Kto jest moją osobą obsługującą pożyczki?

17 lutego 2021
Category: Konta Bankowego

Podmioty obsługujące pożyczki działają jako pośrednik między tobą a federalnym programem pożyczek studenckich, który pomógł ci opłacić szkołę. Obsługujący pożyczki mogą pomóc Ci znaleźć nowe plany spłaty, zmienić istniejący plan lub skonsolidować pożyczki. Mogą również pomóc w programach umorzenia kredytów studenckich lub odroczeniu. Bez względu na to, jaka jest Twoja sytuacja po opuszczeniu szkoły, ważne jest, aby wiedzieć, kto jest Twoim urzędnikiem ds. Pożyczek federalnych i jak najszybciej skontaktować się z nim, aby poznać dostępne opcje.

Sprawdź stawki kredytów studenckichZobacz naszych najwyżej ocenianych pożyczkodawców i już dziś znajdź najlepsze stawki. To szybkie i łatwe.

W tym artykuleKim jest moja firma obsługująca pożyczki studenckie?

Obecne federalne programy pożyczek studenckich obejmują Federal Perkins Loan, Direct Subsidised Loan, Direct Unsubsidized Loan i Direct PLUS Loan. Zazwyczaj federalne pożyczki studenckie są należne, gdy student kończy studia, spada poniżej liczby zapisów na pół etatu lub kończy szkołę (lub po okresie karencji trwającym do sześciu miesięcy w przypadku niektórych programów). Kiedy nadejdzie czas, dokonasz płatności bezpośrednio do firmy obsługującej pożyczki.

Z wyjątkiem kredytów Perkins, które są czasami obsługiwane przez szkołę, do której uczęszczałeś, większość obsługi pożyczek federalnych odbywa się za pośrednictwem jednej z następujących organizacji:

  • CornerStone: 1-800-663-1662
  • FedLoan konserwacja (PHEAA) 1-800-699-2908 Granitowy stan – GSMR: 1-888-556-0022 Usługi pożyczek edukacyjnych Great Lakes: 1-800-236-4300 HESC / Edfinancial: 1-855-337-6884 MOHELA: 1-888-866-4352 Navient: 1-800-722-1300 Nelnet: 1-888-486-4722 Serwis OSLA : 1-866-264-9762Aby dowiedzieć się, która firma obsługująca pożyczki należy do Ciebie, musisz utworzyć identyfikator FSA i uzyskać dostęp do National Student Loan Data System (NSLDS), który jest bazą danych pomocy dla studentów Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych.

    Pożyczki studenckie 101Korzystanie z NSLDS w celu znalezienia jednostki obsługującej pożyczki

    Identyfikator FSA zastępuje PIN FSA, który służył jako kod logowania do witryn Federalnej Pomocy dla Studentów do 10 maja 2015 r. Jeśli zalogowałeś się do systemu wcześniej (na przykład, aby wypełnić FAFSA), będziesz potrzebować utworzenie nowego identyfikatora FSA w celu korzystania z systemu.

    1. Przejdź do strony Federalnej Pomocy Studenckiej FSA.
    2. Utwórz nowy identyfikator FSA. Witryna wyświetli monit o podanie adresu e-mail oraz wybranie nazwy użytkownika i hasła. Musisz również potwierdzić, że masz 13 lat lub więcej. Kliknij Kontynuuj, aby uzupełnić pozostałe informacje.Zwróć uwagę, że informacje, które wprowadzasz dla swojego identyfikatora FSA muszą dokładnie odpowiadać tym, które umieściłeś w FAFSA. Zgodnie z najczęściej zadawanymi pytaniami witryny Federal Student Aid, problemy z logowaniem są często spowodowane tym, że uczniowie i rodzice mylą swoje identyfikatory FSA. Przypominają uczniom, aby nie udostępniali nikomu swojego identyfikatora FSA, aby uniknąć nieporozumień.Po utworzeniu identyfikatora FSA przejdź do National Student Loan Data System (NSLDS) i kliknij „Financial Aid Review. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że chcesz udostępniać prywatne informacje, w tym numer ubezpieczenia społecznego. Kliknij „Akceptuj i użyj swojego identyfikatora FSA, aby się zalogować.Następnie zobaczysz stronę z listą federalnych pożyczek studenckich. Kliknij niebieskie cyfry tuż przed kolumną „Rodzaj pożyczki. Przewiń do dołu strony i poszukaj wiersza „Informacje o obsłudze / pożyczkodawcy / agencji gwarancyjnej / ED Servicer. Osoba kontaktowa wymieniona obok pozycji „Obecna osoba obsługująca ED to federalna jednostka obsługująca pożyczki.Następnie będziesz musiał zarejestrować się bezpośrednio u swojego federalnego podmiotu obsługującego pożyczki, aby dokonać płatności. Po zarejestrowaniu się możesz zdecydować się na otrzymywanie wyciągów rozliczeniowych w formie elektronicznej i płacić je w ten sam sposób lub zaplanować automatyczne obciążenia konta bankowego. Możesz również zapłacić rachunek czekiem, wysyłając płatność bezpośrednio do jednostki obsługującej pożyczkę – możesz jednak kwalifikować się do niewielkiej obniżki stóp procentowych (na przykład 0,25%), jeśli zdecydujesz się zapłacić za pomocą automatycznego polecenia zapłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy