Jak rozpocząć działalność związaną z wymianą bitcoinów?

17 lutego 2021
Category: Możesz Uzyskać

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Litecoin, Ethereum itp., Są najlepszym źródłem inwestycji. W dzisiejszych czasach waluty cyfrowe są znane z dużej zmienności, lepszej płynności, ekspozycji dźwigni finansowej, bezpieczeństwa i wielu innych. Wiele osób zaczęło inwestować w kryptowaluty, aby uzyskać gwałtowny wzrost zainwestowanych pieniędzy.

Jeśli jesteś inwestorem, rozpoczęcie działalności Bitcoin Exchange może być niezwykle korzystne. Uzyskaj wystarczające informacje, zanim rozpoczniesz działalność związaną z wymianą kryptowalut. Wykonaj określone kroki, aby rozpocząć działalność. Wykonaj szczegółowo wszystkie kroki.

1. Zacznij od wyboru miejsca docelowego

Ważne jest, aby zdecydować o docelowej lokalizacji, w której rozpoczniesz swój biznes. Musisz zastanowić się, czy będziesz działać lokalnie, czy na całym świecie. W zależności od lokalizacji, aby rozpocząć działalność, musisz uzyskać określone zgody, licencje, zalegalizowane dokumenty itp. W każdym miejscu obowiązują inne zasady i przepisy dotyczące wymiany bitcoinów.

2. Uzyskaj radcę prawnego, aby zaspokoić potrzeby licencyjne

Radca prawny jest niezbędny, aby zrozumieć przepisy i wymogi regulacyjne nowej działalności. Zanim zrobisz krok naprzód, rozważ skorzystanie z porady prawnej jako kluczowy krok. Firma wymaga odpowiednich licencji we wszystkich jurysdykcjach do obsługi planu. Istnieje wiele miejsc, w których waluty cyfrowe są używane bez masowego nadzoru.

W miejscach takich jak USA operatorzy Bitcoin muszą mieć licencję na prowadzenie działalności Money Transmitter. Firma musi przestrzegać zasad i przepisów CFTC i SEC. Przepisy KYC (Know Your Customer) są dość istotne w walce z praniem brudnych pieniędzy. Dlatego w każdym miejscu obowiązują inne przepisy i przed rozpoczęciem działalności należy się skonsultować.

3. Oszacowanie kosztów rozpoczęcia przedsięwzięcia

Oszacowanie kosztów jest konieczne, gdy decydujesz się na rozpoczęcie działalności. Powinieneś znać przybliżone koszty wymagane do uruchomienia platformy wymiany kryptowalut. Oblicz koszt hostingu, technologii, porady prawnej, dokumentacji, rejestracji i wstępnej reklamy. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo kapitału, aby Twoje przedsięwzięcie przebiegło gładko.

Ignorowanie przyszłych konsekwencji może być dużym błędem startupów. Powinieneś zaplanować wzięcie pod uwagę wszystkich wzlotów i upadków, z którymi możesz się zmierzyć w swojej firmie. Twoja firma musi mieć licencję na prowadzenie giełdy kryptograficznej poprzez pobieranie bieżących opłat. Upewnij się, że osobno utrzymujesz koszt licencji i rejestracji.

4. Uzyskaj dostawcę rozwiązań technologicznych

Możesz uzyskać różnych dostawców wymiany kryptowalut ze wszystkimi dostosowaniami i funkcjami za jednorazową opłatą. Mogą dostarczać technologię po lojalnych stawkach. Klient może łatwo hostować gotowe platformy, ponieważ ma dostęp do pełnego kodu źródłowego. Cały kod jest potrzebny do audytu, regulatorów, które sprawdzają kod itp.

Zastanów się, czy firmy mogą uzyskać rozwiązania technologiczne dla swojej firmy ze wszystkimi funkcjami, w tym technologią zaplecza. Upewnij się, że otrzymujesz białą etykietę wraz z aplikacją do wymiany i kodem źródłowym. Pomaga we wprowadzaniu zmian w konfigurowalnej platformie wymiany. Zmniejsza również czas rozwoju i koszty projektu.

5. Połącz swoją platformę wymiany z innymi

Musisz wziąć pod uwagę czynnik zwany płynnością. Nie ma potrzeby prowadzenia działalności handlowej i ksiąg zamówień, aby połączyć klientów z firmą. Rozwiązaniem tego problemu jest symulacja kont fikcyjnych w ramach platformy wymiany.

Twoja giełda może być połączona z siecią innych giełd. Poprawi płynność. Upewnij się, że sieć nie powinna być wystarczająco duża, ponieważ prowadzi to do mniejszej płynności nowej platformy giełdowej.

6. Procesory płatności

Istnieją różne firmy obsługujące płatności z różnymi strukturami opłat. Twoja firma wymiany walut wymaga niskiego kursu transakcji, aby konkurować z istniejącymi platformami wymiany. Musisz znaleźć efektywnych procesorów płatności i mądrze podpisać z nimi umowę.

Inne istotne różnice między procesorami płatniczymi to zgodność z DSS i PCI, cyberbezpieczeństwo i czas rozliczenia. Upewnij się, że podpisujesz umowę z procesorem płatności zgodnym ze standardem PCI, aby chronić swoje nowe przedsięwzięcie przed cyberatakami.

7. Wdrażanie zabezpieczeń

Giełdy muszą być bezpieczne i powinny mieć takie funkcje, jak portfele offline, zaszyfrowane bazy danych, uwierzytelnianie dwuskładnikowe itp. Wszyscy klienci korzystają z platformy wymiany, jeśli uzyskają wystarczające zabezpieczenia, aby zainwestować swoje pieniądze. Upewnij się, że giełda nie zapisuje haseł klientów.

W ostatnich dziesięcioleciach branża kryptograficzna ucierpiała z powodu naruszenia bezpieczeństwa danych. Kryptowaluty są podatne na cyberprzestępstwa i hakowanie, co prowadzi do szyfrowania wymiany. Dlatego nie należy rezygnować ze współczynnika bezpieczeństwa.

8. Rozwijaj biznes Exchange po testach beta

Po sfinalizowaniu i opracowaniu wszystkich filarów platform wymiany, musisz przetestować wszystkie możliwości w wersji beta. Rozpoczęcie działalności wymagało od ciebie tyle bólu i koniecznie musisz nie chcieć zrujnować swojej ciężkiej pracy. Powinieneś upewnić się, że wszystkie aspekty transakcji wymiany są dostępne, zanim zaczniesz ją prowadzić.

9. Kampanie marketingowe i PR

Po uruchomieniu swojej giełdy możesz ją promować w serwisach informacyjnych, takich jak VentsMagazine.com i wielu innych. Możesz planować swoje kampanie marketingowe i inne działania, biorąc również pod uwagę koszty. Wszystkie działania marketingowe wymagają środków finansowych i trzeba przygotować odpowiedni budżet marketingowy. Powinieneś skupić się na platformach mediów społecznościowych, aby przedstawić i promować swoją firmę.

10. Obsługa klienta

Po wprowadzeniu i połączeniu firmy z klientami musisz określić długofalowy sukces firmy. Jeśli jakikolwiek klient napotka jakiekolwiek problemy, musisz mieć solidny zespół obsługi klienta, który się nim zajmie. Lepsza obsługa klienta pozwoli Twoim klientom pozostać przy Twojej platformie wymiany. Nie ignoruj ​​ich, aby osiągnąć długoterminowy sukces. Możesz również zaplanować system biletowy z pomocnym i kompetentnym personelem. Powinny być dostępne 24 × 7, aby pomóc Twoim klientom.

11. Uzyskaj zespół prawny ds. Bieżącej i przyszłej zgodności

Konieczne jest zachowanie zgodności z prawem. Musisz przestrzegać wszystkich zasad i przepisów obowiązujących w lokalnych i zagranicznych jurysdykcjach. Jeśli to zrobisz, handlowcy lub członkowie będą mogli łatwo handlować na swojej giełdzie. Przepisy dotyczące walut cyfrowych nieustannie ewoluują i konieczne jest zatrudnienie zespołu ds. Zgodności z prawem, który będzie aktualizował i wykonywał niezbędne czynności.

Podsumowanie

Będzie pomocne, jeśli będziesz postępować zgodnie z pełnym przewodnikiem, aby rozpocząć biznes Bitcoin Exchange. Powinieneś poświęcić swój czas na zrozumienie swojego biznesu giełdowego, prawa, budżetu i wiele więcej. Jeśli będziesz przestrzegać wszystkich zasad i przepisów, nikt nie może powstrzymać Twojego biznesu i długoterminowego sukcesu. Teraz to od Ciebie zależy, jak rozwijać i organizować swój biznes Bitcoin Exchange.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy