Co daje roczna opłata za kartę kredytową?

17 lutego 2021
Category: Zamiast Tego

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Oto niektóre z korzyści, jakie oferują karty kredytowe z rocznymi opłatami i jak sprawdzić, czy warto zapłacić roczną opłatę.

Źródło obrazu: Getty Images

Być może widzieliście kartę kredytową z roczną opłatą w wysokości setek dolarów i zastanawialiście się: „Dlaczego na Ziemi ktoś miałby płacić tak dużo tylko po to, by dostać kartę kredytową?

Podczas gdy niektóre karty kredytowe mają roczne opłaty, które z pewnością mogą wywołać pewien szok w postaci naklejek, rzeczywistość jest taka, że ​​większość kart kredytowych z opłatami ma lepsze korzyści dla posiadaczy kart w porównaniu z kartami kredytowymi bez opłaty rocznej. Oto zestawienie niektórych korzyści, które możesz uzyskać w zamian za uiszczenie rocznej opłaty, a także jak sprawdzić, czy opłata roczna jest warta uiszczenia, czy nie.

Dlaczego niektóre karty kredytowe pobierają opłaty roczne, a inne nie?

Istnieje kilka doskonałych kart kredytowych, które nie pobierają opłat rocznych. Na przykład, nietrudno jest znaleźć świetną kartę kredytową bez rocznych opłat z konkurencyjną stopą zwrotu gotówki lub długim początkowym okresem APR wynoszącym 0%.

Opłaty roczne na ogół nie są skorelowane z jakością trwającego programu nagród. Zamiast tego roczne opłaty za kartę kredytową mają zwykle na celu wyrównanie kosztów innych korzyści oferowanych przez daną kartę kredytową, takich jak świadczenia podróżne.

Roczne opłaty za karty kredytowe różnią się znacznie. Niektóre pobierają roczne opłaty w wysokości 50 USD, podczas gdy jedna karta kredytowa z wyższej półki pobiera tysiące dolarów rocznie.

Jakie rodzaje korzyści są powszechne w przypadku kart z rocznymi opłatami?

Oczywiście istnieją setki różnych kart kredytowych z różnymi dodatkami. Jak wspomniałem, opłaty roczne są różne. Karty kredytowe z niewielkimi rocznymi opłatami mogą oferować tylko jedną lub dwie dodatkowe korzyści, podczas gdy karty z wysokimi rocznymi opłatami mogą mieć długą listę korzyści.

Mając to na uwadze, oto kilka korzyści, które są zwykle oferowane przez karty kredytowe z rocznymi opłatami:

 • Bezpłatne noclegi każdego roku
 • Status elitarny w określonej linii lotniczej, sieci hoteli lub wypożyczalni samochodówBezpłatne torby rejestrowane w niektórych liniach lotniczychZniżki na zakupy w określonej sieci hoteli lub linii lotniczychZwrot kosztów podróży lub opłat lotniczychZwrot kosztów za wspólne przejazdy (np. Uber)Pomoc Concierge w sprawach takich jak rezerwacje restauracji i bilety na imprezyZwrot kosztów TSA PreCheck lub Global EntryDostęp do poczekalni na lotniskuŚwiadczenia z tytułu ubezpieczenia podróżnego (ubezpieczenie wynajmu samochodu, pokrycie opóźnienia w podróży itp.)Ochrona ceny lub rozszerzone gwarancje na zakupyUnikalne opcje wymiany punktów nagrodyPowinienpanotrzymać kartę kredytową z roczną opłatę?

  Najważniejszym pytaniem, które należy zadać, jest to, czy karta kredytowa z roczną opłatą zapewni wystarczającą wartość, aby była opłacalna.

  Oto osobisty przykład. Karta kredytowa w moim portfelu pobiera teraz roczną opłatę w wysokości 550 USD, co wielu moich znajomych skomentowało, że szaleję za płacenie. Otrzymuję jednak między innymi następujące korzyści:

  • Zwrot opłaty w wysokości 200 USD za wybraną przeze mnie linię lotniczą plus kolejne 200 USD za bezpłatne przejazdy Uberem. Same te korzyści obniżają efektywny koszt karty do 150 $, o ile z nich korzystam (co robię).
  • Dostęp do poczekalni na lotnisku. Biorąc pod uwagę darmowe jedzenie i napoje, które otrzymuję oraz ciche miejsce do pracy na lotnisku, ostrożnie oceniam tę korzyść na 20 USD za wizytę. Latam około 10 lotów w obie strony rocznie (20 wizyt w poczekalni), więc oceniam tę korzyść na około 400 USD rocznie.Bezpłatny test wstępny TSA, który kosztuje 85 USD co pięć lat.Status elitarny w marce hotelu, w której zazwyczaj przebywam podczas podróży. To zapewnia mi późne wymeldowanie, podwyższenie standardu pokoju i nie tylko.Możesz więc zobaczyć, jak korzyści płynące z karty uzasadniają koszt w moim przypadku. Nie oznacza to jednak, że wszyscy uznają tę konkretną kartę kredytową za wartą zachodu. Na przykład, jeśli nie latasz często, prawdopodobnie nie jest to dla Ciebie dobra karta kredytowa.

   Podsumowując

   Roczne opłaty za karty kredytowe zazwyczaj zapewniają dodatkowe korzyści w porównaniu z kartami kredytowymi, które nie pobierają opłat rocznych.

   Płacenie rocznej opłaty w celu uzyskania dostępu do korzyści związanych z konkretną kartą kredytową może być warte poniesionych kosztówwtedy i tylko wtedygdykorzystasz z przywilejów w taki sposób, że otrzymana wartość jest większa niż opłata za kartę. Zanim więc zastanowisz się nad rejestracją karty kredytowej, która pobiera roczną opłatę, ważne jest, aby poświęcić kilka minut i przeprowadzić analizę kosztów i korzyści, aby określić, czy jest to dla Ciebie dobra wartość.

   Nasz ekspert od kart kredytowych korzysta z tej karty i może zarobić 1148 USD (poważnie)

   Tak długo, jak spłacasz je co miesiąc, karty kredytowe są nie do pomyślenia dla doświadczonych Amerykanów. Chronią przed oszustwami znacznie lepiej niż karty debetowe, pomagają podnieść Twoją zdolność kredytową i mogą każdego roku odkładać setki (lub tysiące!) Dolarów z powrotem do kieszeni.

   Ale przy tak wielu dostępnych kartach musisz mądrze wybierać. Ta najwyżej oceniana karta umożliwia płacenie 0% odsetek od zakupów do końca 2021 r., Oferuje jedne z najbardziej hojnych nagród cashback, jakie kiedykolwiek widzieliśmy (do 5%!), I nadal ma roczną opłatę w wysokości 0 USD.

   Dlatego nasz ekspert – który przejrzał setki kart – zapisał się na tę kartę osobiście. Kliknij tutaj, aby uzyskać bezpłatny dostęp do najlepszego wyboru naszych ekspertów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy