10 najważniejszych powodów, dla których Bitcoin to dobra inwestycja

10 najważniejszych powodów, dla których Bitcoin to dobra inwestycja
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Właściciel, redaktor i główny autor Cryptorials.

Twórca i handlowiec finanso kryptowalut od 2014 roku.

 • Chroń swoje monety: kompletny przewodnik po aplikacjach portfela Bitcoin – 28 września 2020 r
 • Co to jest ZEROONE? – 19 sierpnia 2020 r
 • Śledzenie najnowszych wiadomości dotyczących bitcoinów, aby zrozumieć wzrost wolumenu handlu – 10 sierpnia 2020 r

Przez lata, odkąd owiane tajemnicą stworzenie, Bitcoin stał się dla wielu różnych ludzi wieloma rzeczami. Jedną z tych rzeczy jest inwestycja.

Pomimo wahań cen kolejki górskiej, a może częściowo z ich powodu, Bitcoin zyskał znaczną popularność wśród wszelkiego rodzaju inwestorów, od funduszy hedgingowych po technologicznych miliarderów po zwykłych ludzi, którzy chcą zwiększyć swoje oszczędności. W tym artykule przedstawię kilka głównych powodów, dla których Bitcoin jest dobrą inwestycją i dlaczego warto rozważyć włączenie go do swojego portfela.

 1. Ma wiele zastosowań: Większość ludzi początkowo poznaje Bitcoin jako formę cyfrowej waluty – nowy sposób zarabiania pieniędzy stworzony specjalnie na potrzeby XXI wieku. Ale w rzeczywistości jest to tylko jedno z wielu zastosowań Bitcoina i technologii blockchain, na której działa. Blockchain może być użyty do udowodnienia własności rzeczy innych niż same monety – umożliwiając taką samą wydajność i korzyści w cyfrowym obrocie papierami wartościowymi, tytułami do gruntów i innym majątkiem, roszczeniami ubezpieczeniowymi, jako kolejka płatności dla przekazów pieniężnych, do rozliczenia między finansami instytucje, stemplowanie dokumentów i audytowanie, nagrody dla klientów i finansowanie społecznościowe, i wiele innych rzeczy. Każde z tych zastosowań wymaga monet do opłacenia opłat transakcyjnych i zwiększa wartość Bitcoin. Oznacza to, że istnieje wiele ścieżek do sukcesu:każdy z tych przypadków użycia jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju, ale ma potencjał, aby wywołać rewolucję w swoich branżach – a sukces każdego z nich może spowodować znaczny wzrost wartości sieci, na której jest zbudowany . Pomyśl o tym w ten sposób: inwestowanie w BTC może być jak inwestowanie w internet w jego początkach i nie mam na myśli inwestowania pieniędzy w start-upy internetowe – mam na myśli sam Internet. Kluczową różnicą jest oczywiście to, że korzystanie z Internetu jest bezpłatne, podczas gdy każda transakcja Bitcoin musi być opłacona.inwestowanie w BTC może być jak inwestowanie w internet w jego początkach, a nie mam na myśli inwestowania pieniędzy w start-upy internetowe – mam na myśli sam internet. Kluczową różnicą jest oczywiście to, że korzystanie z Internetu jest bezpłatne, podczas gdy każda transakcja Bitcoin musi być opłacona.inwestowanie w BTC może być jak inwestowanie w internet w jego początkach, a nie mam na myśli inwestowania pieniędzy w start-upy internetowe – mam na myśli sam internet. Kluczową różnicą jest oczywiście to, że korzystanie z Internetu jest bezpłatne, podczas gdy każda transakcja Bitcoin musi być opłacona.
 2. Potencjalne zyski przewyższają potencjalne straty : Potencjalne zyski, jeśli Bitcoin odniesie jakikolwiek znaczący sukces, są astronomiczne. Aby dać ci wyobrażenie o tym, rozważymy to po prostu jako walutę, która, jak już wyjaśniłem, jest tylko jednym z wielu zastosowań. Wielu komentatorów spekulowało na temat potencjału BTC jako waluty globalnej i jego przydatności do handlu międzynarodowego, a także używania przez zwykłych konsumentów na całym świecie. Zatem porównanie z dolarem amerykańskim nie jest całkowicie skandaliczne. Obecna podaż pieniądza dla USD wynosi w przybliżeniu około 70 bilionów, podczas gdy wartość wszystkich istniejących Bitcoinów w momencie publikacji tego artykułu wynosi

3,5 miliarda. Więc gdyby Bitcoin zastąpił dolara jako główną walutę handlu międzynarodowego, a globalna siła ekonomiczna użytkowników bitcoinów dorównałaby obecnej populacji Ameryki, cena musiałaby wzrosnąć o 20000 razy, co oznacza, że ​​każdy dzisiejszy BTC o wartości 1 USD 20 000 dolarów w tej hipotetycznej przyszłości. Oczywiście jest to bardzo ambitny cel, ale nie jest to całkowicie niemożliwe, a co ważniejsze, nawet 1% tego rodzaju sukcesu zamieniłby każdego zainwestowanego dolara w 200 USD. Z drugiej strony równania teoretycznie można stracić maksymalnie 100%, a nawet to jest mało prawdopodobne w tym momencie, ponieważ technologia została już dobrze przetestowana i ma wielu oddanych użytkowników. Więc nawet jeśli jest to ryzykowna inwestycja, stosunek ryzyka do zysku jest rzeczywiście bardzo atrakcyjny.

 • Niedobór i spadająca inflacja: Bitcoin jest rzadkim zasobem, ponieważ istnieje sztywny limit maksymalnej liczby monet, które można kiedykolwiek wyprodukować. Z tego powodu często porównuje się go do złota, które również wiele zyskuje na swojej rzadkości. Obecnie (wrzesień 2015 r.) W wyniku wydobycia każdego dnia generowanych jest około 4000 nowych monet. Oznacza to, że około 4000 * 240 lub 960 000 dolarów nowych pieniędzy musi napływać każdego dnia, aby utrzymać cenę każdej monety na tym samym poziomie. Z biegiem czasu to się zmniejszy, ostatecznie zbliżając się do zera, gdy zostanie osiągnięty limit 21 milionów monet. Ponieważ niektóre monety zawsze zostaną utracone z powodu zapomnienia haseł, braku przekazania portfeli w testamencie lub porzucenia prawie pustych portfeli, w tym momencie waluta stanie się deflacyjna – co oznacza, że ​​jej wartość będzie rosła w stosunku do towarów i innych walut, jeśli wszystko inne pozostaje równe.Teraz jest dobry moment, aby to wykorzystać – nagroda blokowa ma zostać zmniejszona o połowę latem 2016 r., Obniżając stopę inflacji i zmniejszając wielkość wzrostu kapitału wymaganego do wzrostu ceny monety.
 • Inwestycja do kwadratu : posiadanie kilku monet jest często postrzegane jako inwestycja, ale oczywiście Bitcoin to pieniądz i możesz je inwestować. W ten sam sposób można inwestować swoje monety i zarabiać na nich odsetki, oprócz wszelkich zysków uzyskanych z podwyżek cen (lub oczywiście w celu wyrównania strat).
 • Natychmiastowy dostęp : nie musisz wiązać swoich pieniędzy w planach długoterminowych, aby osiągnąć zysk. Jako forma pieniędzy jest to inwestycja, do której możesz uzyskać natychmiastowy dostęp w dowolnym momencie – w tym zanurzenie się w niej, aby kupić artykuły spożywcze w lokalnym supermarkecie.
 • Zabezpieczenie przed ryzykiem walutowym : dla osób mieszkających w krajach o wysokiej inflacji lub ryzyku dewaluacji waluta cyfrowa może stanowić dobre zabezpieczenie przed ryzykiem walutowym. Wraz z niedawną dewaluacją waluty przez Chiny, zwiastującą ponowną spekulację na temat wojen walutowych między narodami starającymi się zabezpieczyć swój eksport, może się to okazać głównym czynnikiem napędzającym cenę BTC w średniej perspektywie. Ujemna korelacja już pojawiła się między wartością BTC i CNY w dolarach, a dewaluacja w innych gospodarkach wschodzących może spowodować, że Bitcoin wpędzi znaczną ilość nowego kapitału.
 • Bezpieczna przystań przed kryzysami bankowymi: Pieniądze w banku nie są już tak bezpieczne, jak kiedyś. Na Cyprze oszczędzający byli świadkami jednorazowego obniżenia wartości ich jaj gniazdowych, podczas gdy mieszkańcy Grecji cierpią z powodu rozszerzonych limitów ilości gotówki, którą mogą wypłacić ze swoich kont. Cyfrowa waluta nie tylko zapewnia bezpieczną przystań przed tymi zagrożeniami, ale także pozwala czerpać zyski ze zwiększonych odsetek generowanych w takich sytuacjach. To samo dotyczy rządowej kontroli kapitału, gdzie konsumenci w wielu autorytarnych reżimach już używają jej do obejścia opresyjnego ustawodawstwa. Niektórzy komentatorzy już sugerują, że chińska kontrola kapitału może wkrótce wywołać kolejny boom cenowy.
 • Otwarte dla wszystkich: Inwestowanie w Bitcoin jest łatwe, otwarte dla każdego (nie tylko dla inwestorów akredytowanych) i nie wymaga od Ciebie narażania prywatności finansowej.
 • Etyczna inwestycja: Wydaje się, że dużą częścią pierwotnej inspiracji stojącej za stworzeniem Bitcoina była chęć znalezienia rozwiązania dla globalnego kryzysu bankowego, który rozpoczął się w latach 2008/2009, oraz sposobu, aby upewnić się, że nigdy się to nie powtórzy. Bitcoin jest walutą ludzi, wolną od dominacji i spekulacji globalnego sektora bankowego, który wyrządził tak wiele szkód światowej gospodarce. Kupując monety, wspierasz sieć, aby pieniądze były bardziej sprawiedliwe i zgodne z interesami ludzi, a nie banków.

 • To jest ekscytujące! Być może najlepszym powodem, dla którego warto inwestować w Bitcoin, jest to, że jest on bardzo ekscytujący. To ekscytujące być zaangażowanym w tak nową i rewolucyjną technologię, ekscytujące jest widzieć, jak zmienia ona krajobraz gospodarczy i czytać najnowsze wiadomości, aby być na bieżąco.

 • Zacznij korzystać z Bitcoin za pomocą Coinbase !! (USA, Wielka Brytania, Europa)

  Lub

  Kup Bitcoiny w dowolnym miejscu na świecie za pomocą LocalBitcoins

  Związane z

  4 komentarze Już

  Podekscytowanie nie jest dobrym powodem do inwestycji. Jest to dobry powód do spekulacji, ale nazwij to spekulacją.

  To też nie jest dobry powód do spekulacji i nie sugerowałbym nikomu wykorzystania tego jako części swojej analizy nad tym, czy cena wzrośnie, czy spadnie. Ale ludzie są lepsi w rzeczach, które uważają za interesujące. Niektórzy ludzie inwestują w akcje, inne towary i tak dalej – powodem, dla którego decydują się zaangażować w jedną z tych rzeczy, jest często to, że jest ona bardziej zgodna z ich interesami, dzięki czemu łatwiej jest im zebrać niezbędną wiedzę o tym, kiedy i co należy kupować i sprzedawać w ramach tej kategorii. W tym duchu zaproponowałem spostrzeżenie, że jest to ekscytująca dziedzina, w której można się zaangażować.

  Proszę, nie myl mnie z bitcoinem i nie krytykuj mojego pisania tylko dlatego, że zdecydowałeś, że bitcoin jest zbyt ryzykowny dla twoich osobistych upodobań.

  Chciałbym również dodać, że opisywanie handlu bitcoinami jako spekulacji, a nie inwestycji, jest absurdalne, ponieważ termin „spekulacja” oznacza brak twardych dowodów, na których można by oprzeć decyzje. Oznacza to, że po prostu uprawiasz hazard.

  Ale w przypadku Bitcoin każda transakcja jest zapisywana w czasie rzeczywistym w publicznej księdze, którą każdy może przeglądać – co oznacza, że ​​istnieje zakłopotanie twardymi danymi. Możesz przeglądać liczbę transakcji, wolumen transakcji, liczbę utworzonych i wykorzystanych adresów, wolumen wymiany względem wydatków itp. – wszystko w czasie rzeczywistym. Opisałbym handel na rynku Forex lub handel akcjami z dowolnym horyzontem czasowym krótszym niż rok jako o wiele bardziej spekulacyjny niż handel Bitcoinem, ponieważ w takich sytuacjach jest znacznie mniej twardych dowodów.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy