Jak rehabilitacja kredytu studenckiego wpływa na Twoją zdolność kredytową?

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

Usunięcie domyślnej notacji z raportu kredytowego może pomóc w uzyskaniu wyniku, ale znaczna poprawa wymaga więcej czasu

Podsumowanie

Po zrekulowaniu pożyczki notatka o zwłoce jest usuwana z historii kredytowej pożyczkobiorcy. Jednak wszystkie spóźnione płatności, które zostały zgłoszone przez posiadacza pożyczki, zanim pożyczka została niespłacona, pozostaną w raporcie kredytowym przez pełny okres siedmiu lat.

Treść tej strony jest aktualna na dzień publikacji; Jednak niektóre z naszych ofert partnerskich mogły wygasnąć. Zapoznaj się z naszą listą najlepszych kart kredytowych lub skorzystaj z naszego narzędzia CardMatch , aby znaleźć karty dopasowane do Twoich potrzeb.

Szanowni Państwo

Jestem w trakcie rehabilitacji pożyczki, aby odzyskać federalną pożyczkę studencką. Wkrótce nadejdzie moja końcowa płatność, dopóki nie będzie już zaległa. Moje pytanie brzmi: o ile wzrośnie moja zdolność kredytowa, gdy moja pożyczka nie będzie już spłacana? – Lindsey

Droga Lindsey

Gratulujemy udanej żeglugi po wzburzonych i mętnych wodach, które często otaczają zadłużenie z tytułu kredytów studenckich.

Ponieważ brzmisz, jakbyś dobrze radził sobie z tym procesem, przypomnę ci tylko, że jeśli chodzi o odzyskanie zaległości w federalnym pożyczce studenckiej, masz tylko jedną szansę na rehabilitację. Teraz, gdy masz zamiar opuścić terytorium domyślne, będziesz musiał zachować szczególną ostrożność podczas dokonywania płatności w terminie, ponieważ nie dostaniesz drugiej szansy.

Dla moich czytelników, którzy nie są zaznajomieni z warunkami zadłużenia kredytu studenckiego, niedotrzymanie warunków jest efektem końcowym bardzo długiego opóźnienia. Zaległość oznacza, że ​​zalegasz z płatnościami. Gdy pożyczkobiorca zalega z płatnościami przez długi czas (zwykle dziewięć miesięcy w przypadku pożyczek federalnych), pożyczkodawca ogłasza, że ​​pożyczka nie jest spłacana. Gdy to nastąpi, pożyczkobiorca ma trzy możliwości wyjścia z niewypłacalności:

 • Rekultywacja kredytu: Podpisanie umowy zapewniającej serię dziewięciu miesięcznych rat przez okres 10 kolejnych miesięcy. Kwota miesięcznej raty zależy od dochodu. Jak wspomniano powyżej, niespłacona pożyczka może zostać spłacona tylko raz.
 • Konsolidacja pożyczki : pożyczkobiorca spłaca niespłacone federalne pożyczki studenckie poprzez konsolidację (lub połączenie) pożyczek w nową bezpośrednią pożyczkę konsolidacyjną. Pełna spłata : pożyczkobiorca spłaca pełną kwotę zadłużenia. Można to zrobić w dowolnym momencie.Po zrekulowaniu pożyczki notatka o zwłoce jest usuwana z historii kredytowej pożyczkobiorcy. Jednak wszystkie spóźnione płatności, które zostały zgłoszone przez posiadacza pożyczki, zanim pożyczka została niespłacona, pozostaną w raporcie kredytowym przez pełny okres siedmiu lat.

  Jeśli niespłacona pożyczka jest konsolidowana, zapis niespłaconej pożyczki (a także opóźnienia w płatnościach zgłoszonych, zanim pożyczka została niespłacona) pozostanie w Twojej historii kredytowej.

  Twój wynik może się poprawić, ale nie z dnia na dzień

  To wspaniałe uczucie dostać się do miejsca, w którym się znajdujesz, a jednym z powodów jest oczekiwanie na poprawę sytuacji – w tym przypadku Twoja zdolność kredytowa. Tak, Twój wynik powinien ulec poprawie, wszystko powinno być równe. Nie stanie się to z dnia na dzień, ale jeśli dobrze rozegrasz swoje karty kredytowe (gra słów zamierzona), w końcu powinieneś zobaczyć wyższy wynik niż kiedykolwiek wcześniej.

  Jednym z błędnych przekonań na temat tego, jak działa kredyt, jest ramy czasowe, w którym to się stanie. Z jednej strony, jeden błąd może mieć szybki i niszczycielski wpływ na wynik. Z drugiej strony, nawet szybka korekta negatywnego zdarzenia może zająć znacznie więcej czasu, zanim wahadło z powrotem podniesie się.

  Niezbędne lektury, dostarczane co tydzień

  Zasubskrybuj, aby co tydzień otrzymywać najważniejsze wiadomości tygodnia w swojej skrzynce odbiorczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy