Jak wpłacać pieniądze w banku lokalnym, bankomatach i bankach internetowych

Jak wpłacać pieniądze w banku lokalnym, bankomatach i bankach internetowych
16 października 2020
Category: Jeśli Masz

Zdjęcie: Maritsa Patrinos The Balance 2019

Kiedy masz dodatkowe pieniądze, najlepiej wpłacić je na konto bankowe. W ten sposób fundusze są zabezpieczone przed utratą, kradzieżą lub uszkodzeniem.

Ale jaki jest najlepszy sposób na wpłatę gotówki i jakie masz opcje, jeśli chcesz skorzystać z internetowego konta bankowego lub bankomatu?

Twój bank lokalny

Jeśli masz konto w banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, możesz przynieść gotówkę do oddziału i tam dokonać wpłaty. Szybko zaczniesz zarabiać odsetki, jeśli wpłacisz pieniądze na konto oszczędnościowe i nie powinieneś płacić żadnych opłat za dokonanie wpłaty.

Kiedy dokonujesz wpłaty osobiście u kasjera, środki powinny być dostępne mniej więcej natychmiast, abyś mógł opłacić rachunki, przelać pieniądze na inne konto lub dokonać zakupów za pomocą karty debetowej. Jednak banki i spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe mają czas do co najmniej następnego dnia roboczego na udostępnienie wpłaty gotówkowej w celu wypłaty lub wykorzystania tych środków na pokrycie czeków i obciążeń. Wcześniejsze  

Korzyści dla unii kredytowych

Miejmy nadzieję, że masz w pobliżu wiele oddziałów. Jeśli korzystasz z bankowości w kasie kredytowej, która jest częścią wspólnej sieci oddziałów, możesz wpłacić gotówkę w dowolnym oddziale członka – nie tylko w swojej macierzystej spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej. Może to ułatwić życie, jeśli podróżujesz lub przeprowadziłeś się od momentu otwarcia konta.

Wpłaty bankomatowe

W dzisiejszych czasach możesz wpłacać gotówkę do bankomatów z rozsądnym stopniem zaufania (co oznacza koniec godzin pracy bankiera).

Jak dokonywać wpłat w bankomatach

Proces deponowania gotówki w bankomacie różni się w zależności od banku. Najpierw potwierdź, że Twój bankomat akceptuje wpłaty. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz używać karty debetowej i kodu PIN, aby uzyskać dostęp do swojego konta, a następnie wybierz konto, na które chcesz dokonać wpłaty. Niektóre bankomaty odczytują i liczą rachunki po ich włożeniu, podczas gdy inne wymagają załączenia gotówki do koperty (pracownik banku policzy kwotę później). Bankomat powinien wskazać metodę, z której będziesz korzystać. Jeśli bankomat wymaga koperty, są one zwykle dostarczane obok maszyny. Wypełnij kopertę zgodnie ze wskazówkami, włóż gotówkę, a następnie zaklej ją i włóż do urządzenia. Zanim wyjdziesz z bankomatu, potwierdź, że maszyna wpłaciła odpowiednią kwotę na właściwe konto.

Dostępność środków

Wpłaty w bankomatach są wygodne, ale środki mogą nie być dostępne na koncie natychmiast po dokonaniu wpłaty – nawet jeśli wpłacasz gotówkę. Większość zasad (i prawa federalnego) zezwala bankom na przechowywanie środków przez dodatkowy dzień, a wstrzymanie może trwać dłużej, w zależności od tego, kto jest właścicielem bankomatu. Jeśli potrzebujesz szybko pieniędzy, najlepsze są depozyty osobiste.

Banki tylko online

Jeśli próbujesz wpłacić gotówkę na konto bankowe online, proces może być trudniejszy – ale nie jest niemożliwy. Przekazanie gotówki do banku internetowego umożliwia skorzystanie z jednych z najlepszych stóp oszczędności w kraju. Jest kilka metod, które będą działać:

  • Przelew ACH: Najprostszym sposobem jest wpłata gotówki na konto w banku stacjonarnym lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, a następnie przelanie środków na konto bankowe online. Ta technika jest jednym z kilku powodów, dla których warto mieć otwarte konto stacjonarne. Przelewy bankowe są jeszcze szybsze, ale może być konieczne uiszczenie opłaty (średnio od 15,50 do 27,50 USD za przelewy krajowe w zależności od banku), aby wysłać przelew. Wcześniejsze  
  • Wpłaty w bankomatach: niektóre banki internetowe przyjmują wpłaty w bankomatach. Sprawdź w swoim banku, czy możesz korzystać z konkretnej sieci bankomatów i poszukaj logo sieci na bankomatach w pobliżu. Aplikacja Twojego banku prawdopodobnie ma również narzędzie do lokalizowania bankomatów.
  • Karty przedpłacone: jeśli Twój bank nie przyjmuje gotówki w bankomatach, przedpłacona karta debetowa może stanowić obejście tego problemu. Niektóre przedpłacone karty debetowe oferują opcje wpłat gotówkowych i możesz połączyć swoje konto przedpłacone z kontem bankowym online. Dzięki temu możesz wykonywać przelewy elektroniczne, tak jak w banku stacjonarnym. Poszukaj karty przedpłaconej, która umożliwia „doładowanie gotówki” lub dokonywanie wpłat w punktach sprzedaży detalicznej, takich jak Walmart lub krajowe sieci aptek. Innym podejściem jest użycie karty debetowej, którą można doładować, kupując karty doładowania. Zapłacisz gotówką za kartę doładowania, a następnie przelej środki na swoje konto przedpłacone. Zanim pójdziesz tą trasą, dowiedz się, ile kosztuje załadowanie gotówki na kartę; opłaty za dodanie pieniędzy mogą zniechęcić Cię do korzystania z tej opcji.
  • Przekazy pieniężne: jeśli Twój bank przyjmuje wpłaty pocztą, możesz kupić przekaz pieniężny za gotówkę i wysłać przekaz pieniężny do swojego banku. To powolny i uciążliwy proces, ale może to być Twoja jedyna opcja. Będziesz musiał uiścić opłatę za każde przekazanie pieniędzy (często około 1 USD w sklepach spożywczych i ogólnospożywczych; lub 1,25 USD w USPS) plus przesyłkę, więc małe depozyty mogą nie być tego warte. Wcześniejsze  
  • Wpłata mobilna: Innym sposobem jest wpłata przekazu pieniężnego za pomocą aplikacji mobilnej do wpłaty w Twoim banku. Oszczędza to czas wysyłania poczty, ale nadal musisz fizycznie odebrać przekaz pieniężny, a niektóre banki nie zezwalają na wpłaty za pośrednictwem przekazów pieniężnych.

Zapytaj swój bank, jak obsługują przekazy pieniężne (lub przeczytaj umowę o wpłacie), zanim wyjdziesz i kupisz.

Dowód wpłaty

Kiedy wpłacasz gotówkę w banku lub spółdzielczej kasy pożyczkowej, zazwyczaj musisz użyć dowodu wpłaty. To po prostu kawałek papieru, który mówi kasjerowi, gdzie umieścić pieniądze. Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer konta na dowodzie wpłaty (dowody wpłaty są zwykle dostępne w lobby lub przy okienku). Pierwsza linia po prawej stronie dowodu wpłaty jest zwykle oznaczona jako „GOTÓWKA” i tam należy wpisać kwotę wpłaty.

Nie wysyłaj gotówki

Cokolwiek robisz, nigdy nie wysyłaj gotówki. Amerykański system pocztowy jest dość bezpieczny, ale nie warto ryzykować. Jeśli Twój list zostanie zgubiony lub skradziony, nie masz szczęścia. Niestety, gdy brakuje gotówki, nie ma możliwości wyśledzenia pieniędzy ani ich odzyskania.

Jeśli nie możesz wpłacić gotówki na konto bankowe i masz ochotę skorzystać z poczty, spróbuj zamiast tego skorzystać z przekazu pieniężnego.

W przeciwieństwie do gotówki przekazem pieniężnym może być tylko określona osoba lub firma. Zabierz gotówkę do dowolnego wydawcy przekazu pieniężnego, a następnie wyślij przekaz pieniężny do swojego banku (wraz z dowodem wpłaty lub cokolwiek innego, czego bank wymaga do wpłat pocztowych). Będziesz mógł śledzić przekaz pieniężny i anulować go, jeśli dokument zostanie zgubiony lub skradziony. Przekazy pieniężne i znaczki mogą kosztować kilka dolarów, ale to lepsze niż utrata 100 procent gotówki.

Użyj alternatywnych środków pieniężnych

Jeśli wpłacanie gotówki jest uciążliwe, staraj się z niej korzystać rzadziej. Poproś ludzi, aby zapłacili Ci w inny sposób: płatności online, czeki lub przekazy pieniężne to powszechne sposoby uzyskiwania zapłaty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy