Dlaczego cena Bitcoinów się zmienia?

17 lutego 2021

Dlaczego cena Bitcoin zmienia się – Od czasu powstania kryptowaluty Bitcoin wiele osób cieszyło się możliwością zarabiania pieniędzy bez większego wysiłku. Zrobili to, na przykład kupując walutę lub uczestnicząc w procesie produkcji Bitcoinów. Zyski z dodania wartości do ceny Bitcoin są bardzo lukratywne i wymagają niewielkiego wysiłku.

Jednak, podobnie jak w przypadku akcji, cena Bitcoin jest zmienna. Ta zmienność, w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów inwestycyjnych, jest niezwykle wysoka. Mówi się o gigantycznej zmienności, która powoduje, że inwestorzy regularnie się pocą. Paniczne wyprzedaże, w których inwestorzy sprzedają swoje Bitcoiny, obawiając się, że stracą wszystko, gdy cena ponownie spadnie, nie są rzadkością.

Zwłaszcza inwestorzy dbający o bezpieczeństwo chcą stabilności i stałego rozwoju. Jednak nie można tego zagwarantować w przypadku Bitcoin. Jeśli sprawdzisz wzloty i upadki ceny, okaże się, że zmienia się ona niezwykle, nawet codziennie.

Dlatego wielu obserwatorów zadaje sobie pytanie: „Dlaczego Bitcoin tak bardzo się zmienia? Dla większości inwestorów prywatnych powody są niejasne. Są bezradnie narażeni na wahania cen i mają po prostu nadzieję, że dobrze się to skończy.

Dlaczego cena Bitcoinów się zmienia? Wpływy

Wartość Bitcoina zależy wyłącznie od popytu na rynku. W konsekwencji logiczne jest, że gdy spada popyt, cena spada. Jeśli popyt na Bitcoiny wzrośnie, wartość ponownie wzrośnie. Jednak strategie wypłaty mają również wpływ na wartość.

Dzieje się tak, gdy inwestorzy sprzedają swoje Bitcoiny na dużą skalę, aby wykupić zysk wartości w pieniądzach fiducjarnych (na przykład przed świętami Bożego Narodzenia lub pod koniec roku finansowego).

O wiele ważniejsze są jednak wydarzenia polityczne i gospodarcze, które mają głęboki wpływ na wartość Bitcoina. Ostatecznie Bitcoin jest aktywem, którego wzrost lub utratę wartości zawsze można wyjaśnić psychologią ekonomiczną.

Mechanizm jest zawsze ten sam: jeśli pojawi się komunikat zagrażający cenie, inwestorzy na całym świecie wpadną w panikę. Popyt spada, podobnie jak cena.

Ilustrującym tego przykładem są wiadomości dotyczące regulacji, sankcji lub zakazu handlu Bitcoinami. Za pośrednictwem Internetu informacje w mgnieniu oka docierają do dużej części kręgu inwestorów i następuje natychmiastowa reakcja.

Problemy techniczne (takie jak zatory), które pojawiają się na wielu giełdach internetowych, również mogą powodować spadek ceny. Użytkownicy stają się wątpliwi i zaczynają nie ufać kryptowalutom lub rynkowi. Z drugiej strony pozytywne komunikaty mogą spowodować wzrost wartości Bitcoin, ponieważ ludzie są chętni do ponownego zakupu.

Dlaczego cena Bitcoinów się zmienia? Korzyści z fluktuacji

Wielu uważa, że ​​niezwykła zmienność Bitcoin jest problematyczna. Może powodować ból głowy lub nieprzespane noce, ponieważ nieustannie przeszukujesz Internet w poszukiwaniu opinii ekspertów. Jednak wahania cen jako takie nie muszą być negatywne. Jeśli będziesz działać umiejętnie, możesz skorzystać tylko na tych wahaniach.

Dzieje się tak, ponieważ każda korekta ceny niesie ze sobą szansę na zakup tanich bitcoinów. Te Bitcoiny należy przechowywać do czasu ponownego wzrostu ceny. Każdy, kto później sprzedaje w odpowiednim momencie, może cieszyć się niezłym wzrostem wartości, a tym samym zyskiem netto.

W USA masz teraz możliwość obstawiania zmian kursu. W tym celu nie trzeba kupować Bitcoinów – po prostu stawiasz na to, czy cena wzrośnie, czy spadnie, dzięki czemu możesz zarabiać pieniądze nawet przy gwałtownym spadku ceny.

Ci, którzy unikają takich spekulacji, co zrozumiałe, nazywają inwestycje w Bitcoin „hazardem.

Skok spadkowy jest często określany przez wielbicieli kryptowaluty jako „korekta ceny, co oznacza, że ​​wkrótce znów będzie zmierzać w górę. Nikt nie jest w stanie z całą pewnością przewidzieć, jak cena będzie się kształtować w przyszłości i czy faktycznie spadnie, czy wzrośnie.

Wniosek: dlaczego cena Bitcoina zmienia się?

Cena Bitcoina waha się, ponieważ jego wartość jest określana wyłącznie przez podaż i popyt na rynku. Nie ma banku ani organu centralnego, który mógłby kontrolować wyniki za pomocą regulacji lub kontroli. To właśnie ten brak kontroli powoduje wiele stresu dla wielu inwestorów.

Negatywne wiadomości, problemy techniczne lub wypłaty mogą spowodować duży spadek cen. Jednak to, że niekoniecznie musi to być katastrofalne, pokazują odnoszący sukcesy traderzy giełdowi – kupują Bitcoiny po niskiej wartości i trzymają je do zakończenia korekty ceny. W ten sposób możesz zarabiać pieniądze nawet w trudnych czasach, korzystając z najbardziej niestabilnej kryptowaluty na świecie.

Alexander Weipprecht jest partnerem zarządzającym Provimedia GmbH. Jako wyszkolony informatyk w zakresie tworzenia aplikacji, od ponad 10 lat doradza wiodącym firmom w następujących tematach: marketing online, pozycjonowanie i oprogramowanie. Kryptowaluta staje się coraz ważniejsza dla firm i inwestorów. Dzięki Coin Report i Krypto Magazin Germany Alexander chce zapewnić wszystkim łatwy dostęp do tematu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy