Co to jest ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia (WOTC)?

17 lutego 2021
Category: Ulgi Podatkowej

Co to jest ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia (WOTC)?

Ulga podatkowa dotycząca możliwości zatrudnienia (lub WOTC) to jednorazowa federalna ulga podatkowa przyznawana pracodawcom, którzy zatrudniają nowych pracowników należących do określonych kategorii. Mając na celu zachęcanie do zatrudniania grup, które doświadczyły kategorycznych barier w zatrudnieniu, WOTC jest przyznawany pracodawcom w przeliczeniu na pracownika, bez ograniczeń co do liczby pracowników, do których może mieć zastosowanie. Innymi słowy, pracodawca może otrzymać jednorazową ulgę podatkową za każdego zatrudnionego przez pracodawcę pracownika, pod warunkiem, że pracownicy ci należą do kategorii WOTC.

Prawo podatkowe jest trudne do zrozumienia i często niezwykle złożone. Jako właściciel firmy, to prawdopodobnie nie masz czasu, ani energii, aby spędzić przedzieranie się przez skomplikowane przepisy podatkowe i kategorie takie jak WOTC, ale może wiele skorzystać z nich. W tym miejscu wkracza PEO, taki jak EinsteinHR.

Firmy w całym kraju korzystają z usług PEO w celu obniżenia kosztów zasobów ludzkich i zlecania spraw kadrowych ekspertom z branży. Według Krajowego Stowarzyszenia Zawodowych Organizacji Pracodawców, ponad 175 000 firm zatrudniających od 10 do 99 pracowników korzysta w ten sposób z PEO.

Pracownicy objęci WOTC

Wielu różnych pracowników należy do kategorii objętych ulgą podatkową dotyczącą możliwości zatrudnienia. Aby otrzymać kredyt, pracodawca musi złożyć formularz weryfikacyjny 8850 w lokalnej stanowej agencji pracy w ciągu pierwszych 28 dni od rozpoczęcia nowej pracy przez odpowiedniego pracownika. Przykłady uprawnionych pracowników można znaleźć poniżej.

Skierowania na rehabilitację zawodową

Ta kategoria obejmuje pracowników niepełnosprawnych fizycznie lub psychicznie, którzy zostali skierowani przez wykwalifikowaną osobę do pracodawcy.

Odbiorcy długoterminowej pomocy rodzinie

W tym przypadku pracownikiem jest osoba pochodząca z rodziny, która otrzymywała określoną pomoc finansową w ciągu 18 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku. Alternatywnie, rodzina mogła zostać uznana za niezdolną do takich świadczeń w ciągu ostatnich dwóch lat z powodu osiągnięcia maksymalnego przydziału tych świadczeń.

Wyznaczony mieszkaniec Wspólnoty

Ten pracownik mieszka w wyznaczonym obszarze, na który celuje WOTC. Jednak po rozpoczęciu nowej pozycji muszą nadal mieszkać na takim terenie.

Niektórzy bezrobotni

W ramach WOTC pracodawca może kwalifikować się do ulgi podatkowej, jeśli zatrudni osobę, która była bezrobotna przez co najmniej 27 kolejnych tygodni przed rozpoczęciem nowej pracy. Hiree musiał również otrzymywać zasiłek dla bezrobotnych przynajmniej przez część tego czasu.

Nie są to jedyne kategorie objęte ulgą podatkową dotyczącą możliwości zatrudnienia. Jednak nawet te kategorie zawierają zastrzeżenia i dodatkowe kwalifikacje, aby pracodawca mógł otrzymać kredyt. Pełną listę docelowych grup pracowników można znaleźć na rządowej stronie internetowej WOTC.

Znaczenie WOTC dla pracodawców

WOTC ma na celu zwiększenie zatrudnienia grup systematycznie niedoreprezentowanych na rynku pracy. To szczytny cel, ale także praktyczny dla pracodawców. Zrozumienie znaczenia ulgi podatkowej dla możliwości zatrudnienia może przynieść pracodawcom korzyści finansowe.

Na przykład w roku podatkowym 2017 rząd przyznał państwowym agencjom pracy ponad 18 milionów dolarów na administrację WOTC. Mając na uwadze tego rodzaju pieniądze, pracodawcy powinni upewnić się, że kompetentny i doświadczony PEO, taki jak EinsteinHR, stoi na czele ich spraw związanych z WOTC.

Ustawa o ochronie Amerykanów przed podwyżkami podatków z 2015 r. (PATH)

Obecnie WOTC zostało rozszerzone na zatrudnienie, które ma miejsce przed 1 stycznia 2020 r. Wynika to z uchwalenia Ustawy o ochronie Amerykanów przed podwyżkami podatków z 2015 r., Która ponownie autoryzowała program. Ponieważ koniec ponownej autoryzacji zbliża się pod koniec roku 31 grudnia 2019 r., Niezwykle ważne jest, aby pracodawcy skonsultowali się z EinsteinHR w celu ustalenia, czy kwalifikują się do WOTC, czy nie.

Firma EinsteinHR została założona przez przedstawicieli branży outsourcingu HR, którzy mają za sobą dziesięciolecia doświadczenia. Rozumiemy stanowe i federalne przepisy dotyczące pracy, takie jak WOTC, i możemy pomóc pracodawcom uzyskać ulgi podatkowe, do których się kwalifikują.

Oprócz pozytywnych korzyści, takich jak WOTC, które można osiągnąć dzięki zrozumieniu federalnego prawa pracy, EinsteinHR pracuje również nad zapewnieniem zgodności z przepisami w celu zmniejszenia ryzyka pozwów pracodawców. Unikając niepotrzebnych grzywien i kosztów sądowych oraz optymalizując zeznania podatkowe poprzez inicjatywy prawne, takie jak WOTC, możemy wywołać uśmiech na arkuszu kalkulacyjnym kosztów i korzyści właściciela firmy.

Uzyskaj bezpłatną wycenę już dziś

EinsteinHR jest zaangażowany w satysfakcję klienta. Jest to jeden z powodów, dla których oferujemy DARMOWĄ wycenę naszych usług potencjalnym klientom. Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz skorzystać z WOTC lub potrzebujesz pomocy w outsourcingu jakichkolwiek potrzeb w zakresie zasobów ludzkich, nie szukaj dalej niż EinsteinHR.

Zadzwoń pod numer 770-962-1700, aby otrzymać wycenę lub wypełnij formularz na naszej stronie kontaktowej, a przedstawiciel wkrótce się z Tobą skontaktuje.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy