Jak inwestować pieniądze

17 lutego 2021

Przede wszystkim gratulacje! Inwestowanie pieniędzy to najbardziej niezawodny sposób na tworzenie bogactwa w czasie. Jeśli jesteś nowy w świecie inwestowania, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zacząć. Nadszedł czas, aby Twoje pieniądze pracowały dla Ciebie.

Zanim zainwestujesz ciężko zarobione pieniądze w instrument inwestycyjny, będziesz potrzebować podstawowej wiedzy na temat tego, jak to działa. Oto kilka najlepszych sposobów inwestowania pieniędzy:

Akcje to inwestycje w przyszły sukces firmy. Kiedy inwestujesz w akcje firmy, zarabiasz razem z nimi.

Tak jak pożyczanie pieniędzy jest częścią życia większości ludzi, firmy i gminy również pożyczają pieniądze za pomocą obligacji.

Ten popularny instrument inwestycyjny śledzi indeks rynkowy i może pomóc zrównoważyć Twój portfel.

Dowiedz się o funduszach giełdowych lub ETF, które są podobne do akcji.

Jednak nie ma tutaj jednej odpowiedzi dla wszystkich. Najlepszym sposobem inwestowania pieniędzy jest ten, który jest dla Ciebie najlepszy. Aby to zrozumieć, warto rozważyć:

 1. Twój Styl
 2. Twój budżetTwoja tolerancja na ryzyko.1. Twój styl

  Ile czasu chcesz zainwestować w swoje pieniądze?

  Świat inwestowania ma dwa główne obozy, jeśli chodzi o sposoby inwestowania pieniędzy: inwestowanie aktywne i inwestowanie pasywne. Uważamy, że oba style mają swoje zalety, o ile koncentrujesz się na perspektywie długoterminowej i nie szukasz tylko krótkoterminowych zysków. Ale twój styl życia, budżet, tolerancja ryzyka i zainteresowania mogą dać ci pierwszeństwo dla jednego typu.

  Aktywne inwestowanie oznacza poświęcanie czasu na samodzielne badanie inwestycji oraz samodzielne tworzenie i utrzymywanie portfela. Jeśli planujesz kupować i sprzedawać pojedyncze akcje za pośrednictwem brokera internetowego, planujesz być aktywnym inwestorem. Aby skutecznie być aktywnym inwestorem, potrzebujesz trzech rzeczy:

  • Czas:Aktywne inwestowanie wymaga dużo pracy domowej. Będziesz musiał zbadać możliwości inwestycyjne, przeprowadzić podstawowe analizy i nadążać za swoimi inwestycjami po ich zakupie.
  • Wiedza:Cały czas na świecie nie pomoże, jeśli nie wieszjakanalizować inwestycje i właściwie je badać. Powinieneś przynajmniej zapoznać się z podstawami analizy akcji, zanim w nie zainwestujesz.Pożądanie:Wiele osób po prostu niechcespędzać godzin na swoich inwestycjach. A ponieważ inwestycje pasywne dawały w przeszłości wysokie zwroty, nie ma absolutnie nic złego w tym podejściu. Aktywne inwestowanie z pewnością ma potencjał, aby uzyskać lepsze zwroty, ale musisz chcieć poświęcić czas, aby zrobić to dobrze.Z drugiej strony inwestowanie pasywne jest równoznaczne z ustawieniem samolotu na autopilocie w porównaniu z pilotowaniem go ręcznie. W dłuższej perspektywie nadal uzyskasz dobre wyniki, a wymagany wysiłek jest znacznie mniejszy. Krótko mówiąc, inwestowanie pasywne polega na zainwestowaniu pieniędzy w narzędzia inwestycyjne, w których ciężko pracuje ktoś inny – przykładem takiej strategii jest inwestowanie w fundusze wspólnego inwestowania. Lub możesz zastosować podejście hybrydowe. Na przykład możesz zatrudnić doradcę finansowego lub skorzystać z robo-doradcy w celu skonstruowania i wdrożenia strategii inwestycyjnej w Twoim imieniu.

   Inwestowanie pasywne

   Większa prostota, większa stabilność, większa przewidywalność

   • Bezobsługowe podejście
   • Umiarkowane zwrotyKorzyści podatkoweAktywne inwestowanie

    Więcej pracy, większe ryzyko, większa potencjalna nagroda

    • Inwestujesz samodzielnie (lub za pośrednictwem zarządzającego portfelem)
    • Wiele badańPotencjał do ogromnych, zmieniających życie zwrotów2. Twój budżet

     Ile pieniędzy musisz zainwestować?

     Możesz pomyśleć, że potrzebujesz dużej sumy pieniędzy, aby założyć portfel, ale możesz zacząć inwestować od 100 USD. Mamy też świetne pomysły na zainwestowanie 1000 dolarów. Kwota, od której zaczynasz, nie jest najważniejsza – to upewnienie się, że jesteś finansowo gotowy do inwestowania i że często inwestujesz pieniądze w czasie.

     Ważnym krokiem do podjęcia przed inwestycją jest utworzenie funduszu awaryjnego. To gotówka odłożona w formie, która umożliwia szybką wypłatę. Wszystkie inwestycje, czy to akcje, fundusze inwestycyjne czy nieruchomości, wiążą się z pewnym poziomem ryzyka i nigdy nie chcesz zostać zmuszony do zbycia (lub sprzedaży) tych inwestycji w potrzebie. Fundusz ratunkowy jest twoją siatką bezpieczeństwa, aby tego uniknąć.

     Większość planistów finansowych sugeruje, że idealna kwota na fundusz awaryjny wystarczy na pokrycie sześciomiesięcznych wydatków. Chociaż jest to z pewnością dobry cel, nie musisz odkładać tak dużo na bok, zanim będziesz mógł zainwestować – chodzi o to, że po prostu nie chcesz sprzedawać swoich inwestycji za każdym razem, gdy złapiesz gumę lub inną. pojawiają się nieprzewidziane wydatki.

     To także sprytny pomysł, aby pozbyć się długów o wysokim oprocentowaniu (takich jak karty kredytowe) przed rozpoczęciem inwestowania. Pomyśl o tym w ten sposób – giełda historycznie generowała zwroty w wysokości 9-10% rocznie przez długie okresy. Jeśli zainwestujesz swoje pieniądze w tego typu zwroty i jednocześnie zapłacisz 16%, 18% lub więcej APR swoim wierzycielom, narażasz się nautratępieniędzy w dłuższej perspektywie.

     3. Twoja tolerancja ryzyka

     Jakie ryzyko finansowe jesteś skłonny podjąć?

     Nie wszystkie inwestycje kończą się sukcesem. Każdy rodzaj inwestycji ma swój własny poziom ryzyka – ale ryzyko to jest często skorelowane ze zwrotami. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między maksymalizacją zwrotów z pieniędzy a znalezieniem poziomu ryzyka, z którym czujesz się komfortowo. Na przykład obligacje oferują przewidywalne zwroty przy bardzo niskim ryzyku, ale przynoszą również stosunkowo niskie stopy zwrotu wynoszące około 2-3%. Z kolei zwroty z akcji mogą się znacznie różnić w zależności od firmy i ram czasowych, ale cały rynek akcji zwraca średnio prawie 10% rocznie.

     Nawet w przypadku szerokich kategorii akcji i obligacji mogą występować ogromne różnice w ryzyku. Na przykład obligacja skarbowa lub obligacja korporacyjna o ratingu AAA to inwestycja o bardzo niskim ryzyku, ale będą one prawdopodobnie miały stosunkowo niskie stopy procentowe. Konta oszczędnościowe stwarzają jeszcze mniejsze ryzyko, ale oferują niższą nagrodę. Z drugiej strony obligacja o wysokiej rentowności może przynieść większy dochód, ale wiąże się z większym ryzykiem niewypłacalności. W świecie akcji różnica w ryzyku między akcjami blue chipów, takimi jakApple(NASDAQ: AAPL), a akcjami grosza jest ogromna.

     Dobrym rozwiązaniem dla początkujących jest skorzystanie z robo-doradcy w celu sformułowania planu inwestycyjnego, który będzie spełniał Twoją tolerancję ryzyka i cele finansowe. Krótko mówiąc, robo-doradca to usługa oferowana przez dom maklerski, która stworzy i będzie utrzymywać portfel funduszy indeksowych opartych na akcjach i obligacjach, zaprojektowanych w celu maksymalizacji Twojego potencjału zwrotu przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu ryzyka odpowiedniego do Twoich potrzeb.

     W tym filmie omawiamy:

     0:20 – Fundusz awaryjny 101

     1:16 – Wybór rachunku maklerskiego

     2:00 – Roth vs tradycyjny IRA

     3:35 – Jak inwestować w fundusze inwestycyjne

     5:52 – ETF a fundusz inwestycyjny

     6:11 – Jak inwestować w fundusze ETF

     7:12 – Jak inwestować w obligacje

     10: 16- Obligacje kontra akcje

     11:14 – Jak inwestować w akcje

     Głupi wynik finansowy

     Inwestowanie pieniędzy może wydawać się onieśmielające, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś. Jeśli jednak zorientujesz się, jak chcesz inwestować, ile pieniędzy powinieneś zainwestować i jaka jest Twoja tolerancja na ryzyko, będziesz dobrze przygotowany do podejmowania mądrych decyzji za swoje pieniądze, które będą ci dobrze służyć przez dziesięciolecia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy