Jakie są wymagania dotyczące zdolności kredytowej dla kredytu samochodowego?

17 lutego 2021
Category: Poprawić Swoją

Jeśli chcesz sfinansować nowy lub używany samochód, ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na swoją zdolność kredytową, ponieważ może to mieć duży wpływ na zdolność do uzyskania samochodu (i to po bardzo korzystnej cenie). Jeśli chcesz poznać wymagania dotyczące uzyskania kredytu samochodowego, czytaj dalej.

Wymagania dotyczące oceny zdolności kredytowej dla kredytu samochodowego w 2019 r

Średnia ocena kredytowa dla kredytu na nowy samochód w 2017 roku wyniosła 721, a dla kredytu na samochód używany 641. Jednak zakres ocen kredytowych wśród osób, które kupiły samochód w 2017 r., Jest szeroki, więc nadal możesz otrzymać pożyczkę z wynikiem niższym niż przeciętny – ale warunki mogą nie być tak dobre.

Najpierw przyjrzyjmy się bliżej średniej ocenie kredytowej przy zakupie nowego lub używanego samochodu każdego roku w latach 2015-2017.

Średnia ocena kredytowa za zakup nowego lub używanego samochodu

Średnia ocena kredytowa201520162017
Nowy samochód 718 714 721
Samochód używany 658 655 641

Źródło: Credit Sesame obserwował 1000 członków przez trzy lata, dokumentując ich średnią ocenę kredytową przy zakupie nowego lub używanego samochodu. Badanie rozpoczęło się w styczniu 2015 roku i zakończyło w grudniu 2017 roku.

Jak widać, średnia ocena kredytowa konsumentów, którzy kupili nowy samochód, nieznacznie wzrosła od 2015 r. – do 721 z 218. Jednak średnia ocena kredytowa konsumentów kupujących używany samochód nieznacznie spadła w tym samym okresie. o prawie 20 punktów w dół.

Zobaczmy teraz podział zakresów zdolności kredytowej dla tych, którzy kupili nowy lub używany samochód w 2017 roku.

Odsetek kredytów samochodowych nowych i używanych w podziale na rangę kredytową konsumentów

Nic dziwnego, że więcej konsumentów z doskonałym kredytem (wynik 800 lub więcej) kupiło nowy samochód niż samochód używany. Co ciekawe, jedyną inną grupą, w której tak się stało, byli konsumenci ze słabym kredytem (wynik 551-649). Może to częściowo wynikać ze specjalnych ofert finansowania nowych samochodów oferowanych przez dealerów przez cały rok.

Dlaczego więc ważne jest, aby zrozumieć wymagania dotyczące zdolności kredytowej do uzyskania kredytu samochodowego?

Dlaczego zrozumienie wymagań dotyczących zdolności kredytowej dla kredytu samochodowego jest ważne

Zrozumienie wymogów kredytowych potrzebnych do uzyskania kredytu samochodowego jest ważne, ponieważ może pomóc w uzyskaniu informacji i podjęciu rozsądnych decyzji przy zakupie samochodu. Znając wymagania kredytowe, być może zdecydujesz, że przed złożeniem wniosku o pożyczkę chcesz poczekać, aż Twoja zdolność kredytowa się poprawi. A może potrzebujesz samochodu teraz i nie kwalifikujesz się do kredytu samochodowego – wiedząc, że to pomoże Ci zrozumieć, że może być konieczne znalezienie współpożyczki. Podsumowanie jest proste: wiedza to potęga, a zrozumienie wymagań w zakresie zdolności kredytowej dla kredytu samochodowego może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji, oszczędzając przy tym znaczną ilość pieniędzy.

Jaka jest średnia ocena kredytowa potrzebna do uzyskania kredytu samochodowego?

Jak już wspomniano, średnia ocena kredytowa dla nowych pożyczek wynosi 721, a dla kredytów używanych – 641. Należy jednak pamiętać, że ta informacja nawet nie daje pełnego obrazu tego, co jest potrzebne do uzyskania kredytu samochodowego. Ważne jest również, aby wiedzieć, że bierze się pod uwagę inne czynniki.

Twoja ocena kredytowa jest trzycyfrową liczbą, ale nie jest ona arbitralna. Twoja ocena kredytowa jest bezpośrednim odzwierciedleniem pewnych informacji zawartych w raporcie kredytowym, w tym:

  • Historia płatności.Twoja historia płatności jest największym pojedynczym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Mając to na uwadze, ważne jest, aby za każdym razem dokonywać wszystkich płatności na czas. Dokonując co najmniej minimalnych płatności należnych w terminie, jesteś na dobrej drodze do uzyskania doskonałej zdolności kredytowej.
  • Wykorzystanie kredytu.Drugim najważniejszym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową jest wykorzystanie kredytu lub procent całkowitego dostępnego kredytu, z którego korzystasz w danym momencie. Powinieneś dążyć do tego, aby zawsze utrzymywać tę liczbę poniżej 30% – jednak osoby z najlepszymi wynikami kredytowymi zwykle mają wykorzystanie kredytu między 1% a 10%.
  • Wiek kredytu.Wiek Twojej historii kredytowej również wpływa na Twój wynik. Kredytodawcy lubią widzieć długotrwałe korzystanie z odpowiedzialnego kredytu. Aby jak najlepiej wykorzystać ten czynnik, zawsze otwieraj najstarsze konta, nawet jeśli rzadko z nich korzystasz.
  • Różne rodzaje kredytów.Pożyczkodawcy również chcą widzieć w raporcie kredytowym dobrą mieszankę typów kredytów. Aby zdywersyfikować swój portfel kredytowy, rozważ zaciągnięcie pożyczki na budowę kredytu, jeśli obecnie masz tylko karty kredytowe. Podobnie, jeśli masz tylko pożyczkę studencką, na przykład w raporcie kredytowym, rozważ złożenie wniosku o zabezpieczoną kartę kredytową.
  • Liczba zapytań.Wreszcie liczba trudnych zapytań w raporcie kredytowym również wpływa na Twój wynik. Samodzielne sprawdzanie kredytu (na przykład podczas sprawdzania zdolności kredytowej w Credit Sesame) nigdy nie zaszkodzi Twojej zdolności kredytowej, trudne zapytanie

kredyt (na przykład przy składaniu wniosku o nową linię kredytową) testament. Z tego powodu ubiegaj się o nowy kredyt tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Każdy z tych czynników ma również swoją wagę, czyli stopień, w jakim wpływa na zdolność kredytową. Przyjrzyjmy się temu bliżej tutaj:

Współczynniki obliczania (wagi) modelu punktacji FICO

Czynniki kredytoweWaga oceny kredytowej
Historia płatności 35%
Wykorzystanie kredytu 30%
Wiek kredytu 15%
Różne rodzaje kredytów 10%
Liczba zapytań 10%

Źródło: https://www.myfico.com/credit-education/whats-in-your-credit-score

Najważniejsze dla Twojej zdolności kredytowej i wierzycieli jest zdolność do terminowej spłaty długów. Następnie kwota pieniędzy, które jesteś winien, a jak wysoka jest Twoja maksymalna siła nabywcza. Innym sposobem spojrzenia na wykorzystanie kredytu jest to, że jeśli masz saldo 2500 USD na karcie kredytowej z limitem 10 000 USD, wykorzystałeś 25% dostępnego kredytu.

Skoro wiesz już więcej o swoim wyniku FICO, co z Twoim automatycznym wynikiem FICO?

Co to jest automatyczny wynik FICO?

Wierz lub nie, ale ocena kredytowa, którą widzisz, sprawdzając swój kredyt, może nie być tą samą oceną kredytową, którą widzą potencjalni pożyczkodawcy, gdy decydują, czy zatwierdzić cię na pożyczkę samochodową. Czym dokładnie jest automatyczny wynik FICO?

Aby określić Twój automatyczny wynik FICO, FICO najpierw obliczy „bazowy wynik FICO, który jest bardziej tradycyjnym wynikiem, do jakiego jesteś przyzwyczajony. Następnie FICO dostosowuje te obliczenia na podstawie określonych zachowań ryzykownych specyficznych dla branży – i tworzy to bardziej dostosowany automatyczny wynik FICO. Innymi słowy, wyniki te pomogą pożyczkodawcom lepiej przewidzieć prawdopodobieństwo, że zapłacisz za samochód zgodnie z obietnicą. Auto wyniki FICO wahają się od 250 do 900 punktów.

Co więcej, różne biura informacji kredytowej mogą przyglądać się różnym wersjom automatycznej oceny FICO. Zdezorientowany jeszcze? Podzielmy to poniżej:

Wersja oceny używana przez dostawcę oceny kredytowej

Opis: Różni dostawcy ocen kredytowych (w tym biura) oraz ich minimalne i maksymalne zakresy, które mogą osiągnąć konsumenci.

Credit Score CompanyExperianEquifaxTransunion
FICO Auto Score 9 X X X
FICO Auto Score 8 X X X
FICO Auto Score 5 X
FICO Auto Score 4 X

Źródło: https://www.myfico.com/credit-education/whats-in-your-credit-score

Jak widać powyżej, wszystkie 3 biura kredytowe używają zarówno FICO Auto Score 9, jak i FICO Auto Score 8. Tylko Equifax używa FICO Auto Score 5, a tylko TransUnion używa FICO Auto Score 4.

Teraz, gdy już wiesz, w jaki sposób obliczana jest Twoja ocena kredytowa i różne wersje Twojej oceny kredytowej, które można wykorzystać do kredytu samochodowego, przyjrzyjmy się bliżej, czego możesz się spodziewać po stopie procentowej.

Średnia stopa procentowa kredytu samochodowego według oceny kredytowej

Teraz, gdy masz już lepsze wyobrażenie o tym, jakiej zdolności kredytowej potrzebujesz, aby zakwalifikować się do kredytu samochodowego, zobaczmy, jak porównują się średnie stopy procentowe dla nowych i używanych samochodów, na podstawie Twojej aktualnej oceny kredytowej.

Średnia RRSO dla samochodów używanych i nowych w 2017 r

Nic dziwnego, że średnie oprocentowanie zarówno nowych, jak i używanych samochodów gwałtownie rośnie wraz ze spadkiem ocen zdolności kredytowej. Na przykład, mając doskonały kredyt (ocena kredytowa 800 lub wyższa), możesz spodziewać się oprocentowania 3,6% od nowego kredytu samochodowego. Natomiast jeśli masz zły kredyt (ocena kredytowa 550 lub niższa), możesz spodziewać się zapłacenia prawie 15,25% odsetek.

Nie jest też zaskakujące, że stopy procentowe dla używanych samochodów były niższe niż w przypadku ich nowych samochodów. Co jest dobrą wiadomością, jeśli próbujesz zaoszczędzić pieniądze lub jeśli Twój kredyt jest mniejszy niż gwiezdny – daje ci więcej możliwości zakupu.

Powiązane z „Wymagania dotyczące automatycznej oceny kredytu
Oprocentowanie kredytów samochodowych według oceny kredytowej
Ocena kredytowa dla kredytu samochodowego
Kredyt samochodowy na 700 punktów kredytowych
FICO Auto Score
Zakup samochodu bez kredytu
Ile punktów podniesie mój kredyt na samochód

Jak poprawić swoją zdolność kredytową przed zakupem samochodu

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego wyniku i pozycji, na jakiej się znajdujesz przy finansowaniu samochodu, oto kilka szybkich kroków, które możesz podjąć, aby poprawić swój wynik:

  • Dokonuj wszystkich płatności na czas.Jak wspomnieliśmy, Twoja historia płatności jest największym czynnikiem wpływającym na Twoją zdolność kredytową. Zawsze dokonuj wszystkich płatności na czas, a jesteś na dobrej drodze do uzyskania dobrej zdolności kredytowej.
  • Zmniejsz wykorzystanie kredytu. Jednym z najlepszych sposobów, aby zobaczyć największe i najszybsze zmiany Twojej zdolności kredytowej, jest obniżenie wykorzystania kredytu. Spłacaj lub spłacaj wszelkie możliwe salda. Jeśli nie możesz tego zrobić, wniosek o zwiększenie limitów kredytowych również może mieć ten sam skutek.
  • Dodaj autoryzowanego użytkownika.Dodanie autoryzowanego użytkownika z dobrze ugruntowaną i dobrą historią kredytową również może znacznie poprawić Twój kredyt. Mając tego użytkownika powiązanego z jego kontem, zasadniczo „pożyczasz jego dobrą historię kredytową, aby ulepszyć swoją własną.

Dodaj autoryzowanego użytkownika. Dodanie autoryzowanego użytkownika z dobrze ugruntowaną i dobrą historią kredytową również może znacznie poprawić Twój kredyt. Mając tego użytkownika powiązanego z jego kontem, zasadniczo „pożyczasz jego dobrą historię kredytową, aby ulepszyć swoją własną.

Jak River sfinansował swój nowy samochód bez historii kredytowej

Historia River jest ważna, ponieważ pokazuje korzyści płynące z nieszablonowego myślenia, jeśli chodzi o kwalifikowanie się do automatycznego finansowania. Nie myśl, że tylko dlatego, że nie masz określonej zdolności kredytowej lub dopiero zaczynasz gromadzić kredyt, że nie możesz kupić nowego samochodu.

Korzyści płynące z poznania wymagań dotyczących oceny kredytów samochodowych

Zrozumienie wymogów dotyczących pożyczki może dać ci doskonały wgląd w zdolność sfinansowania samochodu przed złożeniem wniosku o jakiekolwiek finansowanie. Jeśli znasz wymagania, możesz w razie potrzeby podjąć kroki w celu ulepszenia kredytu. Lub, jeśli wiesz, że nie spełniasz wymagań konkretnego pożyczkodawcy, możesz udać się gdzie indziej lub poczynić alternatywne ustalenia, takie jak pozyskanie osoby podpisującej umowę.

TLDR; jaka ocena kredytowa jest wymagana w przypadku kredytu samochodowego?

Podsumowując, nie ma określonych wymagań, jeśli chodzi o wymagania kredytowe potrzebne do zakupu samochodu. Każdy pożyczkodawca ma inne wymagania i masz wiele różnych wyników kredytowych, na które może spojrzeć pożyczkodawca. Ważne jest, aby zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby przed zakupem nowego samochodu upewnić się, że Twój kredyt jest w jak najlepszym stanie. Wykonując teraz odrobinę należytej staranności, będziesz na dobrej drodze do zakupu samochodu swoich marzeń.

Stań się istotną częścią społeczności SesameThrive i dziel się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy