Kto może skorzystać z ulgi podatkowej dla kupujących dom?

17 lutego 2021
Category: Przed Złożeniem

Kwota dla kupujących dom stał się programem dla kupujących dom.

Kwota dla kupujących dom (HBA) to bezzwrotny kredyt, który umożliwia kupującym po raz pierwszy domy i nabywcom niepełnosprawnym ubieganie się o 5000 USD rocznie przy zakupie domu.

Aby kwalifikować się do ulgi podatkowej dla kupujących mieszkanie, musisz spełnić oba poniższe kryteria:

 1. Ty lub Twój współmałżonek lub konkubent kupiliście kwalifikujący się dom.
 2. Jesteś kupującym po raz pierwszy domem, co oznacza, że ​​nie mieszkałeś w innym domu należącym do Ciebie, Twojego małżonka lub wspólnika w roku nabycia ani w żadnym z czterech poprzednich lat.

Na przykład, jeśli kupiłeś dom w tym roku, nie możesz być właścicielem domu w ciągu ostatnich 4 lat.

Ponadto osoby niepełnosprawne kwalifikują się do HBA, nawet jeśli nie kupują domu po raz pierwszy. Osoba niepełnosprawna to osoba uprawniona do ulgi podatkowej dla osób niepełnosprawnych. Aby się kwalifikować, osoba niepełnosprawna musi kupić dom w celu zamieszkania w domu, który jest bardziej dostępny lub lepiej dostosowany do jej potrzeb.

Jeśli masz członków rodziny, którzy są niepełnosprawni, możesz kupić im dom i samodzielnie ubiegać się o kredyt. Dom musi być lepiej dostosowany do stanu tej osoby. Abyś mógł ubiegać się o kredyt, osoba niepełnosprawna musi być krewnym, zdefiniowanym przez Kanadyjski Urząd Skarbowy jako osoba powiązana pokrewieństwem, małżeństwem, związkiem partnerskim lub adopcją.

Które domy kwalifikują się do HBA?

Kwalifikujący się dom to prawie każdy rodzaj domu, o ile znajduje się w Kanadzie i jest zarejestrowany na nazwisko lub nazwisko współmałżonka lub partnera . Obejmuje to istniejące domy i domy w budowie.

Według agencji ratingowej za kwalifikujące się domy uznaje się:

 • Domy jednorodzinne
 • Domy bliźniacze
 • Kamienice
 • Domy mobilne
 • Jednostki mieszkalne
 • Mieszkania w budynkach dwupoziomowych, trzypoziomowych, czteropoziomowych lub mieszkalnych

Udział w spółdzielni mieszkaniowej kwalifikuje się również wtedy, gdy daje ci prawo własności nieruchomości będącej jego podstawą.

Jak odebrać kwotę kupującego dom

 • Aby ubiegać się o kwotę dla nabywców domu, wprowadź kwotę 5000 USD w wierszu 31270 zeznania podatkowego.
 • Bezzwrotna stawka ulgi podatkowej w wysokości 15 procent oznacza, że ​​faktyczna redukcja podatków wyniesie 750 USD. Jeśli Twoje podatki federalne są niższe niż 750 USD, Twój kredyt zostanie odpowiednio zmniejszony, ponieważ jest to kredyt bezzwrotny.
 • Możesz podzielić kredyt między swój zwrot a zwrot współmałżonka lub partnera, ale łączna kwota roszczenia nie może przekraczać 5000 USD.
 • Jeśli ubiegasz się o HBA dla domu zakupionego dla niepełnosprawnego krewnego, wprowadź kwotę w tym samym wierszu na zeznaniu podatkowym. Agencja ratingowa może Cię poprosić o wyjaśnienie, w jaki sposób jesteś spokrewniony z osobą niepełnosprawną.

Jeśli czujesz się trochę przytłoczony, zrozum specjalne kredyty, takie jak ten, rozważ TurboTax Live Assist & Review i uzyskaj nieograniczoną pomoc i porady dotyczące podatków, a także ostateczną recenzję przed złożeniem wniosku. Lub wybierz pełną obsługę TurboTax Live i poproś jednego z naszych ekspertów podatkowych o zwrot od początku do końca.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy