Cena Bitcoin spada w obliczu presji ze strony górników

17 lutego 2021
Category: Jaka Jest

Zaktualizowano 1 dzień temu

Bitcoin News

Cena bitcoina ponownie spadła po napotkaniu oporu na progu 12 000 USD. Cena spadła poniżej 11 000 USD i spadła do 10 250 USD w krótkim okresie. Raporty dotyczące cen rynkowych pokazują 3-procentowy spadek ceny w ciągu kilku godzin 13 września, przy czym cena spadła z 10580 USD do 10258 USD na Coinbase. Poinformowano, że nagły spadek ceny BTC jest spowodowany przez górników, którzy teraz sprzedają na giełdach kryptowalut, tworząc presję sprzedaży, gdy przenoszą wydobyte BTC.

Wygasające opcje Bitcoin

W drugim kwartale sieć blockchain bitcoin przeszła przez trzeci w historii spadek nagrody za blok, od kwietnia do czerwca. Zmniejszenie o połowę zmniejszyło tempo produkcji bitcoinów o połowę, ponieważ bitcoin zbliża się do stałej podaży wynoszącej 21 milionów. Zmniejszenie wydobycia bitcoinów spowodowało wzrost ceny, przekraczając próg 9500 USD.

W III kwartale Bitcoin zbliża się do wygaśnięcia swoich opcji pod koniec września. Według raportu około 83,4 tys. Opcji Bitcoin wygaśnie do 25 września. Handel wygasającymi kontraktami terminowymi kończy się w ostatni piątek miesiąca kontraktowego. Inwestor nie będzie miał prawa do kontraktu i straci zapłaconą premię, jeśli jego opcja wygaśnie niewykonana. Wygasające opcje są również jedną z przyczyn spadku ceny BTC.

Jaka jest cena bitcoinów dzisiaj?

Inwestorzy chcieliby sprzedać opcje Bitcoin przed wygaśnięciem, gdy nadal istnieje wartość rynkowa. Nagła wyprzedaż wpływa na cenę bitcoinów, tak jak to miało miejsce przed blokadą. Po klasyfikacji pandemii 11 marca cena bitcoina spadła do 3867 USD w ciągu kilku godzin, co stanowiło 50-procentowy spadek ceny, ponieważ handlowcy przygotowywali się do trzymania płynnej gotówki w ramach przygotowań do blokady.

Górnicy i giełdy kryptowalut to dwaj najwięksi sprzedawcy, którzy mogą wpływać na ceny rynkowe. Ta nagła presja ze strony górników obniżyła cenę Bitcoina. W chwili pisania tego tekstu cena BTC wynosi 10 498 USD.

Czy powinienem kupić bitcoiny?

Chociaż wszystkie te naciski w żaden sposób nie wskazują na okres byka, niektórzy analitycy nadal są optymistami. Ki-Young Ju, dyrektor generalny firmy CryptoQuant zajmującej się analizą i analizą danych w sieci, uważa, że ​​nagła wyprzedaż górników nie wystarczy, aby zatrzymać kolejną hossę, chociaż cena rynkowa mówi co innego. W tweecie stwierdził, że wyprzedaży górników od lipca, które spowodowały presję sprzedażową na rynku kryptowalut, nie wpłyną na kolejną hossę. Kierując się oświadczeniem analityka, można powiedzieć, że można teraz kupić bitcoiny i budować portfele w oczekiwaniu na przyszły wzrost ceny.

Aktualizacja górników: Niektórzy górnicy zaczęli sprzedawać pod koniec lipca, ale myślę, że na dłuższą metę górnicy nie sprzedali BTC na tyle dużych, aby powstrzymać następny byk. Https://t.co/X0Uf3Sfzck fot. twitter.com/pHrmaylPyz

Jednak wahania cen są powszechne w przestrzeni kryptograficznej, głównie w przypadku aktywów, takich jak Bitcoin, które mają charakter zmienności. Istnieje wskazówka, że ​​obecny spadek ceny nie wpływa na inne aktywa cyfrowe, takie jak Ethereum, co ujawnia tendencję kryptowalut do reagowania na tradycyjne warunki rynkowe. Można również powiedzieć, że Bitcoin dryfuje w oparciu o aktualne wskazania rynkowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy