Czy powinienem przenieść mój obecny kredyt samochodowy na nowy

Czy powinienem przenieść mój obecny kredyt samochodowy na nowy
16 października 2020

PhotoAlto / Odilon Dimier / Getty Images

Może potrzebujesz nowszego, bardziej niezawodnego samochodu, a może potrzebujesz większego samochodu. Z jakiegoś powodu rozważasz wymianę swojego obecnego samochodu na nowszy – ale nadal jesteś winien pieniądze za obecny samochód. W rezultacie możesz się zastanawiać, jak poradzić sobie z istniejącym kredytem samochodowym.

Często zdarza się, że ludzie wymieniają swój obecny samochód przy zakupie nowego samochodu, a jeśli bieżący samochód nie jest jeszcze spłacony, dealer oferuje zamianę obecnego kredytu samochodowego na nowy.

Chociaż wiele osób to robi, przed wybraniem tej trasy należy dokładnie rozważyć dostępne opcje. Rozważ kilka czynników przed przeniesieniem obecnego kredytu samochodowego na nowy, ponieważ może to znacznie zwiększyć twoje płatności i kwotę, którą faktycznie płacisz za pojazd.

Samodzielne znajdowanie finansowania

Większość dealerów współpracuje z bankami, co pozwala im na tworzenie kredytów samochodowych w momencie sprzedaży. Chociaż jest to wygodne, istnieją dealerzy, którzy nie będą mieli najlepszych oprocentowania kredytów lub są drapieżni wobec pewnych grup wiekowych lub konsumentów.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe i mniejsze banki często oferują lepsze oprocentowanie kredytów samochodowych. Możesz skontaktować się ze swoją spółką kredytową lub bankiem w celu uzyskania wstępnej zgody przed rozpoczęciem zakupów. Zapewnia to budżet, którego możesz się trzymać, i złagodzi niektóre kłopoty związane ze sprzedawcami samochodów.

Alternatywy dla handlu samochodem

Spróbuj najpierw sprzedać samochód samodzielnie. Możesz otrzymać więcej pieniędzy na swój samochód, jeśli przeprowadzisz prywatną sprzedaż. Nie jest to skomplikowany proces, a pieniądze można wykorzystać na spłatę pozostałej kwoty pożyczki. Istnieje wiele stron internetowych do sprzedaży używanych samochodów.

Jeśli po sprzedaniu samochodu nadal będziesz winien pieniądze za samochód, przed jego sprzedażą powinieneś skontaktować się z bankiem, aby zapytać o przeniesienie kredytu na pożyczkę osobistą lub zawrzeć z nim umowę.

Po sprzedaży samochodu przeniesiesz tytuł własności na nowego właściciela, wypełniając część przeniesienia własności znajdującą się na odwrocie większości tytułów pojazdów. Wcześniejsze  

Metody płatności podczas sprzedaży osobistej

Podczas uzgadniania płatności należy poprosić instytucję finansową o gotówkę lub potwierdzony czek gotówkowy. Czeki osobiste, przelewy bankowe i inne metody są łatwe do manipulacji i często wykorzystywane w oszustwach.

Jeśli chcesz kupić samochód, najlepszą opcją jest zapłata w całości gotówką. Gotówką można zwykle negocjować z dealerami jeszcze niższe ceny, ponieważ wiedzą oni, że otrzymają całą kwotę. Niestety dla większości ludzi jest to nierealne, biorąc pod uwagę cenę większości samochodów.

Możesz znaleźć własną metodę finansowania samochodu. Większość dealerów współpracuje z bankami, co pozwala im na tworzenie kredytów samochodowych w momencie sprzedaży. Chociaż jest to wygodne, istnieją dealerzy, którzy nie będą mieli najlepszych oprocentowania kredytów lub są drapieżni wobec pewnych grup wiekowych lub konsumentów.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe i mniejsze banki często oferują lepsze oprocentowanie kredytów samochodowych, bez drapieżnych praktyk. Możesz skontaktować się ze swoją spółką kredytową lub bankiem w celu uzyskania wstępnej zgody przed rozpoczęciem zakupów.

Po wstępnym zatwierdzeniu masz kwotę, którą możesz wydać i budżet, którego należy się trzymać. Pozwoli to uwolnić się od kłopotów związanych ze sprzedawcami samochodów. Pamiętaj, aby nie wspominać o tym, ile masz do dyspozycji sprzedawcy samochodów – to będzie cena, na którą chcą się zdecydować.

Wybierz cenę poniżej wstępnie zatwierdzonej kwoty, aby móc pokryć koszty podatków, metek i tytułu pozostałą część pożyczki. Te trzy koszty mogą być również znaczące, więc możesz obniżyć koszty początkowe, płacąc za nie swoją pożyczką.

Możesz przedłużyć korzystanie z samochodu. Używaj samochodu do momentu, gdy naprawa nie będzie już możliwa lub gdy koszty naprawy przekroczą wartość samochodu.

Negocjuj najlepszą możliwą cenę

Nie bój się negocjować ceny ze sprzedawcą przed zakupem samochodu. Ceny samochodów są zdecydowanie do negocjacji, możesz też negocjować kwotę zaliczki, oprocentowanie lub inne warunki. Jeśli nie lubisz się targować, sprawdź ceny samochodów u takiego sprzedawcy bez targowania się i porównaj je, aby zobaczyć, kto może zaoferować Ci najlepszą cenę.

Niektóre firmy samochodowe oferują nawet niższe oprocentowanie, jeśli kupisz nowy samochód, i możesz pomyśleć, że jest to najlepsza opcja, ponieważ zaoszczędzisz odsetki od kwoty pożyczki.

Jednak samochód odnotowuje największy spadek wartości w ciągu pierwszych trzech lat jego życia. Możesz stracić tyle samo na wartości odsprzedaży, ile zaoszczędzisz na odsetkach kupując używany samochód, więc pamiętaj, aby obliczyć przed podpisaniem umowy na linii przerywanej. Wcześniejsze  

Niebezpieczeństwa związane ze zmianą obecnego kredytu samochodowego w nowy

Największym niebezpieczeństwem przekształcenia obecnego kredytu samochodowego w nową pożyczkę jest to, że możesz być dłużnikiem więcej pożyczki, niż jest wart Twój samochód. W przyszłości najprawdopodobniej nadal będziesz mógł sprzedać ten samochód, ale szanse na odzyskanie strat są bardzo niskie.

Kupując nowy samochód, automatycznie wywracasz kredyt do góry nogami (jesteś winien więcej niż jest wart). Samochód traci na wartości, gdy tylko wyjeżdżasz z parkingu, ponieważ nie jest już uważany za nowy. Zwiększając swoją obecną pożyczkę, powiększasz problem.

Ponieważ nadal nie spłacasz sald kredytów samochodowych i nie przekształcasz ich w nowe pożyczki, możesz znaleźć tysiące dolarów długu w stosunku do wartości samochodu.

Na przykład, jeśli sfinansowałeś samochód za 26 000 $ bez zaliczek i udało ci się uzyskać niskie oprocentowanie 3% przy finansowaniu przez 48 miesięcy, możesz spodziewać się płatności w wysokości około 575 $ miesięcznie. Całkowita wartość pożyczki (z dodanymi odsetkami) jest bliska 27 623 USD.

Jeśli sprzedasz samochód trzy lata później, zapłacisz za niego 20 700 USD, pozostawiając 6923 USD kredytu. Jeśli sprzedasz samochód dealerowi, on również będzie chciał na nim zarobić, więc hojny dealer może dać ci za niego 10000 $. Twój nowy samochód również kosztuje 26 000 USD, a za nową pożyczkę otrzymałeś takie same stawki jak wcześniej.

Jeśli nie wpłaciłeś zaliczki, nowy samochód kosztuje cię teraz 32923 $ (z uwzględnieniem pozostałej kwoty pożyczki), chyba że wpłacisz te 10000 $ jako zaliczkę – w takim przypadku jesteś teraz winien 22.354 $ w czteroletniej pożyczce z miesięcznymi płatnościami 507 USD.

Więc zapłaciłeś 20 700 $ za pierwszy samochód, a teraz jesteś winien 22 354 $ za drugi. W tym samym scenariuszu po raz trzeci kwota pożyczki wyniosłaby 23 265 USD. Widać, że w tym scenariuszu nie ma możliwości osiągnięcia postępu.

Powszechne problemy

Jednym z najczęstszych problemów, jakie napotykają ludzie, jest kupowanie samochodu, na który tak naprawdę nie stać. Dealerzy nie dbają o Twoje inne finanse, o ile możesz wykazać, że możesz dokonać płatności.

W rezultacie miesięczne opłaty za samochód mogą być zbyt wysokie, co powoduje, że borykają się oni z innymi zobowiązaniami finansowymi. Zanim pójdziesz na zakupy do samochodu, ustal, ile możesz zapłacić każdego miesiąca, utrzymując całkowite zadłużenie (w tym czynsz i opłatę za dom) na poziomie mniejszym niż 30% miesięcznego dochodu. Idealnie byłoby, gdybyś był w stanie spłacić swój samochód w ciągu trzech do czterech lat.

Wiele osób patrzy na samochody i namawia się do zakupów pod wpływem impulsu. Unikaj tego, zabierając ze sobą kogoś, kto cię od tego odwiedzie, lub zdecyduj się nie kupować, dopóki nie będziesz mógł o tym pomyśleć. Wiedz, że sprzedawcy są po to, aby sprzedawać i będą chcieli, abyś teraz coś kupił. Trzymaj się swojego planu, a nie dasz się nabrać na ich trudną do sprzedania taktykę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy