Gdzie i jak powszechnie akceptowane są karty kredytowe Visa, Mastercard, Discover i American Express?

17 lutego 2021
Category: Gdzie Produkty

Ujawnienie reklamodawcy: ValuePenguin to obsługiwana przez reklamy usługa porównawcza, która otrzymuje wynagrodzenie od niektórych dostawców usług finansowych, których oferty pojawiają się w naszej witrynie. To wynagrodzenie od naszych partnerów reklamowych może mieć wpływ na sposób i miejsce wyświetlania produktów w naszej witrynie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). Aby zapewnić pełniejsze porównania, witryna zawiera produkty naszych partnerów oraz instytucji, które nie są partnerami reklamowymi. Chociaż dokładamy wszelkich starań, aby zawierać najlepsze oferty dostępne dla ogółu społeczeństwa, nie gwarantujemy, że takie informacje dotyczą wszystkich dostępnych produktów.

Uwaga redakcyjna: treść tego artykułu oparta jest wyłącznie na opiniach i zaleceniach autora. Być może nie został sprawdzony, zatwierdzony lub w inny sposób zatwierdzony przez wystawcę karty kredytowej. Ta strona może otrzymywać wynagrodzenie za pośrednictwem partnerstwa z wydawcą karty kredytowej.

Visa i Mastercard to zdecydowanie najbardziej dostępne sieci kart kredytowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Konsumenci, którzy mają jeden z tych dwóch typów kart, będą mogli płacić w większości firm na całym świecie. Discover, chociaż akceptowane u prawie tej samej liczby kupców, dzięki różnym partnerstwom, jest szczególnie nieobecne w takich krajach, jak Meksyk i Niemcy. American Express ma obecnie najniższe wskaźniki akceptacji. Zalecamy posiadaczom kart Amex mieć przy sobie zapasową kartę Visa lub Mastercard, zwłaszcza podczas podróży poza Stany Zjednoczone.

 • Visa vs Mastercard vs Discover vs American Express
 • Gdzie akceptowane są karty kredytowe American Express?
 • Gdzie są akceptowane karty kredytowe Discover?Visa vs Mastercard vs Discover vs American Express: Jak powszechnie są akceptowane?

  Karty Visa i Mastercard są zdecydowanie najczęściej akceptowanymi kartami, z Discover nieznacznie za tymi markami, a American Express na odległym czwartym miejscu. Każdy sprzedawca, który akceptuje płatności kartą, prawdopodobnie przyjmuje karty Visa i Mastercard. Pod względem liczby obsługiwanych krajów Discover pozostaje w tyle za pozostałymi trzema kartami.

  Konsumenci posiadający karty kredytowe Discover i American Express mogą mieć największe problemy ze znalezieniem handlowców, którzy akceptują ich karty, zwłaszcza podczas podróży poza Stany Zjednoczone. Discover wykorzystało międzynarodowe partnerstwa z innymi sieciami kart płatniczych, w tym UnionPay. Od 2015 r. Sojusze te pozwoliły Discover stać się jedną z najczęściej akceptowanych międzynarodowych marek kart. Mimo to, jak widać poniżej, Discover nadal ma luki w zasięgu, jeśli chodzi o niektóre główne kraje.

  Gdzie akceptowane są karty American Express?Konsumentom będzie trudniej znaleźć sprzedawców, którzy akceptują karty Amex niż jakakolwiek inna sieć. Dotyczy to zarówno kraju, jak i za granicą. Około sześciu milionów sprzedawców w USA przyjmuje karty American Express, czyli około 30% mniej niż akceptują karty Visa, Mastercard i Discover. Generalnie dobrze jest mieć przy sobie zapasową kartę za każdym razem, gdy wychodzisz z domu, na wypadek gdybyś spotkał jednego ze sprzedawców, który nie przyjmuje kart American Express.

  Mimo to, jak wspomniano powyżej, miliony sprzedawców nadal akceptują karty Amex. Jeśli mieszkasz w dużych miastach lub szczególnie w pobliżu miejsc turystycznych, prawdopodobnie znajdziesz sprzedawców, którzy akceptują płatność American Express. Amex powiększa również swoją bazę klientów, a liczba sprzedaży kartami firmy rośnie. Z biegiem czasu ten wzrost pomaga przeciwdziałać wysokim kosztom przetwarzania firmy Amex dla sprzedawców i zachęca ich do akceptowania kart American Express, jeśli chcą uzyskać dostęp do rosnącej liczby klientów korzystających z tych kart.

  Niektórzy sprzedawcy odmawiają współpracy z American Express ze względu na koszty przetwarzania ich transakcji. Większość kart Amex oferuje nagrody premium, a każde przesunięcie z tych kart może kosztować sprzedawców 2,5% sprzedaży lub więcej. Natomiast Visa, Mastercard i Discover mogą pobierać opłaty w wysokości od 1,7% do 2%. Stanowi to silną zachętę pieniężną dla menedżerów sklepów do korzystania z tych sieci zamiast American Express.

  Gdzie są akceptowane karty kredytowe Discover?Spośród czterech głównych sieci kart kredytowych w USA, Discover ma trzeci najwyższy współczynnik akceptacji wśród sprzedawców w kraju. Jednak nie pozostaje daleko w tyle za dwoma liderami, Visa i Mastercard. Oczywiście są wyjątki od tej reguły. Przede wszystkim Costco – największy amerykański klub magazynowy tylko dla członków – akceptuje tylko karty Visa.

  Jak wspomniano powyżej, wielu międzynarodowych sprzedawców akceptuje Discover. Jednak akceptacja ta nie jest równomiernie rozłożona na wszystkie kraje. Jeśli masz kartę Discover i planujesz podróż, zapoznaj się z poniższą tabelą.

  Discover nawiązało współpracę z kilkoma innymi dużymi sieciami kart płatniczych, co pomogło rozszerzyć ich zasięg za granicą. W niektórych częściach świata sklepy, które akceptują Diners Club, China UnionPay lub JCB, akceptują również karty z logo Discover.

  Akceptacja kart kredytowych według kraju

  Pomimo faktu, że łączna liczba sprzedawców akceptujących Discover jest większa niż w pozostałych trzech sieciach, w niektórych krajach akceptacja nie jest normą. Przeanalizowaliśmy wskaźnik akceptacji kart w 25 najczęściej odwiedzanych krajach na świecie. Sprzedawcy w niektórych miejscach, w tym we Włoszech, Niemczech i Meksyku, w ogóle nie akceptują kart Discover. American Express jest wymieniony we wszystkich poniższych krajach, ale to nie znaczy, że jest powszechnie akceptowany w każdym z nich. Przed wyjazdem za granicę zalecamy sprawdzenie wskaźników akceptacji w krajach, które zamierzasz odwiedzić, aby upewnić się, że będziesz mieć przy sobie powszechnie akceptowane karty.

  Joe Resendiz jest byłym analitykiem bankowości inwestycyjnej w Goldman Sachs, gdzie zajmował się finansowaniem sektora publicznego i infrastruktury. Podczas swojego pobytu na Wall Street Joe ściśle współpracował z zespołem rynków kapitałowych instrumentów dłużnych, co pozwoliło mu uzyskać unikalny wgląd w rynek kredytowy. Joe jest obecnie analitykiem zajmującym się kartami kredytowymi i branżą płatności. Uzyskał tytuł licencjata na University of Texas w Austin, gdzie specjalizował się w finansach.

  Te odpowiedzi nie są udzielane ani zlecane przez reklamodawcę bankowego. Odpowiedzi nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez reklamodawcę banku. Zapewnienie odpowiedzi na wszystkie posty i / lub pytania nie jest obowiązkiem reklamodawcy banku.

  Ujawnienie reklamodawcy: produkty wyświetlane na tej stronie mogą pochodzić od firm, od których ValuePenguin otrzymuje wynagrodzenie. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie (w tym na przykład na kolejność, w jakiej się pojawiają). ValuePenguin nie obejmuje wszystkich instytucji finansowych ani wszystkich produktów oferowanych na rynku.

  Jak obliczamy nagrody: ValuePenguin oblicza wartość nagród, szacując wartość w dolarach wszelkich punktów, mil lub premii uzyskanych za pomocą karty, pomniejszoną o wszelkie powiązane opłaty roczne. Szacunki te dotyczą wyłącznie ValuePenguin, a nie wystawcy karty i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez wydawcę karty kredytowej.

  Przykład tego, jak obliczamy stawki nagród: gdy wymieniamy je na podróż przez Ultimate Rewards, punkty Chase Sapphire Preferred są warte 0,0125 $ każdy. Karta przyznaje 2 punkty za podróże i posiłki oraz 1 punkt za wszystko inne. Dlatego mówimy, że karta ma 2,5% stawki nagród za posiłki i podróże (2 x 0,0125 USD) i 1,25% stawki za wszystko inne (1 x 0,0125 USD).

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy