Co to jest opłata roczna za kartę kredytową?

17 lutego 2021
Category: Złym Kredytem

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:
 • Dlaczego karty kredytowe pobierają opłaty roczne?
 • Kiedy pobierane są opłaty roczne?Czy wszystkie karty kredytowe mają roczną opłatę?Czy warto płacić roczne opłaty za karty kredytowe?Opłaty czy nie?Zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o nową kartę kredytową – a potem zauważysz, że karta ma roczną opłatę. Czy to powinno zerwać umowę? Niekoniecznie. Roczna opłata za kartę kredytową to opłata, którą płacisz każdego roku za samo posiadanie karty, niezależnie od tego, czy z niej korzystasz, czy nie.

  Przy wielu dostępnych kartach kredytowych, które nie mają opłat rocznych, po co ktoś miałby taką płacić? Czasami karta, która pobiera roczną opłatę, jest dla Ciebie najlepszą (lub jedyną) opcją, pomimo kosztów. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego niektóre karty kredytowe pobierają opłaty roczne i jak zdecydować, czy karta z taką jest warta kosztu.

  Dlaczego karty kredytowe pobierają opłaty roczne?

  Karty kredytowe, które pobierają opłaty roczne, zwykle należą do jednej z dwóch kategorii: karty kredytowe dla osób ze złymi kredytami i karty kredytowe, które oferują nagrody.

  Karty kredytowe za zły kredytKarty kredytowe przeznaczone dla osób ze słabym kredytem często pobierają opłaty roczne. Wydawcy kart kredytowych wiedzą, że jeśli masz zły kredyt, istnieje większe prawdopodobieństwo, że w przeszłości dokonywałeś opóźnień w płatnościach, brakowało Ci płatności lub w ogóle nie spłacałeś zadłużenia. Podejmują ryzyko, przedłużając ci kredyt pomimo tego zachowania; w zamian za przejęcie ryzyka mogą pobierać opłatę roczną.

  W niektórych przypadkach wydawcy kart kredytowych pobierają roczną opłatę tylko dlatego, że mogą. Osoby ze złym kredytem mają mniej możliwości uzyskania kredytu, a wiele dostępnych dla nich kart kredytowych wiąże się z wysokimi stopami procentowymi i opłatami, w tym opłatami rocznymi.

  Ale to, że masz zły kredyt, nie oznacza, że ​​jesteś skazany na uiszczenie rocznej opłaty za kartę kredytową. W większości przypadków można znaleźć karty kredytowe dla osób ze słabym kredytem, ​​które nie pobierają opłat rocznych. Bezpieczna karta kredytowa może być jedną z opcji, chociaż będziesz musiał wpłacić kaucję, aby ją otrzymać.

  Nagrody karty kredytoweNiektóre karty kredytowe pobierają roczną opłatę w zamian za hojne nagrody dla posiadaczy kart. W wielu przypadkach potencjalna wartość nagród znacznie przekracza koszt rocznej opłaty. Na przykład karty kredytowe z nagrodami zazwyczaj oferują zwrot pieniędzy za zakupy lub punkty, które można wymienić na mile podróżne lub pobyty w hotelu – i często obejmują korzyści, takie jak całodobowa pomoc w podróży lub ochrona zakupów przedmiotów kupionych za pomocą karty.

  Jeśli sprytnie używasz karty kredytowej Rewards, możesz zmaksymalizować swoje nagrody i z nawiązką zrównoważyć koszt rocznej opłaty. Kluczem do sukcesu jest znalezienie karty kredytowej z nagrodami, która będzie dobrze pasować do twoich zachowań związanych z wydatkami i oferuje nagrody, których faktycznie będziesz używać. Na przykład, jeśli podróżujesz kilka razy w roku, karta lojalnościowa oferująca punkty podróży może być warta rocznej opłaty. Jeśli jednak rzadko opuszczasz swoje rodzinne miasto, płacenie rocznej opłaty za kartę podróżną nie ma sensu; Karta, która zapewnia zwrot gotówki za zakupy spożywcze, może być lepszym rozwiązaniem.

  Kiedy pobierane są opłaty roczne?

  Kiedy otrzymasz kartę kredytową z roczną opłatą, ważne jest, aby wiedzieć, kiedy opłaty zostaną pobrane z Twojego konta. Niektórzy wydawcy kart kredytowych zrzekną się opłaty rocznej za pierwszy rok, ale w większości przypadków opłata ta jest należna przy pierwszym otwarciu rachunku kredytowego, a następnie co roku w rocznicę. Opłata roczna zostanie automatycznie dodana do salda Twojego konta, więc nawet jeśli nie dokonasz zakupu zaraz po otwarciu konta, pamiętaj, aby zapłacić pierwszy rachunek w terminie. W ten sposób unikniesz naliczenia odsetek od rocznej opłaty lub, co gorsza, zignorowania jej i całkowitego pominięcia płatności.

  Czy wszystkie karty kredytowe mają roczną opłatę?

  Nie wszystkie karty kredytowe są objęte roczną opłatą. W rzeczywistości wiele dobrych nie. Niezależnie od tego, czy szukasz karty kredytowej z nagrodami, czy karty ze złym kredytem, ​​możesz znaleźć wiele kart, które nie pobierają opłaty rocznej.

  Na przykład podwójna karta gotówkowa Citi ® od naszego partnera oferuje liczne nagrody i nie pobiera żadnych opłat rocznych. Otrzymasz 2% zwrotu gotówki za każdy dokonany zakup – 1% w momencie dokonywania zakupu i kolejny 1% podczas płacenia za te zakupy – bez ograniczeń co do wysokości zwrotu gotówki, jaką możesz zarobić. Karta ma również wprowadzającą promocję 0% rocznej stopy oprocentowania (RRSO) na zakupy i przelewy salda przez 9 miesięcy, co może zaoszczędzić sporo zainteresowania, jeśli często nosisz saldo lub chcesz przelać wysokie oprocentowane saldo do Citi ® Double Cash Card z innej karty. Jako posiadacz karty kredytowej Citi otrzymasz przywileje VIP, w tym specjalny dostęp do tysięcy wydarzeń. Skorzystaj z karty, aby kupić w przedsprzedaży bilety na koncerty, wydarzenia sportowe, elitarne doznania kulinarne i inne ekskluzywne wydarzenia.

  Karta Discover it ® Cash Back, kolejna karta bez rocznych opłat, oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cash back, jakie znajdziesz. Otrzymasz 5% zwrotu gotówki za maksymalnie 1500 USD zakupów w kategoriach, które zmieniają się co kwartał po aktywacji, plus 1% zwrotu gotówki za wszystkie inne zakupy. Nowi posiadacze kart otrzymają ogromną premię: pod koniec pierwszego roku Discover automatycznie dopasowuje całą zarobioną gotówkę – bez limitu – skutecznie podwajając nagrody. Dostępna jest również hojna 14-miesięczna wstępna RRSO w wysokości 0% na zakupy i przelewy salda, co oznacza, że ​​ta karta może zaoszczędzić pakiet odsetek, jeśli masz saldo lub musisz je przenieść.

  Czy warto płacić roczne opłaty za karty kredytowe?

  Nie powinieneś odpisywać karty kredytowej tylko dlatego, że pobiera roczną opłatę. Zamiast tego zrób swoją pracę domową, aby ustalić, czy ta karta jest dla Ciebie odpowiednia, jakie inne karty bezpłatne są dla Ciebie dostępne i czy opłata roczna jest warta poniesienia.

  Jeśli masz zły kredyt, przeprowadź badania, aby zobaczyć, do jakich rodzajów kart kredytowych możesz się kwalifikować. Nie zakładaj, że jesteś ograniczony do kart kredytowych, które pobierają opłaty roczne. Osoby ze złym kredytem mogą wybierać spośród zabezpieczonych kart kredytowych, które wymagają wpłacenia zwrotnego depozytu zabezpieczającego, oraz niezabezpieczonych kart kredytowych, które nie wymagają depozytu.

  Niezabezpieczone karty kredytowe przeznaczone dla osób ze złym kredytem zazwyczaj pobierają opłaty roczne. Jedynym wyjątkiem jest karta kredytowa Petal ® Visa ®, która nie podlega opłacie rocznej i oferuje nagrody pieniężne. Prawdopodobnie znajdziesz bardziej zabezpieczone karty kredytowe, które nie pobierają opłat rocznych. Chociaż musisz wpłacić depozyt zabezpieczający z góry, depozyt wróci do Ciebie, jeśli zamkniesz konto. Jeśli możesz sobie pozwolić na wpłacenie depozytu, może to być dobra opcja, jeśli wiesz, że nie chcesz płacić rocznej opłaty za swoją kartę kredytową.

  Jeśli masz dobry kredyt, masz o wiele więcej opcji – w tym karty kredytowe z nagrodami. Opłacanie rocznej opłaty za kartę kredytową z nagrodami może mieć sens, jeśli korzyści, nagrody lub korzyści wynikające z karty przewyższają roczną opłatę.

  Niektóre karty nagród ułatwiają dołączenie dolara do nagród, aby sprawdzić, czy wartość nagród rekompensuje roczną opłatę. Na przykład karta Chase Sapphire Preferred ® pobiera roczną opłatę w wysokości 95 USD, ale oferuje premię za rejestrację o wartości 1000 USD na podróż lub 800 USD w gotówce, jeśli wydasz 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy od otwarcia konta. Jeśli spodziewasz się wydać tyle na kartę, wartość uzyskanego bonusu wystarczy, aby opłacić roczną opłatę sześć lub siedem razy.

  W przypadku innych kart kredytowych z nagrodami wartość nagród nie jest tak łatwa do oszacowania. Na przykład, jeśli dużo podróżujesz, możesz zdecydować, że warto zapłacić roczną opłatę, aby otrzymać kartę z takimi korzyściami, jak ubezpieczenie od kosztów podróży, pomoc w podróży zagranicznej 24/7 lub ubezpieczenie od kolizji samochodu. Być może nigdy nie będziesz musiał korzystać z żadnej z tych korzyści, ale sama świadomość, że istnieją, może zapewnić bezcenny spokój ducha. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki lub sportu, możesz być skłonny zapłacić roczną opłatę za kartę nagród, która oferuje bilety w przedsprzedaży na gorące koncerty i wydarzenia sportowe lub daje dostęp do ekskluzywnych wydarzeń tylko dla posiadaczy kart, takich jak kolacje organizowane przez znane szefowie kuchni.

  Rozważając kartę kredytową z nagrodami, która pobiera opłatę roczną, pamiętaj o uwzględnieniu wszelkich innych opłat pobieranych przez kartę, takich jak opłaty za spóźnienie lub opłaty karne. Weź również pod uwagę APR: jeśli regularnie nosisz saldo na karcie kredytowej, wysokie odsetki mogą Cię kosztować znacznie więcej niż wartość jakichkolwiek zarobionych nagród.

  Jeśli wybierzesz kartę nagród, która ma roczną opłatę, upewnij się, że wiesz, co musisz zrobić, aby zmaksymalizować nagrody. W końcu chcesz uzyskać wartość swoich pieniędzy, co może wymagać rejestracji w celu uzyskania nagród, dokonywania określonych rodzajów zakupów o określonej porze roku lub robienia zakupów za pośrednictwem strony internetowej karty kredytowej lub witryn partnerskich. Przeczytaj drobny druk i postępuj zgodnie z zasadami, aby jak najlepiej wykorzystać swoje nagrody.

  Opłaty czy nie?

  W zależności od tego, czego oczekujesz od karty kredytowej, karta, która pobiera roczną opłatę, może być warta kosztu. Ale zanim spieszysz się z wnioskiem o kartę z roczną opłatą, zrób swoją pracę domową, aby zobaczyć, co jeszcze tam jest. (Możesz otrzymać darmowy FICO ® Score ☉ od Experian, dzięki czemu będziesz mieć lepszy pomysł, do których kart możesz się kwalifikować.) Niezależnie od tego, czy szukasz punktów nagród i zwrotu gotówki, czy chcesz karty kredytowej, która pomoże Ci odbudować kredyt, możesz znaleźć opcje zarówno z rocznymi opłatami, jak i bez nich. Poświęć czas na rozważenie wszystkich kosztów i korzyści każdej karty kredytowej, którą rozważasz, aby mieć pewność, że wybierasz odpowiednią kartę dla siebie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy