszeć po raz pierwszy. W każdym razie Wells Fargo & Company to amerykańska międzynarodowa firma świadcząca usługi finansowe z siedzibą w San Francisco w Kalifornii. Jej główne biura znajdują się w całych Stanach Zjednoczonych. Ma ponad 7400 oddziałów, rodzinę liczącą 70 milionów klientów i 263 000 pracowników, 13 000 bankomatów i wartość rynkową 118 miliardów dolarów! Liczby są ogromne i wystarczają, by pokazać wielkość i doskonałość firmy.

Założona w 1852 roku firma przeżyła wiele wzlotów i upadków i kontynuowała swoją podróż przez dobrobyt, depresję i wojnę. Po 160 latach widzimy, jak sześciokoniowy dyliżans firmy majestatycznie króluje na rynku dzięki swoim wysiłkom, poświęceniu i szczerości. Dzięki uwadze i lojalności wobec klientów zyskał niezłomne zaufanie i reputację, której nie można porównać; i wysoko postawił poprzeczkę innym konkurentom.

Teraz, gdy już wiemy o firmie i jej wielkości, przejdźmy do sprawy.

Zanim zaczniemy, dowiedzmy się, czym jest numer rozliczeniowy. To termin techniczny i wielu z nas może nie być tego świadomych. Dlatego lepiej rzucić na to trochę światła. I to nawet zadziała jako początek sprawy.

Co to jest numer rozliczeniowy?

Numer rozliczeniowy, czasami nazywany również numerem rozliczeniowym ABA (American Bankers Association), to zestaw dziewięciu unikatowych cyfr używanych przez banki jako numer identyfikacyjny. Zawiera również informacje, czy bank jest stowarzyszony na szczeblu federalnym czy stanowym. Małe banki zazwyczaj mają jeden numer rozliczeniowy, podczas gdy duże banki międzynarodowe mogą mieć ich kilka, w zależności od stanu, w którym posiadasz konto bankowe.

Te numery rozliczeniowe są przydatne w transakcjach finansowych, takich jak deponowanie pieniędzy, płacenie podatków, opłacanie rachunków konsumenckich itp. Pomagają również w śledzeniu przelewów pieniężnych. Odgrywają znaczącą rolę w przelewach krajowych i międzynarodowych.

W Indiach mamy numer MICR (rozpoznawanie znaków atramentu magnetycznego), który odgrywa tę samą rolę, co numery rozliczeniowe.

Numery routingu Wells Fargo według stanu

Jak wspomniano wcześniej, Wells Fargo rozszerzyło swój zasięg na ponad 7400 lokalizacji. Mogą znajdować się w różnych stanach. Wraz ze zmianą stanu numery routingu powinny się zmieniać. Tak więc oddziały mają różne i unikalne numery rozliczeniowe.

Oto kilka numerów routingu, które zostaną wprowadzone, abyś mógł sprawdzić, czy są unikalne, czy nie.

Wells Fargo, Connecticut
STAN NUMER TRASY WELLS FARGO
Wells Fargo w stanie Alabama 062000080
Wells Fargo w Arkansas 111900659
021101108
Wells Fargo na Florydzie 063107513
Wells Fargo Idaho 124103799
Wells Fargo Louisiana 121042882
Wells Fargo Massachusetts 121042882

Może dojść do wniosku, że oddziały w Massachusetts i Luizjanie mają ten sam numer rozliczeniowy. Dzieje się tak, ponieważ obie gałęzie należą do tego samego stanu. Natomiast wszystkie inne gałęzie mają swoje unikalne i różne numery rozliczeniowe.

Sposoby znajdowania numeru rozliczeniowego

Możesz znaleźć numer z czekiem lub bez. Bez czeku można go otrzymać pod numerem kontaktowym obsługi klienta banku. Możesz go również zdobyć na oficjalnej stronie ABA. Jeśli jesteś zarejestrowanym klientem bankowości internetowej, możesz ją otrzymać pod numerami kont i w innych sekcjach.

Znajdowanie numeru rozliczeniowego na czeku

Numer rozliczeniowy można łatwo znaleźć na czeku. Po prostu otwórz swoją książeczkę czekową, aw lewej dolnej części czeku zobaczysz dziewięciocyfrowy, unikalny numer rozliczeniowy. Po prawej stronie masz dziesięciocyfrowy numer konta. Nie daj się pomylić między routingiem a numerem konta.

Dlaczego bank ma wiele numerów rozliczeniowych?

Numer rozliczeniowy identyfikuje bank, więc różne banki mają własne numery rozliczeniowe, dzięki czemu można je jednoznacznie rozpoznać. Podczas gdy bank międzynarodowy z wieloma oddziałami ma unikalny numer rozliczeniowy dla każdego oddziału, który znajduje się w różnych stanach. Dzieje się tak, ponieważ dzięki numerowi rozliczeniowemu można dowiedzieć się, czy bank jest zorientowany na stan, czy na federację. To są powody, dla których bank ma wiele numerów rozliczeniowych.

Jak znaleźć prawidłowy numer rozliczeniowy, którego należy użyć?

Numer rozliczeniowy jest wydrukowany unikatowymi czcionkami w lewej części czeku. Jest to liczba dziewięciocyfrowa. Nie daj się pomylić z numerem konta. Po otrzymaniu go, skąd wiesz, czy numer rozliczeniowy jest prawidłowy i jest to ten sam numer, którego powinieneś użyć.

To jest zbyt proste. Możesz to sprawdzić na liście numerów rozliczeniowych, które znajdują się na oficjalnej stronie banku. Jeśli pasuje, to jest poprawny. Po prostu upewnij się, że patrzysz na poprawną nazwę gałęzi i stan, ponieważ różne gałęzie w różnych stanach mają unikalne numery routingu.

Możesz go również uzyskać za pośrednictwem oficjalnej strony z numerem routingu ABA. Możesz również wybrać numer obsługi klienta.

Numer rozliczeniowy Wells Fargo dla międzynarodowych przelewów kablowych

Stany Zjednoczone są jedynym krajem, który używa systemu numerów routingu. Jeśli chcesz wykonać międzynarodowy przelew bankowy na konto w USA z konta bankowego poza Stanami Zjednoczonymi, musisz podać jego numer rozliczeniowy, aby dokończyć transakcje.

Aby zapewnić pomyślny międzynarodowy przelew bankowy na koncie bankowym Wells Fargo, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami bankowymi.

Dane bankowe Nazwa banku: Wells Fargo Bank NA

Adres banku: 420, miasto banku Montgomery, stan – San Francisco, Zip – CA 94104

Kod SWIFT / BIC: WFBIUS6S

Numer przelewu banku: Zobacz szczegóły

Znajdowanie numeru rozliczeniowego w trybie online

Możesz znaleźć numer z czekiem lub bez. Teraz przyjrzymy się, jak znaleźć go w Internecie.

 • Zaloguj się do bankowości internetowej.
 • Wybierz konto z opcji.Kliknij numery kont i nie tylko.Możesz również wyszukać swój bank w witrynie numeru rozliczeniowego ABA. Wystarczy wpisać nazwę i lokalizację swojego banku w pasku wyszukiwania. W ciągu kilku chwil otrzymasz żądany numer rozliczeniowy.

  Różnica między numerami rozliczeniowymi, kodami SWIFT, BIC i IBAN

  Musimy teraz wiedzieć, co to jest numer rozliczeniowy.

  Przyjrzyjmy się kodom SWIFT i BIC.

  Kod SWIFT jest używany podczas przelewu międzynarodowego między dwoma bankami. Jest to elektroniczny system przesyłania wiadomości służący do przekazywania wiadomości w określonym formacie.

  BIC (Business Identifier Codes) są używane przede wszystkim do identyfikacji instytucji finansowych i niefinansowych, które są zaangażowane w codzienne transakcje biznesowe. Odnosi się do zestawu cyfr używanego do wysyłania płatności międzynarodowych.

  IBAN to ustandaryzowany system identyfikacji zagranicznego konta bankowego. Nie zastępuje całkowicie numeru konta, ale działa jako asystent numeru konta.

  Oto niektóre spostrzeżenia dotyczące różnych szczegółów śledzenia płatności krajowych i międzynarodowych. Szczęśliwego bankowości.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy