Akcje Bank of America można kupić już dziś

17 lutego 2021
Category: Wziąć Pod Uwagę

Na wykresie cenowym BAC jest silna wartość off i off

Jeśli interesuje Cię duża wartość, a także wsparcie legendy inwestowania, nie szukaj dalej niż Bank of America (NYSE: BAC ). Ale dla inwestorów poszukujących bardziej „namacalnego marginesu bezpieczeństwa dzięki pozycji akcji BAC, mądre posiadanie akcji wymaga czegoś więcej. Pozwól mi wyjaśnić.

Co myśli Wall Street? Rekordowe wzloty i odstające zwroty były regularnym zjawiskiem w Nasdaq od prawie trzech miesięcy, mimo że Covid-19 wciąż sieją spustoszenie w życiu codziennym wielu Amerykanów, w biznesie i ogólnie w gospodarce. Rajd wydaje się niesprawiedliwy, prawda? I może w jakiś sposób tak jest.

Trudno jednak zignorować coraz większe, wpływowe spółki, takie jak Amazon (NASDAQ: AMZN ) czy Apple (NASDAQ: AAPL ). W dzisiejszym zdystansowanym społecznie środowisku trzeba wziąć pod uwagę również coraz ważniejsze nowicjusze. Zoom Video (NASDAQ: ZM ) lub Peloton (NASDAQ: PTON ) to jedne z tych firm, które rozwijają się w czasie pandemii i pomagają wspierać osiągnięcia Nasdaq.

Mimo to na rynku złożonym z akcji usuniętych z tematu dynamiki występującego w szerszej przestrzeni technologicznej, środowisko inwestycyjne pozostało znacznie mniej hojne. Okazjonalnie jedną z ofiar tej popularności jest Bank of America, którego akcje oferują solidną wartość dla inwestorów giełdowych BAC. Ale nie wierz mi na słowo.

Buffett’s Bet on BAC Stock

W ciągu ostatniego miesiąca inwestor zorientowany na wartość Warren Buffett’s Berkshire Hathaway (NYSE: BRK.B ) powiększył swój pakiet akcji BAC. To wielka sprawa i na więcej niż jeden sposób. Od 20 lipca firma nie tylko wykupiła ponad 85 milionów akcji, ale dzięki temu całkowita wartość akcji spółki wynosi nieco ponad 1 miliard.

Ekspozycja Berkshire na BAC zajmuje tylko drugie miejsce po posiadanych akcjach Apple. Może bardziej intrygujące, ponieważ Apple jest wyceniany na 2 biliony dolarów, firma inwestycyjna posiada obecnie 11,9% w Bank of America. Ta akcja sygnalizuje, że firma jest przekonana, wykorzystując swoją najnowszą aplikację zatwierdzoną przez Fed, aby posiadać do 24,9% giganta bankowego. To prawie 2,5-krotność standardowego progu 10% dla dużych inwestorów.

Mając miejsce dla Berkshire na zakup dodatkowych 13% udziałów w akcjach BAC, jest to miła ochrona dla innych inwestorów. Co więcej, jak niedawno napisał Mark Hake z InvestorPlace , istnieje duży potencjał wzrostu. Artykuł w przemyślany sposób przeprowadził czytelników przez pewne zmiany liczbowe, które konserwatywnie zapewniają BAC blisko 35 USD do końca przyszłego roku, wraz z dodatkową korzyścią ze strumienia dywidend zbliżonego do 3%.

Miesięczny wykres akcji BAC

Oprócz wsparcia, jakie Berkshire Hathaway zapewnia akcjom, Mark na podstawie szacunków zysków podaje namacalną wartość księgową BAC na akcję, czyli TBVPS, nieco na północ od 22 USD. Fajnie, prawda? Należy również wziąć pod uwagę wykres giełdowy bankiera. Słabe wyniki BAC i droga, którą podążyła, sprawiają, że akcje również wyglądają bardzo atrakcyjnie.

Z technicznego punktu widzenia i jak pokazuje wykres miesięczny, akcje BAC zbudowały bardziej stromy, ale możliwy do opanowania trend wzrostowy od marcowego dna Covid-19. Akcję cenową uzupełniają tendencje stochastyczne wychodzące ze stanu wyprzedania i większy kanał wzrostowy, który rozpoczął się podczas kryzysu finansowego 2008-2009. To byczy obraz, ale nie bez tymczasowych niepowodzeń.

Obecny trend zwyżkowy ukształtował się w czerwcu na wysokim poziomie. Akcje z tego miesiąca nie zdołały wyczyścić cyklu z 2020 roku 62% poziomu zniesienia i tego samego kluczowego poziomu Fibonacciego ustalonego od rekordowego szczytu BAC w 2006 roku do najniższego poziomu z 2009 roku. Niestety, akcja cenowa uformowała niedźwiedzią spadającą gwiazdę. Ale lipcowe szybkie odwrócenie trendu z poziomu 50% przygotowuje grunt do ponownego umocnienia trendu wzrostowego.

Obserwacja jest drugim wyzwaniem związanym z oporem, w którym akcje przełamują barierę techniczną i osiągną nowe względne maksima w nadchodzących miesiącach. W dłuższej perspektywie prognozuje się, że akcje BAC osiągną zyski zgodnie z prognozami wartości spoza wykresu cenowego, jak ten oferowany przez Marka.

Na razie, aby te zwroty były bardziej namacalne i mniej narażone na kaprysy Wall Street, poleciłbym obrożę BAC strategią kołnierzową. W szczególności preferowana jest kombinacja opcji put 24 $ / call 28 $. Wyceniony na 26,04 USD w porównaniu z posiadaniem akcji za 25,86 USD, to dobrze wydane pieniądze i mądrze zainwestowane w byczą przyszłość, ale także dobrze przygotowane na sporadyczne uderzenia na drodze.

Chris Tyler jest byłym organizatorem rynku instrumentów pochodnych na giełdzie w Ameryce i na Pacyfiku. Zarządzane rachunki inwestycyjne nie posiadają obecnie żadnych papierów wartościowych wymienionych w tym artykule. Przedstawione informacje opierają się na jego doświadczeniu zawodowym, ale są przeznaczone wyłącznie do celów edukacyjnych. Za każde wykorzystanie tych informacji odpowiada w 100% osoba. Aby uzyskać dodatkowe informacje o rynku i powiązane przemyślenia, śledź Chrisa na Twitterze @Options_CAT i StockTwits.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy