Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową i raport

Jak sprawdzić swoją zdolność kredytową i raport
16 października 2020
Category: Wells Fargo

Twój raport kredytowy mówi potencjalnym pożyczkodawcom, jak odpowiedzialny byłeś za kredyt w przeszłości. Pożyczkodawcy mogą zgodnie z prawem zażądać tego dokumentu, aby ocenić, jak ryzykowne jest jego pożyczenie.

Co mogą zobaczyć pożyczkodawcy?

Twoja historia kredytowa zawiera szczegółowe informacje o Twoich przeszłych i bieżących kontach kredytowych. Dokumentuje również za każdym razem, gdy Ty lub pożyczkodawca zażądasz raportu kredytowego, a także przypadki, w których Twoje rachunki zostały przekazane firmie windykacyjnej. Uwzględniono również kwestie finansowe, które są częścią publicznego rejestru, takie jak bankructwa i przejęcia.

Twoja ocena kredytowa to liczba reprezentująca Twoją zdolność kredytową. Oceny mogą być również określane jako ratingi kredytowe, a czasami jako FICO ® Scores, stworzone przez Fair Isaac Corporation i zwykle mieszczą się w zakresie od 300 do 850.

Jeśli zostałeś dotknięty przez COVID-19 i uczestniczysz w programie odroczenia lub odroczenia i spełniasz wymagane warunki, program trudności zostanie zgłoszony do biur informacji kredytowej, ale nie wpłynie to na Twoje wyniki kredytowe.

Co oznacza zdolność kredytowa?

Ocena kredytowa to numeryczna reprezentacja Twojej historii kredytowej. Składa się z pięciu komponentów, które mają przypisane wagi:

  • Historia płatności: 35%
  • Kwoty należne: 30%
  • Długość historii kredytowej: 15%
  • Ile rodzajów kredytów w użyciu: 10%
  • Zapytania o konto: 10%

Pożyczkodawcy wykorzystują Twoją zdolność kredytową do oceny ryzyka kredytowego – ogólnie rzecz biorąc, im wyższa ocena kredytowa, tym mniejsze ryzyko dla pożyczkodawcy.

Czy wiedziałeś? Wells Fargo oferuje uprawnionym klientom bezpłatny dostęp do ich FICO ® Credit Score – plus narzędzia, wskazówki i wiele więcej. Dowiedz się, jak uzyskać dostęp do swojej oceny kredytowej FICO.

Jak uzyskać dostęp do raportu

Możesz poprosić o bezpłatną kopię raportu kredytowego od każdej z trzech głównych agencji informacji kredytowej – Equifax ®, Experian ® i TransUnion ® – raz w roku na stronie AnnualCreditReport.com lub dzwoniąc pod bezpłatny numer 1-877-322-8228. Masz również prawo do wglądu do swojego raportu kredytowego w ciągu 60 dni od odmowy przyznania kredytu lub jeśli jesteś na zasiłku, jesteś bezrobotny lub Twój raport jest niedokładny.

Rozsądnie jest zażądać raportu kredytowego od każdej z trzech agencji sporządzających sprawozdania kredytowe i dokładnie je przejrzeć, ponieważ każda z nich może zawierać niespójne informacje lub nieścisłości. Jeśli zauważysz błąd, poproś agencję o formularz sporu w ciągu 30 dni od otrzymania zgłoszenia.

Aktualizacja COVID-19:

Odpowiedzialność jest kluczowa

Przede wszystkim ważne jest odpowiedzialne korzystanie z kredytu. Dobra historia kredytowa i ocena kredytowa mogą stanowić różnicę między możliwością zakupu domu, kupna samochodu lub opłacenia studiów. Proaktywne zarządzanie raportem kredytowym to świetny sposób, aby zachować kontrolę nad swoimi finansami i ostatecznie osiągnąć swoje cele.

  • Wydrukować

Wzmocnij się wiedzą finansową

Zależy nam, aby pomóc Ci osiągnąć sukces finansowy. Znajdziesz tutaj szeroki wachlarz pomocnych informacji, interaktywnych narzędzi, praktycznych strategii i nie tylko – wszystko zaprojektowane, aby pomóc Ci zwiększyć wiedzę finansową i osiągnąć Twoje cele finansowe.

Produkty do rozważenia

Musisz być głównym posiadaczem konta kwalifikującego się klienta Wells Fargo z dostępnym FICO ® Score i być zarejestrowanym w Wells Fargo Online ®. Dostępność może zależeć od obszaru zasięgu operatora komórkowego. Mogą obowiązywać opłaty za wiadomości i transmisję danych Twojego operatora komórkowego. Kwalifikujące się konta konsumenckie Wells Fargo obejmują konta depozytowe, pożyczki i kredyty. Inne konta konsumenckie również mogą się kwalifikować. Aby uzyskać szczegółowe informacje, skontaktuj się z Wells Fargo.

Należy pamiętać, że ocena podana w ramach tej usługi służy wyłącznie do celów edukacyjnych i może nie być wynikiem wykorzystywanym przez Wells Fargo do podejmowania decyzji kredytowych. Podczas ubiegania się o kredyt możemy korzystać z innych wersji FICO ® Score i innych informacji. Wells Fargo bierze pod uwagę wiele czynników, określając opcje kredytowe; w związku z tym określona ocena FICO ® Score lub ocena kredytowa Wells Fargo niekoniecznie gwarantuje określoną stopę procentową kredytu, zatwierdzenie pożyczki lub automatyczne podwyższenie karty kredytowej.

FICO jest zarejestrowanym znakiem towarowym Fair Isaac Corporation w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy