Jak zainwestować 20, 100 i 1000 USD (i więcej)

Jak zainwestować 20, 100 i 1000 USD (i więcej)
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Ile masz?

Ten artykuł został zaktualizowany 30 grudnia 2015 r.

Masz teraz tylko 20 $ do odłożenia?

Może to nie brzmi dużo, ale możesz go użyć do zakupu udziałów w Ford Motor. Albo Bank of America. Lub Hertz. A to tylko kilka z tysięcy opcji dostępnych dla inwestorów mających problemy z gotówką. A co, jeśli możesz zaoszczędzić 100 lub 1000 USD? Twoje możliwości są jeszcze szersze.

Nie jesteśmy tutaj, aby mówić Ci, gdzie zainwestować swoje pieniądze. Nie będziemy umieszczać kilku akcji na liście „kup”. Ale możemy Ci powiedzieć, w jaki sposób możesz inwestować swoje pieniądze – mechanika inwestowania małych, dużych i średnich ilości gotówki. Możemy nawet pomóc Ci wybrać brokera.

Jak zainwestować 20 USD

Zacznijmy od 20 USD. Zakładamy, że spłaciłeś już dług o wysokim oprocentowaniu i że masz pieniądze w bezpiecznym miejscu (takim jak konto oszczędnościowe lub na rynku pieniężnym), które możesz szybko zdobyć w razie nagłego wydatku. Teraz masz trochę dodatkowego ciasta i chcesz zacząć inwestować w swoją przyszłość.

Czy w ogóle warto zainwestować takie grosze?

Heck yeah to jest! Jednym z najlepszych sposobów na niedrogie inwestowanie niewielkich kwot są plany reinwestycji dywidend, powszechnie znane jako DRIP. W przypadku DRIP wszelkie dywidendy pieniężne, które otrzymujesz od firmy, są automatycznie reinwestowane w większą część akcji tej firmy. Oznacza to, że systematycznie budujesz swoją pozycję w tej firmie, więc Twoje zyski kapitałowe będą rosły wykładniczo w czasie.

Co więcej, DRIPs – wraz z ich kuzynami, plany bezpośredniego zakupu zapasów (DSPP) – pozwalają ominąć brokerów (i ich prowizje), kupując akcje bezpośrednio od firm lub ich agentów.

Tysiące dużych korporacji oferuje tego typu plany giełdowe – wiele z nich jest bezpłatnych lub z opłatami na tyle niskimi, że warto zainwestować zaledwie 20 lub 30 USD jednorazowo. DRIPs są idealne dla tych, którzy zaczynają od małych kwot i chcą dokonywać częstych zakupów (potężna taktyka inwestycyjna znana jako uśrednianie kosztu dolara). Gdy już jesteś w planie, możesz skonfigurować automatyczny plan płatności i nie musisz nawet kupować pełnego udziału za każdym razem, gdy dokonujesz wpłaty.

DRIPs może być jednym z najpewniejszych i najbardziej stabilnych sposobów budowania bogactwa przez całe życie (upewnij się, że prowadzisz dobrą ewidencję do celów podatkowych). Aby uzyskać więcej informacji na temat Drips, zobacz „A co, jeśli mogę inwestować tylko niewielkie kwoty każdego miesiąca?”

Jak zainwestować kilkaset dolców

Więc wypleniłeś wszystkie monety ze swojego słoika z drobnymi drobnymi i podliczyłeś kilkaset dolców. Zamiast dmuchać na przekąski i pamiątki Elvisa, rozważ zainwestowanie w fundusz indeksowy. Na przykład fundusz indeksowy, który śledzi indeks S&P 500, dopasuje Twoje zwroty do zysków z inwestycji, która w przeszłości przynosiła około 10% zwrotu rocznie.

Niektóre fundusze indeksowe wymagają początkowej inwestycji zaledwie 250 USD. To niskie minimum jest zwykle ograniczone do indywidualnych kont emerytalnych (IRA). Po początkowej inwestycji możesz dodawać tyle pieniędzy, ile chcesz, tak często, jak chcesz, bez dodatkowych kosztów i prowizji. Możesz kupować fundusze indeksowe bezpośrednio od towarzystw funduszy inwestycyjnych, więc nie ma żadnych prowizji dla pośredników.

Jeśli masz na początek kilkaset dolarów, to jest to świetny, niedrogi sposób na natychmiastowe założenie szeroko zdywersyfikowanego (500 spółek!) Portfela akcji.

Jak zainwestować 500 USD

Gdy osiągniesz 500 USD, Twoje opcje inwestycyjne otwierają się nieco bardziej. Nadal możesz kupić fundusz indeksowy, a teraz będziesz mieć do wyboru towarzystwa funduszy, które wymagają wyższych inwestycji początkowych. Ta swoboda pozwoli Ci rozejrzeć się za funduszem o najniższym współczynniku wydatków.

Powinieneś również poważnie rozważyć otwarcie rachunku maklerskiego ze zniżkami. Będziesz finanso chciał skupić się na opcji konta, która najlepiej spełnia Twoje potrzeby; niektóre konta wymagają minimalnego depozytu początkowego, a inne nie. Oznacza to, że możesz otworzyć konto za pomocą wszelkich dostępnych środków do inwestowania i rozpocząć badanie, a być może kupowanie, poszczególnych firm. (Lub, jeśli jesteś zakochany w inwestowaniu w indeksy, możesz łatwo zainwestować w SPDR S&P 500 ETF (NYSEMKT: SPY), inwestycję podobną do akcji, która naśladuje wyniki S&P 500).

Kluczowe jest tutaj utrzymanie kosztów inwestowania (w tym opłat maklerskich) poniżej 2% wartości transakcji. Jeśli więc planujesz dodać do swojej pozycji w akcjach kilka razy w miesiącu, to DRIP lub fundusz indeksowy może nadal być drogą do zrobienia.

Jak zainwestować ponad 1000 dolarów

Co można zrobić z wielkim? Oczywiście, mając 1000 USD, możesz otworzyć konto maklerskie z rabatem, ale rozważ nagrody, jeśli możesz zgarnąć dodatkowe 1000 USD rocznie, aby dodać je do swojej pierwotnej inwestycji.

Powiedzmy, że masz 30 lat do emerytury. Jeśli zaczniesz od 1000 USD i zainwestujesz dodatkowe 1000 USD każdego roku, a Twoje pieniądze będą zarabiać 10% rocznie, to za 30 lat będziesz mieć około 200 000 USD. Trzymaj się tego przez kolejne 10 lat, a twoje pieniądze podwoją się do 532 000 $. To wydaje się nam tego warte. A jeśli masz dochód, możesz założyć Roth IRA i nie zapłacisz nawet żadnego podatku od swoich oszczędności, gdy będziesz je wypłacać na emeryturze.

Ponownie, nawet na tym poziomie kluczem jest zapobieganie zjadaniu zarobków przez opłaty. Dlatego upewnij się, że koszty inwestowania (w tym prowizje maklerskie, znaczki pocztowe w czekach i książki, które pomogą Ci nauczyć się inwestować) są mniejsze niż 2% całkowitej wartości Twojego konta. Przy małych kontach może to być wyzwanie, ale przy tak niskich prowizjach oferowanych przez maklerów rabatowych jest to zdecydowanie wykonalne.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy