Czy warto inwestować w Dogecoin?

17 lutego 2021
Category: Ogólnie Rzecz

Pierwotnie opublikowano 7 lipca 2020 r

Chcesz zainwestować w Dogecoin, ale nie wiesz, od czego zacząć? Skoro tak, trafiłeś w dobre miejsce. Aktywa kryptowalut wiążą się z dużym ryzykiem. Jednak rośnie również popularność wśród inwestorów.

Rynek kryptowalut szybko rośnie. Ale Dogecoin zmienił zabawny żart w rzeczywistą okazję inwestycyjną. Rzuć okiem na kwitnącą społeczność, a zrozumiesz, dlaczego.

Dlaczego warto zainwestować w Dogecoin?

Inwestowanie w Dogecoin opiera się na społeczności i właśnie na tym polega jego potencjał. Na przykład katastrofa wydarzyła się zaledwie kilka tygodni po oryginalnym wydaniu w 2013 roku. 25 grudnia haker ukradł 21 milionów DOGE o wartości 12 000 dolarów.

Społeczność natychmiast wkroczyła i rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, aby zastąpić skradzione monety. Do lutego 2014 roku społeczność całkowicie wymieniła fundusze.

Ten rodzaj hojności jest stale widoczny. To kolejny powód, dla którego tak wiele osób chce przede wszystkim nauczyć się inwestować w Dogecoin. Jest znacznie bardziej przyjazny niż większość społeczności kryptograficznych.

Jednak Dogecoin zaczął się jako żart. Mężczyzna o imieniu Jackson Palmer wziął podobieństwo do internetowego mema i przekształcił go w cyfrową walutę.

Większość ludzi pamięta psi mem Shiba Inu, który stał się sensacją z dnia na dzień. Było to mniej więcej w tym samym czasie, gdy Bitcoin zaczął się rozwijać. Palmer, wraz z pomocą programisty Billy’ego Marcusa, połączył te dwa elementy i 6 grudnia 2013 roku wypuścił „walutę-żart.

Do 2015 roku w obiegu było ponad 100 miliardów monet DOGE. Od tego czasu jego wartość wielokrotnie podskakiwała i obecnie ma kapitalizację rynkową przekraczającą 340 milionów dolarów. Dlatego jest teraz jedną z najważniejszych dostępnych kryptowalut.

Jak inwestować w Dogecoin

A teraz najważniejsze pytanie: jak inwestować w Dogecoin? Najbardziej rozpowszechnioną formą jest popularna usługa napiwków. Użytkownicy będą dawać sobie napiwki za posty, które lubią. W pewnym sensie jest to podobne do „lajków w mediach społecznościowych.

To jedna z największych i najbardziej aktywnych społeczności w kryptowalutach. Dlatego wywracanie ma tak duży wpływ.

Ale istnieje tylko kilka giełd kryptowalut, na których można kupić Dogecoin. Ponadto jest jeszcze mniej osób, które mają dobrą reputację.

Najbardziej renomowane giełdy, na których można kupić Dogecoin, to Changelly, Kraken i Bittrex. Każdy ma własny zestaw korzyści i określonych opłat.

Na przykład Changelly nie wymaga niczego więcej niż e-maila do rejestracji, ale wiąże się to z wieloma opłatami. Kraken i Bittrex pozwolą jednak na wymianę Bitcoin na Dogecoin.

Będziesz także potrzebował unikalnego portfela, aby zainwestować w Dogecoin. Jeśli inwestujesz w Bitcoin, masz już portfel kryptograficzny i powinno to być dość łatwe.

Ogólnie rzecz biorąc, możesz wybierać między portfelem cyfrowym a portfelem sprzętowym. Portfele cyfrowe są zwykle bezpłatne i pozwalają zachować Dogecoin online. Ale jest bardziej podatny na włamania.

Portfele sprzętowe kosztują z góry nawet 120 USD. Przenoszą Twoje Dogecoiny do trybu offline, ale umożliwiają zarządzanie monetami za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Najpopularniejsze portfele sprzętowe pochodzą od Ledger. Najbardziej podstawowy portfel kosztuje około 60 USD.

Przegląd Dogecoin Mining

Kiedy inwestujesz w Dogecoin, odbywa się to poprzez transakcję cyfrową peer-to-peer. Transakcje te odbywają się w publicznej księdze zwanej blockchain.

Ten łańcuch bloków jest utrzymywany przez system wydobywczy. Ponieważ ta waluta nie jest monitorowana przez banki, wymaga od użytkowników potwierdzenia każdej transakcji.

I tu do gry wkracza blockchain. Blockchain nie ma żadnych opłacanych pracowników, więc nagradza górników Dogecoin za potwierdzanie nowych transakcji. Zasadniczo każda transakcja staje się nowym blokiem w łańcuchu.

Ten system jest podobny do Bitcoin. Ale używa innego algorytmu wyszukiwania. Dodgecoin wykorzystuje funkcję wyprowadzania klucza znaną jako Scrypt, podczas gdy Bitcoin używa zestawu funkcji skrótu znanych jako SHA-256.

Inwestowanie w kryptowalutę

Kryptowaluta wiąże się z dużym ryzykiem i jest bardzo zmienna. Od czasu do czasu można spodziewać się ogromnych wzrostów. Jednak możesz spodziewać się również dużych spadków.

Aby zapoznać się z najnowszymi trendami w kryptowalutach, zapisz się na poniższy e-list Investment U. Nasi eksperci mogą udzielić Ci wskazówek dotyczących kryptowalut i najlepszych informacji na temat dzisiejszej giełdy.

Następna duża okazja inwestycyjna to jedna wymiana. Możesz zainwestować w Dogecoin i dodać kryptowalutę do swojego portfela.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy