Ile kredytów potrzebujesz, aby ukończyć college?

17 lutego 2021

Liczba kredytów potrzebnych do ukończenia college’u w dużej mierze zależy od stopnia, który chcesz zdobyć. Każdy stopień ma inne wymagania dotyczące zaliczenia, zajmuje inny czas, aby go ukończyć i przedstawia różne możliwości skupienia się na nauce i rozwoju kariery.

Podczas zdobywania dyplomu uniwersyteckiego należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Czy czas potrzebny do uzyskania stopnia naukowego jest głównym czynnikiem? Martwisz się o całkowity koszt? Decydując, na jakim stopniu powinieneś zdobyć, solidne zrozumienie, jakie masz opcje, pomoże Ci zdecydować, co jest dla Ciebie najlepsze.

Ile kredytów za stopień naukowy?

Stopień naukowy jest zwykle wymagany na stanowiskach zawodowych na poziomie podstawowym w dowolnej branży. Niektóre programy studiów podyplomowych są dostosowane specjalnie do dziedziny kariery, podczas gdy inne mają szerszą bazę studiów. Stopień naukowy jest również doskonałą odskocznią dla kogoś, kto chce zdobyć tytuł licencjata w dalszej części drogi.

Stopień stowarzyszony to zwykle 60 punktów lub około 20 kursów. Ten stopień zwykle trwa 2 lata. Kursy w ramach programu studiów podyplomowych koncentrują się na kształceniu ogólnym, aby przygotować Cię do programu licencjackiego, a także kursy dające bardziej szczegółową wiedzę, jeśli studiujesz, aby wejść na określoną dziedzinę. Na przykład Associate of Arts in Liberal Arts zapewnia szerszą bazę akademicką niż Associate of Science in Accounting, który będzie miał kursy specjalnie wybrane w celu przygotowania studenta do pracy w dziale finansowym lub na stanowisku księgowym. Niezależnie od tego, czy jest to ogólne, czy związane z karierą, nadal będziesz potrzebować około 60 punktów, aby ukończyć studia z tytułem naukowym.

Ile kredytów za tytuł licencjata?

Stopień licencjata może być Twoim celem edukacyjnym od samego początku lub kontynuacją uzyskanego już stopnia naukowego. Biuro Statystyki Pracy (BLS) określiło, że wiele dziedzin kariery, szczególnie konkurencyjnych, takich jak technologie informacyjne, wymaga tytułu licencjata. BLS stwierdziło również, że 174 zawody zazwyczaj wymagają od pracownika posiadania tytułu licencjata, aby wejść w tę dziedzinę.

Licencjat zajmuje 120 punktów, czyli około 40 kursów. Zwykle uzyskanie tytułu licencjata trwa 4 lata, ale w zależności od poprzedniego wykształcenia i tego, czy jesteś studentem w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, może to zająć krótszy lub dłuższy czas. Być może udało Ci się zdobyć punkty za inne kursy, z których wcześniej uczestniczyłeś, lub certyfikaty.

Studia licencjackie mają na celu przygotowanie studenta do wejścia na określoną dziedzinę. Niektóre programy licencjackie oferują studentom dodatkową możliwość studiowania w określonym stężeniu. Stopień koncentracji to specjalizacje w ramach kierunku studiów. Jeśli zdobywasz tytuł licencjata z psychologii, możesz wziąć udział w kursach, które koncentrują się na uzależnieniach, zdrowiu psychicznym lub rozwoju dzieci i młodzieży. Dodanie koncentracji do tytułu licencjata pozwala ci dowiedzieć się więcej o dziedzinie, w której chcesz zrobić karierę.

Czy możesz dostać licencjat za 3 lata?

Niektóre uniwersytety mają programy, które umożliwiają uzyskanie tytułu licencjata w ciągu trzech lat. Jeśli 3-letni program ma dla Ciebie sens, możesz zaoszczędzić rok czesnego, jednocześnie uwalniając się, aby rozpocząć karierę o rok wcześniej lub rozpocząć pracę nad tytułem magistra.

Na przykład program „Degree in Three na Uniwersytecie Southern New Hampshire dla studentów kampusu wykorzystuje połączenie tradycyjnych zajęć, warsztatów, projektów zespołowych i wydarzeń społecznościowych. Niektóre stopnie licencjackie dostępne w 3-letnim programie obejmują:

Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem tytułu magistra w przyszłości, uzyskanie tytułu licencjata jest niezbędne w przypadku większości programów magisterskich.

Ile kredytów za tytuł magistra?

Jeśli szukasz możliwości awansu w swojej dziedzinie kariery, zdobycie tytułu magistra – lub nawet świadectwa ukończenia studiów – może być pomocne, gdy przychodzi czas, aby poprosić o podwyżkę lub awans. Niektórzy pracodawcy mogą nawet oferować pomoc w zakresie czesnego jako zasiłek na zatrudnienie w celu zatrzymania wartościowych pracowników.

Zwykle ukończenie studiów magisterskich zajmuje 1-2 lata studiów stacjonarnych, ale liczba wymaganych punktów zależy od kierunku studiów i doświadczenia w tej dziedzinie. Większość programów studiów magisterskich wymaga 30-60 punktów. Na przykład magister psychologii to 36 punktów, podczas gdy magister klinicznego poradnictwa zdrowia psychicznego to 60 punktów.

Zarabiaj kredyt na pomyślną przyszłość

BLS śledzi tygodniowe zarobki i stopy bezrobocia w porównaniu z poziomem wykształcenia. Z roku na rok BLS odkrył, że wykształcenie wyższe doprowadziło do wyższych tygodniowych zarobków i niższego bezrobocia. Podczas gdy edukacja wymaga zaangażowania czasu i pieniędzy, zdobycie stopnia naukowego na dowolnym poziomie jest bardziej korzystne niż jego brak.

Ashley Wallis jest weteranem armii i pisarzem z tytułem licencjata z języka angielskiego i literatury SNHU. Obecnie mieszka w rejonie Denver. Znajdź ją na Twitterze @AshDWallis.

Przeglądaj więcej treści, takich jak ten artykuł

Co to jest nauczanie mieszane?

W dzisiejszym krajobrazie edukacyjnym nauczanie ma wiele form. Jednak, podobnie jak w większości dziedzin, dziedzina edukacji nieustannie ewoluuje, ponieważ opracowujemy nowe technologie i nowe praktyczne teorie edukacyjne, aby znaleźć najskuteczniejsze sposoby pomagania uczniom w osiągnięciu sukcesu.

Jak działają zajęcia online?

Jeśli rozważasz powrót do szkoły, aby rozpocząć lub ukończyć studia, możesz się zastanawiać, jak faktycznie działają zajęcia w college’u online.

Co to są godziny kredytowe? Podstawy Twojego dyplomu ukończenia studiów

Stopnie naukowe są przyznawane po uzyskaniu liczby godzin kredytowych, które instytucja wyznaczyła dla tego konkretnego programu. Więc jakie są godziny kredytowe i jak dokładnie są one określane?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy