Jaka jest najlepsza możliwa ocena kredytowa?

17 lutego 2021
Category: Raporty Kredytowe

24 lipca 2018 Przez JMcHood

Model oceny kredytowej FICO umożliwia konsumentom uzyskanie oceny kredytowej nawet do 850. Czy ludzie rzeczywiście mają taką ocenę? Chociaż jest to osiągalne, nie jest takie powszechne. Dlatego pożyczkodawcy często uważają każdą ocenę kredytową powyżej 720 lat za „doskonałą, dając im najkorzystniejsze warunki pożądanej pożyczki.

Jak uzyskać najlepszą możliwą zdolność kredytową

Jak więc możesz sobie poradzić z uzyskaniem oceny kredytowej na poziomie 850 lub blisko niej?

Wszystko sprowadza się do twoich nawyków finansowych. Prawdopodobnie jest rzeczą oczywistą, że musisz terminowo regulować rachunki. Nawet jedna spóźniona płatność może znacznie obniżyć Twój wynik. Ważne jest również, abyś spłacał swoje saldo tak bardzo, jak tylko możesz. W idealnym świecie powinieneś całkowicie spłacić saldo. Ponieważ nie zawsze jest to możliwe, powinieneś przynajmniej postarać się o jak najniższe saldo, przy czym ostatecznym celem jest zerowe saldo.

Musisz również zachować czujność podczas sprawdzania raportu kredytowego pod kątem błędów. Zdarzają się częściej, niż myślisz. Niezależnie od tego, czy jest to konto ujemne, którego biuro informacji kredytowej nigdy nie usunęło nawet po rozwiązaniu problemu, czy też zostało zgłoszone przez pomyłkę, wpływa to na Twoją zdolność kredytową. Im częściej sprawdzasz swoją historię kredytową, tym większe są Twoje szanse, że będzie ona dokładna, co pozwoli Ci osiągnąć tak wysoką zdolność kredytową.

Wreszcie potrzebujesz długiej historii kredytowej. Nie spodziewaj się, że osiągniesz znakomitą zdolność kredytową 850 już po kilku latach posiadania linii handlowych. Uzyskanie 850 punktów może zająć od 20 do 30 lat. Nie oznacza to, że nie osiągniesz „doskonałych wyników kredytowych, ponieważ jest to możliwe. To wynik 850, który wymaga możliwie najdłuższej historii kredytowej.

Utrzymywanie dobrego kredytu

Zamiast próbować osiągnąć punktację na poziomie 850, powinieneś skupić się na utrzymaniu dobrego kredytu. Wymaga to dobrych nawyków finansowych, podobnych do tego, co stwierdzono powyżej, z kilkoma wyjątkami.

  • Płać rachunki na czas. Nie będziesz mieć dobrego kredytu, jeśli nie będziesz w stanie zapłacić rachunków na czas. Pożyczkodawcy polegają na Twojej historii kredytowej, aby zobaczyć wzorce płacenia rachunków. Jeśli zapłacisz im późno, możesz zostać uznany za „wysokiego ryzyka.
  • Spłać swoje saldo. Nie noś wysokich sald. Wykorzystanie kredytu to duża część Twojej zdolności kredytowej. Im wyższe saldo, tym wyższy staje się współczynnik wykorzystania, co oznacza, że ​​spada Twój wynik kredytowy.Obserwuj swoje pytania. Za każdym razem, gdy ubiegasz się o nowy kredyt, dostajesz zapytanie. Chociaż zwykle jest to tylko 5 punktów, zdecydowanie mogą się sumować, jeśli nie będziesz ostrożny.Sprawdź swój kredyt. Każdy konsument powinien sprawdzać swoje raporty kredytowe co najmniej 3 razy w roku. Co roku możesz otrzymać bezpłatną kopię z każdego z trzech biurOgólnie rzecz biorąc, należy cały czas dążyć do uzyskania przyzwoitego kredytu. Bądź wzorowym konsumentem, płacąc rachunki na czas i nie pobierając opłat, których nie możesz spłacić od razu. Same te nawyki pomogą zachować dobrą zdolność kredytową. Jeśli okaże się, że się potkniesz, nie martw się. Na tym polega piękno ocen kredytowych; można je łatwo naprawić, o ile wkładasz wysiłek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy