Dlaczego Bitcoin rośnie? 10 możliwych wyjaśnień

17 lutego 2021

Wydaje się, że maj zaczął się w najlepszy możliwy sposób, w tym artykule rzucimy trochę światła na to, dlaczego bitcoin rośnie.Cena bitcoina (BTC)wzrosła w ciągu miesiąca o 48%, jego dominacja osiągnęła poziomy z grudnia 2017 roku sięgające 60%, co daje analitykom wyjątkowo pozytywne nastawienie do rynku kryptowalut.

Istnieje co najmniej 10 możliwych wyjaśnień tego zwyżkowego trendu, które mogą wyjaśnićdlaczego bitcoin (BTC) rośnie tak szybko. Pomimo wzrostu w ostatnich tygodniach, kryptowaluta numer jeden na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej nie chce się zatrzymać.

Altcoiny tracą na popularności na rzecz bitcoinów (BTC), a komunikaty SEC (Security and Exchange Commission) dają o sobie znać. Problemy z Bitfinex, włamanie do Binance, strach przed małymi inwestoraminic nie stoi na przeszkodzie, aby bitcoin (BTC).

10 wyjaśnień, dlaczego bitcoin (BTC) rośnie
 1. Fidelity Investments: aktywa o wartości 2,4 biliona dolarów gotowe do handlu bitcoinami (BTC)Kilka dni temu pojawiły się wiadomości pokazujące, jakFidelity Investments, bostońska firma świadcząca usługi finansowe, byłabygotowa zaoferować platformę do OTC (over-the-counter) handlu bitcoinami (BTC).

  Nie mówimy o małych inwestorach, ale o inwestorach instytucjonalnych, którzy chcą wprowadzić do sektora kryptowalut dane zdolne do stymulowania ceny bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut.

  Obecnie wspomniano tylko o bitcoinie (BTC), a nie o ethereum (ETH), Ripple (XRP) ani innych kryptowalutach. Nie należy jednak lekceważyć tego, że w przyszłości do platformy handlowej może zostać dodanych więcej kryptowalut. Jest to jeden z najbardziej konkretnych powodów, dla których bitcoin (BTC) tak bardzo rośnie.

  1. Bitcoin Halving (BTC), skup się na sezonowościWażne jest, aby nie zapomnieć o halvingu, czyli procesie, w którym ilość bitcoinów (BTC) „stworzonych i zarobionych przez górników jako nagroda zmniejszy się o połowę. Początkowo, gdy w 2009 roku narodził się bitcoin (BTC), górnicy otrzymali 50 BTC jako rekompensatę za potwierdzenie blokady.

   „Bitcoin jest jedynym prawdziwym aktywem lub towarem twardym, który przechodzi przez ten cykl halvingu. Dzięki temu Bitcoin wkrótce stanie się nawet rzadkością niż złoto , powiedział Sudhir Khatwani, redaktor naczelny The Money Mongers

   W 2012 roku ta ilość została po raz pierwszy zmniejszona o połowę, co dało nagrodę do 25 BTC, a następnie, w 2016 roku, kolejny halving spowodował, że 25 BTC osiągnęło wartość 12,5.

   Wykres trendu bitcoina (BTC) pokazuje jego wartość z miesiąca na miesiąc w porównaniu z poprzednimi halvingami. Prawa strona przedstawia skalę, która definiuje kolor w zależności od tego, ile miesięcy pozostało do następnej połowy.

   Nietrudno zrozumieć, że w przeszłościmiesiące poprzedzające to zjawisko zawsze wskazywały na trend wzrostowy, który doprowadził do znacznego wzrostu bitcoina (BTC).

   1. FOMO jest tutaj, dlatego należy uważaćTermin „FOMO (Fear-of-missing-out) to strach przed przegapieniem okazji. Wraz z nagłym wzrostem bitcoina (BTC) w maju, wielu będzie się zastanawiać, czy nie przegapiono okazji, aby „wsiąść do pociągu.

    Jednak wielu inwestorów otwiera ważne pozycje, o czym świadcząwzrosty wolumenów odnotowane w ostatnim okresie, które wzrosły prawie trzykrotnie wporównaniu do kilku tygodni temu:    Kiedy ceny na rynku nagle rosną lub spadają, jak w przypadku kryptowalut, inwestorzy próbują podejmować działania w każdych okolicznościach. W przypadku bitcoina (BTC) ostatnie kilka tygodni pokazało szybki wzrost, który niewątpliwie wywołał wiele obaw obserwatorów, spekulantów i traderów.

    Bitcoin (BTC) po raz kolejny przekroczył dziś 8000 USD i kilkakrotnie testuje ten poziom; wielu analityków jest przekonanych, że wzrost będzie kontynuowany. Mechanizm ten wyzwoli jeszcze więcej FOMO wśród ludzi, którzy będą się zastanawiać, czy warto, czy nie kupować bitcoina (BTC) po aktualnej cenie.

    Ci, którym udało się wejść na rynek kilka tygodni temu, zanotowali wyraźnie pozytywne wzrosty, ale ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, muszą być w stanie ocenić, czy naprawdę warto. Kryptowaluty mają bardzo zmienny trend, co jest dobrze ugruntowaną cechą, jednak zyski mogą być równie łatwe i natychmiastowe, jak straty.

    1. Analiza techniczna rynku kryptowalut wykazuje pozytywne oznakiNiezależnie od tego, czy ktoś wierzy w naukę analizy technicznej i finansowej, czy nie, istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę. Thomas Lee, jeden z czołowych obrońców bitcoinów (BTC) i główny analityk w Fundstrat Global Advisors, po raz kolejny wyraził swoją opinię, stwierdzając, żeBTC odnotuje znaczny wzrost w 2020 roku.

     Dodał, że istnieje kilka wskaźników, które mogą pokazać, żenowy ATH (All-Time-High) może być wiarygodnym scenariuszem. Aby uzasadnić swoje twierdzenia, Lee wyjaśnił, że tym razem analiza techniczna działa znacznie dokładniej.

     Zwrócił również uwagę, że jego firma Fundstrat zebrała 11 sygnałów, które mogą wyjaśniać ten trend wzrostowy. Być może jest to oznaka, żebessy na rynku 2018 dobiegły końca.

     1. FUD nie wpływa na rynek kryptowalutFUD oznacza „Fear-Uncertainty-Doubt. W tym sektorze wskazuje na moment, w którym ktoś próbuje przekonać inne osoby do sprzedaży kryptowalut, motywując te wybory w nieuzasadniony sposób.

      Chociaż główne dyskusje w ostatnich tygodniach dotyczące bitcoinów (BTC) i innych kryptowalut były w większości związane z cenami rynkowymi, doszło również do kilku ważnych wydarzeń, które należy wziąć pod uwagę.

      Kilka rządów zajmuje się tematem „bitcoinów (BTC) i kryptowalut, podczas gdy inne wprowadziły (na razie) całkowity ich zakaz. Kilku organów regulacyjnych nie podjęło jeszcze decyzji i wszyscy czekają, aby zobaczyćjak SEC (Komisja ds. Bezpieczeństwa i Wymiany) będzie się zachowywać w przyszłości.

      Bakkt jeszcze nie funkcjonuje, chociażostatniewiadomościz wczoraj zapowiadają się całkiem obiecująco. Bitcoin (BTC) nie spada pomimo nagłych prób chmurowania jego narzędzia i podstawowej technologii. Jedni mówią, że to dobry znak i że rynek jest już „dojrzały, inni uważają, że najgorsze już minęło.

      1. Co się stało z Altcoinami? Dominacja Bitcoin (BTC) osiąga poziom z grudnia 2017 rokuBadanie przeprowadzone przez BitMex i opublikowane wczoraj, 13 maja 2019 r., Wskazuje, żerynek ICO (Initial-Coin-Offering) spadł o ponad 97% w ciągu jednego rokuodnotowując bardzo słaby zwrot z inwestycji (zwrot z inwestycji) .

       Wzrost ceny bitcoinów (BTC) w ostatnich tygodniach wywołał bardzo gorące dyskusje na temat przyszłości altcoinów. Potwierdza to post na Reddicie:

       „Eksperyment ICO dobiegł końca. Nikt nie dostarczył przekonującego produktu. Nawet ethereum, choć lubię to jako eksperyment naukowy, nie przyniosło rezultatu i obecnie wchodzi w ryzykowne przejście do niesprawdzonego, eksperymentalnego algorytmu konsensusu. Ludzie budzą się i zdają sobie sprawę, że Bitcoin to znacznie większy pomysł niż którykolwiek z fantasmagorii blockchain, który ludzie próbowali forsować przez ostatnie kilka lat .

       Po tym, jak propozycja reorganizacji bloków Bitcoin, która została zgłoszona w ostatnich dniach, została odrzucona, pozytywne odczucia wśród społeczności wzrosły jeszcze bardziej.

       Pomimo, że dominacja bitcoinów (BTC) przekracza obecnie 60%nie możemy powiedzieć, że altcoiny są martwe, ani że wszystkie zawiodły. Wystarczy przypomniećwyniki osiągnięte przez Binance dzięki tokenowi BNB w mniej niż 10 miesięcy:       1. Przychodzące do głównego nurtu?Fidelity Investments wkrótce zacznie zajmować się handlem bitcoinami (BTC) over-the-counter (OTC). TD Ameritrade wprowadził kontrakty terminowe na bitcoiny (BTC) w grudniu. eTrade przygotowuje się do włączenia handlu bitcoinami (BTC) na swojej platformie.

        Krążąplotkiże eBay może akceptować kryptowalutyjako metodę płatności. Bakkt przetestuje kontrakty terminowe na bitcoiny (BTC) w lipcu.

        To tylko niektóre z interesujących wiadomości, które mogą odpowiedzieć na pytaniedlaczego bitcoin rośnie, ale w rzeczywistości było ich o wiele więcej. W każdym razie społeczności kryptograficzne stają się coraz bardziej aktywne i jest coraz więcej usług, które każdego dnia decydują się na kryptowalutę, co oznacza, że ​​główny nurt może nie być tak odległy, jak wielu ludziom się wydaje.

        1. Bitcoin (BTC) i sprawa Bitfinex: przybyły nowe funduszeNiektórzy twierdzą, że wzrost ceny bitcoina (BTC) w ostatnich tygodniach może być spowodowany pośrednio przez Bitfinex. Nowojorska prokurator generalna Letitia James oskarżyła niedawno Bitfinex o wykorzystanie 700 milionów dolarów z rezerwy Tether, aby pokryć lukę w wysokości 850 milionów dolarów.

         Oto niektóre z najpopularniejszych komentarzy w sieci:

         „Myślę, że Bitcoin rośnie, ponieważ [z] całej sprawy Bitfinex… Myślę, że mają wiele problemów [z realizacją] żądań wypłaty, napisał sanderson22.

         „Myślę, że wiele osób kupuje Bitcoiny [i] wychodząc z Tether, myślę, że nastąpi krach, jeśli dom kart Bitfinex się zawali i ostatecznie stracą dużo pieniędzy.

         Inni użytkownicy wyrazili podobne opinie, ale zawsze istnieje wiele sprzecznych opinii tych, którzy nie wspierają Bitcoina i po prostu próbują znaleźć sposób, aby go zdyskredytować.

         W każdym razie myślenie, że wiele osób przeszło z Tether na bitcoin (BTC) jest uzasadnione. Jednak Bitfinex pozostaje solidną rzeczywistością, o czym świadczy faktżedzięki IEO udało im się zebrać1 miliard dolaróww 10 dni.

         1. Binance zostało zhakowane, ale bitcoin (BTC) nie upada8 maja 2019 roku Binance zostałzhakowany. Giełda oszacowała straty na około 7000 bitcoinów (wówczas 40 milionów dolarów).

          Bitcoin (BTC) stracił 3,2% w około pół godziny i cały rynek z pewnością ucierpiał, zwłaszcza token BNB. Pomimo tych wiadomościwydaje się, że zwyżkowy trend zwyciężył:          wielu użytkowników skorzystało z tego, aby wrócić do gry, wykorzystując chwilową utratę około 5 miliardów dolarów na całym rynku. Binance zablokowało wypłaty i depozyty (które będą ponownie dostępne dzisiaj), ale nawet ta negatywna wiadomość nie była w stanie zniekształcić cen kryptowalut.

          1. Konsensus, decyzje SEC i najnowsze wiadomości dotyczące bitcoinów (BTC)Obecnie trwakonsensusw Nowym Jorkuogólnoświatowym wydarzeniu, które gromadzi czołowych światowych ekspertów w dziedzinie technologii blockchain i kryptowalut. Może zawierać ważne ogłoszenia i najnowsze wiadomości, które mogą jeszcze bardziej pozytywnie wpłynąć na rynek.

           Oczy skierowane są obecnie na SEC, która po wielokrotnym opóźnianiu swojego stanowiska w sprawie ETF-ów na bitcoinie (BTC), wkrótce będzie musiała podjąć decyzję, która pod każdym względem będzie źródłem gorącej debaty.

           Bakkt ogłosił w lipcu testowanie kontraktów terminowych na bitcoin (BTC), a na Konsensusie pojawia się obraz wskazujący na prawdopodobne zaangażowanie gigantycznego e-commerce eBay w rynek kryptowalut.

           Krótko mówiąc, nie brakuje nowości iwydaje się, że nikt nie jest w stanie zatrzymać bitcoina (BTC) i jego wzrostu w zasobach cyfrowych, przynajmniej na razie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy