Co to jest program trudności z kartą kredytową?

17 lutego 2021
Category: Miesięczna Rata

Użytkownicy kart kredytowych borykający się z problemami mogą uzyskać ulgę, dzwoniąc do wystawcy karty kredytowej. (iStock)

Karty kredytowe mogą być ważnym sposobem na pokrycie wydatków, gdy budżet jest napięty. Podczas pandemii koronawirusa miliony pracowników straciło pracę, co utrudnia uniknięcie zadłużenia karty kredytowej.

Ogółem zadłużenie na kartach kredytowych zmniejszyło się podczas pandemii z powodu niższych wydatków ogółem z 1,09 bln USD w czwartym kwartale 2019 r. Do 992,4 mld USD w drugim kwartale 2020 r., Według Rezerwy Federalnej.

Ale dla osób, które mają problemy z przetrwaniem, dotrzymanie nawet minimalnych płatności kartą kredytową może być trudne. Na szczęście firmy obsługujące karty kredytowe mogą zapewnić pomoc w ramach programów utrudniających korzystanie z kart kredytowych. Oto, co musisz wiedzieć.

Co to jest program trudności z kartą kredytową?

Programy utrudniające korzystanie z kart kredytowych mogą się różnić w zależności od wydawcy. Ale ogólnie zapewniają pewną ulgę klientom, którzy nie mogą dokonać płatności.

Opcje mogą obejmować:

Zmodyfikowany program płatności w celu zmniejszenia obciążenia finansowego.

Programy forbearance, które mogą wstrzymać Twoje miesięczne płatności na pewien okres.

Zwolnienie z opłat w celu zmniejszenia kosztów związanych z kontem.

Niższe stopy procentowe, aby zmniejszyć miesięczne płatności i odsetki.

W najlepszym interesie banków i spółdzielczych kas kredytowych jest oferowanie programów utrudniających korzystanie z kart kredytowych, ponieważ zapewnienie im pewnej ulgi i otrzymanie mniejszej ilości pieniędzy jest dla nich lepsze niż nieotrzymanie czegokolwiek, co może się zdarzyć, jeśli nie spłacisz zadłużenia.

Zgodnie z ustawą o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym (CARES), federalnym pakietem stymulacyjnym COVID-19, pożyczkodawcy są zobowiązani do zgłaszania Twoich rachunków jako aktualnych w określonych sytuacjach, nawet jeśli nie możesz teraz dokonywać płatności.

Jak zakwalifikować się do programu przeciwdziałania trudnościom z kartą kredytową?

Każda karta kredytowa ma własne kryteria określające, kto się kwalifikuje i jakie rodzaje ulg mogą uzyskać z programu.

Przykłady sytuacji, które mogą Cię kwalifikować, obejmują:

Rozwód lub inna sytuacja finansowa

Spodziewaj się podania pewnych informacji o swojej sytuacji, takich jak status zatrudnienia, dochody i wydatki i inne. Jeśli jesteś klientem od kilku lat i zawsze płaciłeś na czas, może to zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie potrzebnej pomocy.

Jak zarejestrować się w programie trudności związanych z kartą kredytową?

Zadzwoń do wystawcy karty kredytowej, aby ustalić, czy kwalifikujesz się do programu przeciwdziałania trudnościom związanym z kartą kredytową, i zarejestruj się w programie. Przedstawiciel przeprowadzi Cię przez proces i dostarczy Ci wszystkich niezbędnych informacji.

Upewnij się, że rozumiesz warunki programu i zgadzasz się tylko wtedy, gdy możesz sobie pozwolić na to, co oferuje Ci wystawca karty kredytowej. Jeśli nie stać Cię na program trudności, być może będziesz musiał rozważyć inne opcje.

I pamiętaj, być może będziesz musiał przedstawić jakąś dokumentację, aby udowodnić, że potrzebujesz pomocy.

Jakie są inne opcje?

W zależności od okoliczności możesz mieć inne opcje, które pomogą Ci uzyskać potrzebną ulgę. Przykłady zawierają:

Pożyczka konsolidacyjna: Pożyczka osobista może pomóc w konsolidacji zadłużenia z tytułu karty kredytowej przy niższym oprocentowaniu, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Pamiętaj tylko, że miesięczna rata pożyczki może być wyższa niż łączne minimalne spłaty na kartach kredytowych. Jeśli rozważasz pożyczkę konsolidacyjną, odwiedź rynek internetowy, taki jak Credible, aby porównać opcje pożyczki osobistej.

Karta kredytowa do przeniesienia salda: Karty do transferu salda oferują promocje 0% RRSO, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze podczas spłacania salda karty kredytowej. Zwykle zapłacisz zero odsetek przez pierwszy rok lub dłużej. Wiele z tych kart pobiera z góry opłatę za transfer salda w wysokości od 3 do 5 procent, ale może być tego warta ze względu na oszczędności odsetkowe. Odwiedź Credible, aby zobaczyć, jakie opcje karty kredytowej typu przeniesienie salda mają dla Ciebie sens.

Doradztwo kredytowe: Agencje doradztwa kredytowego mogą Ci pomóc, tworząc plan zarządzania długiem dla Twoich kart kredytowych. Doradcy kredytowi mogą być w stanie negocjować niższe stopy procentowe i płatności w Twoim imieniu. Dokonasz płatności na rzecz agencji, a ona zapłaci bezpośrednio Twoim wierzycielom. Plan zarządzania długiem może pomóc zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, ale zazwyczaj wiąże się to ze skromnymi opłatami za usługę.

Plusy i minusy programu trudności z kartą kredytową

Programy utrudniające korzystanie z kart kredytowych nie są dla wszystkich, ale dla wielu mogą być korzystne. Zanim poprosisz o ulgę, upewnij się, że rozumiesz zarówno zalety, jak i wady:

Może pomóc zachować lub poprawić swoją zdolność kredytową i historię kredytową, unikając opóźnień w płatnościach i niewypłacalności.

Może to zrobić w Twoim budżecie miejsce na inne ważne wydatki.

Może zapewnić spokój ducha.

W niektórych przypadkach dostarczenie dokumentacji może być trudne.

Wydawca Twojej karty może zamrozić lub nawet zamknąć Twoje konto.

Możesz nie otrzymać ulgi, której potrzebujesz.

Jeśli masz problemy finansowe, im szybciej zaczniesz odkrywać swoje możliwości, tym lepiej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy