Co to jest dobra ocena zdolności kredytowej?

17 lutego 2021
Category: Jesteś Winien

Jaka liczba jest uważana za dobrą ocenę zdolności kredytowej? W skali od 300 do 850 dwa z trzech biur kredytowych i myFICO® uważają 670 za dolną granicę oceny kredytowej DOBRY. Z bardziej konserwatywnej strony prawdopodobnie możesz uznać wszystko powyżej 720 jako ostateczny punkt wyjścia dla dobrej oceny kredytowej .

Oprócz ratingów kredytowych na powyższym wykresie TransUnion i Experian podają procent populacji, który należy do każdej kategorii. Na przykład TransUnion wskazuje, że 27% populacji ma rating kredytowy A; a Experian wskazuje, że 21% ma doskonałą zdolność kredytową. Z powyższego wykresu możemy oszacować, że około 67% populacji ma DOBRY lub lepszy wynik kredytowy.

Spis treści

Niestety nie jest to tak proste, jak sprawdzenie wyniku w dowolnej agencji kredytowej. Istnieje wiele różnych systemów punktacji, a każdy z nich ma inną skalę. Od czasu do czasu wprowadzane są nowe systemy, a poszczególni pożyczkodawcy mają własne kryteria i różnice w punktacji. Nawet przy tych wszystkich różnicach, nadal możesz dobrze zrozumieć, na czym stoisz, uzyskując wyniki kredytowe z trzech głównych biur sprawozdawczości kredytowej.

Uwaga: Raporty kredytowe można otrzymać bezpłatnie w witrynie AnnualCreditReport.com.

Wykres oceny kredytowej: oceny dobre, złe i doskonałe

Chociaż istnieje wiele systemów punktacji kredytowejogólnie przyjmuje się, że każdy wynik powyżej 720 (szczególnie w skali FICO) jest uważany za DOBRY wynik kredytowy. Aby pomóc Ci to zwizualizować, oto wykres oceny kredytowej (pamiętaj, że nie ma oficjalnych nawiasów; jest to tylko przybliżenie ciągłego zakresu):

Experian, Equifax i myFICO®
TransUnion
Opis
800 – 850 781 – 850 Doskonała ocena kredytowa (A). Powinieneś kwalifikować się do najlepszego oprocentowania i warunków pożyczki.
740 – 799 720 – 780 Bardzo dobra ocena kredytowa (B). Nie będzie problemu z uzyskaniem pożyczki z najlepszym oprocentowaniem i warunkami.
670 – 739 658 – 719 Dobra ocena kredytowa (C). Powinieneś kwalifikować się do większości pożyczek z dobrymi stopami procentowymi i warunkami.
580 – 669 601 – 657 Uczciwa ocena kredytowa (D). Trudno będzie Ci uzyskać pożyczkę lub kartę kredytową.
300 – 579 300 – 600 Słaba ocena kredytowa (F). Wątpliwe jest, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki lub karty kredytowej.

Credit Karma (DARMOWA ocena kredytowa)


Wykres z Credit Karma sugeruje, że ocena kredytowa DOBRA wynosi zazwyczaj od 700 do więcej.

Chociaż różni pożyczkodawcy mają własne standardy oceny zdolności kredytowej 700 i więcej (w skali od 300 do 850) jest ogólnie uważane za dobre.

Sezam kredytowy (DARMOWA ocena kredytowa)

Powyższy obrazek przedstawia skalę z Credit Sesame. Według Credit Sesame

 • 720-850 jest DOSKONAŁY
 • 680-720 jest DOBRY640-680 jest FAIR300-640 jest ZŁETransUnion (9,95 USD)TransUnion ma własny system punktacji o nazwie VantageScore®. Według TranUnion ich skala wygląda następująco:

  • 781-850 to ocena kredytowa klasy A.
  • 720-780 to ocena kredytowa klasy B.658-719 to ocena kredytowa klasy C.601-657 to ocena kredytowa klasy D.300-600 to klasa kredytowa F.Sprawdź swoje wyniki kredytowe za darmo

   Jeśli nie znasz jeszcze swoich wyników kredytowych, możesz skorzystać z niektórych witryn wymienionych poniżej, aby uzyskać dostęp do swoich wyników kredytowych.

   Ponadto niektóre banki i karty kredytowe zapewniają bezpłatny dostęp do Twojej oceny kredytowej tylko dlatego, że jesteś ich klientem. Kliknij poniższe łącze, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpłatnego uzyskiwania wyników kredytowych.

   Jak zdolność kredytowa wpływa na koszty kredytu

   Dlaczego dobry wynik ma znaczenie? Wysoka zdolność kredytowa może znacznie obniżyć koszty kredytu (w tym wysokość oprocentowania, które musisz zapłacić pożyczkodawcom). Nawet jeśli nie planujesz pożyczać pieniędzy, posiadanie dobrej zdolności kredytowej może przynieść Ci wiele korzyści.

   Ogólnie, twoje wyniki bardzo dobrze przewidują prawdopodobieństwo spłaty długu. Dlatego pożyczkodawcy w dużym stopniu polegają na ocenach kredytowych, aby określić, czy pożyczyć Ci pieniądze. Twoja ocena kredytowa określa również cenę, którą zapłacisz, w postaci odsetek i innych opłat. Zwykle pożyczkobiorcy o złych kredytach płacą wyższe stopy procentowe w porównaniu do pożyczkobiorców o doskonałych wynikach kredytowych.

   Aby dać Ci wyobrażenie o tym, jak Twoja ocena kredytowa wpływa na Twoje oprocentowanie, oto przykład 30-letniej stopy oprocentowania kredytu hipotecznego dla pożyczki w wysokości 300 000 USD z Kalkulatora oszczędności kredytowych myFICO (dane z28 czerwca 2019 r.):

   Wynik FICO®
   KWI
   Miesięczna płatność
   760-850

   700-759

   680-699

   660-679

   640-659

   620-639

   3,486% 1345 $
   3,708% 1382 $
   3,885% 1412 $
   4,099% 1449 $
   4,529% 1525 $
   5,075% 1624 $

   Czynniki wpływające na Twoją zdolność kredytową

   Twoja zdolność kredytowa to liczba wygenerowana przez wzór matematyczny. Ten wzór analizuje informacje zawarte w raporcie kredytowym w celu uzyskania oceny kredytowej – liczby od 300 do 850. Twoja ocena kredytowa jest odzwierciedleniem Twojej wiarygodności (zdolności kredytowej). Oto niektóre z kluczowych czynników, które wpływają na Twoją zdolność kredytową:

   • 35% = Historia płatności– Czy przegapiłeś płatność? Ile to było i jak dawno to się stało? Twoja ocena kredytowa będzie lepsza, jeśli nigdy nie przegapisz płatności.
   • 30% = wykorzystanie kredytu– jest to kwota, którą aktualnie jesteś winien w stosunku do swojego limitu kredytowego. Zbyt dużo pieniędzy może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.15% = długość historii kredytowej– Jak długo korzystasz z kredytu? Im dłużej, tym lepiej; dlatego wielu ekspertów kredytowych zaleca, aby nie zamykać rachunków na karcie kredytowej.10% = nowy kredyt– Kiedy ostatnio składałeś wniosek o pożyczkę? Czy został zatwierdzony, czy Twój wniosek został odrzucony? Ciąg wniosków o pożyczkę i / lub kartę kredytową może spowodować podniesienie flagi i obniżenie Twojego wyniku.10% = mieszanka kredytów– dobry wybór pożyczek ogólnie pomaga w uzyskaniu wyników, np. Pożyczka mieszkaniowa, pożyczka samochodowa, pożyczka studencka, pożyczka biznesowa i karty kredytowe.Sam dobry wynik kredytowy to za mało

    Ponieważ ty i twój pożyczkodawca może nie patrzeć na ten sam wynik, możesz być przyjemnie lub nieprzyjemnie zaskoczony stopą procentową oferowaną przy następnej pożyczce. Co się stanie, jeśli pożyczkodawca zażąda od ciebie wyższego oprocentowania pomimo dobrego kredytu? A co gorsza, co jeśli bank nie pożyczy Ci pieniędzy?

    Może to oznaczać kilka rzeczy:

    1. Pożyczkodawca może patrzeć na raport, który używa innego systemu niż skala ocen, na którą patrzysz.
    2. Coś mogło się zmienić od czasu ostatniego sprawdzania zdolności kredytowej.Twój dochód jest zbyt niski lub zbyt nieprzewidywalny – np. Jesteś samozatrudniony lub jesteś właścicielem małej firmy.Twój stosunek zadłużenia do dochodów jest zbyt wysoki – być może masz zbyt wiele niespłaconych zobowiązań dłużnych.Twój pożyczkodawca może mieć bardzo surowe wytyczne dotyczące udzielania pożyczek.W takim przypadku możesz rozważyć współpracę z innym pożyczkodawcą lub opóźnić złożenie wniosku o pożyczkę, aby dać sobie czas na poprawę zdolności kredytowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy