Nestucca River Fall Chinook Łowienie łososia Porady

17 lutego 2021
Category: Dzięki Czemu

Dzielenie się jest dbaniem o innych!

 • Dzielić
 • ĆwierkaćKołekRzeka Nestucca może zajmować hrabstwo z lepiej znanymi rzekami w zatoce Tillamook na północy i znajduje się daleko poza niektórymi z większych miast północnego wybrzeża. Ale z dobrymi jesiennymi i wiosennymi biegami chinook oraz zimą i latem steelhead, ten całoroczny strumień między Tillamook a Lincoln City jest daleki od nieodkrytego. W rzeczywistości podróż trwa nieco ponad godzinę z Salem i około dwóch godzin z większości obszaru Portland, dzięki czemu jest łatwo dostępny dla wielu wędkarzy z Oregonu.

  Jesienne łowienie chinook jest jednym z większych losów na Big Nestucca, jak jest również znany. Całkowite połowy tutaj zazwyczaj przekraczają pobliskie rzeki Trask lub Wilson w sezonie jesiennym, chociaż statystyki dotyczące Nestucca obejmują połowy zarówno w odcinku rzeki, jak i zatoki, w przeciwieństwie do danych dotyczących dopływów zatoki Tillamook.

  By the Book – Przepisy wędkarskie w rzece Nestucca

  Otwarte jesienią chinook od 16 września do 31 grudnia z mostu Cloverdale w górze rzeki do Moon Creek w Blaine. (Łowienie Chinook otwiera się 1 sierpnia poniżej Cloverdale Bridge.) Limit to dwie dorosłe osobniki chinook dziennie, cztery w ciągu dowolnych siedmiu kolejnych dni i łącznie 10 na sezon ze wszystkich zatok i strumieni Nehalem, Tillamook i Nestucca.

  Skontaktuj się z Oregon Department of Fish and Wildlife, aby uzyskać aktualizacje tych zasad. Specjalne przepisy mogą zostać wprowadzone po opublikowaniu corocznej broszury Oregon Sport Fishing Regulations.

  Czas podróży – poziomy rzeki Zaklęcie sukcesu

  Jeśli spadło już wystarczająco dużo deszczu, aby wciągnąć ryby w górę rzeki, od dnia otwarcia (16 września) łowienie chinook nad mostem Cloverdale będzie dobre. Poziom rzeki powinien sięgać około 4½ stopy, aby tak wcześnie wprowadzić dużego łososia do słodkiej wody. Wcześniej większość będzie przebywać w zatoce i wodzie pływowej, aż nadejdą znaczne deszcze.

  Kolejne deszcze wciągną do rzeki świeże ryby, a niezawodne połowy łososia mogą wytrzymać do nagłego zatrzymania, zwykle w okolicach Święta Dziękczynienia. „Kiedy się zatrzyma, powiedział Barnett, „to tak, jakby ktoś wcisnął włącznik światła.

  Najwięcej łowi się w rzece na wysokości od 4 do 6,5 stopy, mierzonej na skrajni w pobliżu bobra. Gdy poziom wody jest wysoki, chinook w każdej chwili dostanie się do rzeki. Kiedy rzeka płynie na bardziej umiarkowanych poziomach, więcej ryb wpływa na przypływ lub w nocy. Przypływ na wskaźniku w zatoce zajmuje około trzech godzin, aby dotrzeć do Cloverdale, często przynosząc ze sobą nowego łososia.

  Fish Finder – Beaver to Cloverdale

  W przypadku chinook większość wędkarzy koncentruje wysiłki poniżej małego miasteczka Beaver. Chociaż rzeka jest otwarta dla połowów łososi do Moon Creek (w Blaine), wiele chinooków wyłącza się w Three Rivers lub Beaver Creek. Te, które nadal znajdują się w górnym biegu rzeki Nestucca z Beaver, często są ciemniejsze i niższej jakości na stole.

  Jeśli poziom rzeki zbliża się do górnej granicy obszaru, w którym można łowić ryby, spróbuj łowić bliżej bobra. Jeśli jest nisko, trzymaj się bliżej Cloverdale. Kiedy poziom wody jest idealny, wypróbuj dowolne miejsce między dwiema społecznościami.

  Dostęp do brzegów poniżej Beaver jest trochę nierówny, ponieważ ta część Nestucca biegnie głównie przez pola uprawne i inne prywatne tereny. Jest dobry, ale czasami zatłoczony publiczny dostęp do miejsca startu Three Rivers w pobliżu Hebo. Poszukaj również dostępu do rzeki w pasach drogowych na mostach autostrady 101.

  Łodzie dryfujące powinny zawijać do First Bridge (Beaver), Farmer Creek lub Three Rivers, aby dotrzeć do dobrych sekcji wędkarskich. Te niższe dryfty są uważane za bezpieczne dla mniej doświadczonych żeglarzy.

  Sekrety sukcesu – najlepsze metody na łososia Nestucca

  Duże skupiska jaj łososia – plamy o obwodzie równym 50centomlub nawet srebrnymdolarom– to najpewniejszy sposób na zwabienie jesiennego chinooka.

  Z brzegu lub z łodzi spróbuj łowić jajami klastra pod dużym (2- do 3-uncjowym) spławikiem w powolnej i głębokiej wodzie, chociaż metoda ta może być również stosowana w umiarkowanym nurcie.

  Oprócz łowienia bobberów, Barnett często odbija się do tyłu przez dziury, powoli prowadząc dużą grupę jaj za pomocą kul armatnich lub obciążników brzegowych dopasowanych do prądu. Ta metoda jest często bardziej skuteczna niż łowienie bobberów przy większych przepływach, ale można ją również stosować przy wolnym prądzie.

  Wypróbuj różne prędkości i różne podejścia. „Czasami chcą tego szybko, a czasami wolniej – powiedział.

  Wędkarstwo dryfujące ze stacjonarnej pozycji na łodzi lub z brzegu lub z boku dryfującej z ruchomej łodzi to inne popularne sposoby łowienia z jajami.

  Niektórzy wędkarze dodają do swojej oferty krewetki piaskowe, ale Barnett nie widzi lepszych rezultatów z dodatkowego kosztu. Inwestuje pieniądze w utrzymanie świeżości jaj i częste zmiany przynęty. „Nie bij przynęty na śmierć i nie przerywaj jej łowienia – powiedział Barnett, który ma „tajną marynatę na swoją ulubioną kurację jajeczną, ale ma przy sobie także jajka peklowane kilkoma dodatkowymi recepturami. „Nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka z jedną kuracją jajeczną.

  Barnett powiedział, że poza przynętą, trolling z powrotem na Luhr Jensen Kwikfish może być produktywny, szczególnie na stosunkowo płytkich i „płaskich odcinkach, gdy rzeka płynie nieco wysoko i nie ma koloru, ale nabiera kształtu. Użyj przynęty rozmiaru 15 lub 16; Popularne kolory to chrom i biel z domieszką czerwieni, zieleni lub szarego koloru. Ponadto ubiera przynętę w sardynkę.

  Rzucanie błystkami może również złapać chinook w Nestucca. Dobrym rozwiązaniem jest lis niebieski w rozmiarze 5 lub 6; niebieski i chartreuse to popularne kolory akcentów spinnerowych.

  Jeśli wszystko inne zawiedzie

  Przestań bombardować dziurę dużymi spławikami i kawałkami ołowiu i usiądź na kanapkę lub filiżankę kawy. „Daj im 15 minut, a sprawy zwykle się zapalą.

  Tim Barnett założył Barnett Guide Service w 2004 r., Ale były łowca drewna łowił łososie i stalowce w przybrzeżnych rzekach Oregonu przez ponad trzy dekady. Podczas gdy Nestucca jest jego rzeką domową, kieruje również innymi wodami w północno-zachodnim Oregonie i spędza część wiosny i lata jako przewodnik po Alasce.

  Nie przegap nowinek wędkarskich z Northwest! Polub nas na Facebooku.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy