10 najszybciej rozwijających się akcji, w które można teraz zainwestować

17 lutego 2021
Category: Może Pomóc

Jeśli szukasz ogromnego wzrostu w słabym otoczeniu, oto on

Uwaga redaktora: ta historia została wcześniej opublikowana w czerwcu 2018 r. Od tego czasu została zaktualizowana i ponownie opublikowana.

Technicznie rzecz biorąc, nie jest jeszcze lato, ale nadchodzi letni zastój (najwolniejszy okres w roku dla akcji). Istnieją jednak akcje, które mogą po prostu wzruszyć ramionami letniego bluesa. To prawda, jest ich niewiele, ale jeśli firma jest w stanie udowodnić, że może szybko rosnąć, nawet jeśli gospodarka wpadnie w przeciwny wiatr, handlowcy mogą po prostu skłaniać się do tych nazw i popychać je wyżej.

W tym celu (i to w przypadkowej kolejności), oto lista dziesięciu firm, które szczycą się nadmiernym wzrostem, podczas gdy inne firmy nie mogą powiedzieć tego samego. Niektórzy będą dzwonić dzwonkiem, a inni raczej nie znają. Jednak we wszystkich przypadkach organizacja robi coś dobrze.

Autodesk (ADSK) Zysk od początku roku: + 25%

Autodesk (NASDAQ: ADSK ) nie jest powszechnie znana . Jednak użytkownikom oprogramowania architektonicznego i inżynierskiego Autodesk jest dobrze znany. Firma jest nazwą stojącą za dużą kolekcją platform do modelowania 3D i wspomaganego komputerowo kreślenia, z których większość jest sprzedawana na zasadzie subskrypcji.

Nudny? No pewnie. Oto nie nudna część: przewiduje się, że sprzedaż wzrośnie o ponad 29% w tym roku, a następnie przyspieszy do poziomu prawie 27% w przyszłym roku. Jeszcze mniej nudne jest to, że taki wzrost przychodów ma wypchnąć Autodesk z minusów i na plus.

Kto wie, że oprogramowanie do kreślenia w chmurze może pomóc w stworzeniu jednej z najszybciej rozwijających się akcji na rynku?

Netflix, Inc. (NFLX) Zysk od początku roku: + 35%

Tak Netflix (NASDAQ: NFLX ) jest obciążony długiem i nie wydaje się być zainteresowany wyłączaniem czopów wydatków w najbliższym czasie.

Zabawna rzecz wydarzyła się jednak w ostatnim kwartale. To nie był wzrost sprzedaży. Wzrost przychodów o 27% jest z pewnością imponujący, ale nie był on szczególnie niezwykły w przypadku platformy przesyłania strumieniowego wideo. Imponujący był powrót firmy po katastrofalnym czwartym kwartale 2018 r. To światło na końcu tunelu może być w końcu rentownością, a nie nadciągającym pociągiem zadłużenia.

Nadal jest do wykonania praca. Wcześniej czy później firma jakoś będzie musiała ograniczyć koszty. Jednak najtrudniejsza część pracy została wykonana. To tworzenie sprzedaży, którą można przekształcić w dochód, a następnie przekształcić się w dodatni przepływ gotówki.

Etsy Inc (ETSY) Zysk YTD: + 43,93%

Można by pomyśleć, że sprzedawca online rękodzieła i jednorazowych przedmiotów miałby problemy. Oprócz tego, że masowa produkcja jest kluczem do marż na większości frontów, ogromny Amazon (NASDAQ: AMZN ) jest również na tej samej arenie ze swoją platformą sprzedaży „Handmade.

Etsy (NASDAQ: ETSY ) sprawia, że ​​to działa. To prawda, nie zawsze było to łatwe z kilku powodów. Jednak Etsy czerpie korzyści z faktu, że jego witryna internetowa nie wydaje się być kliniczna ani zaprojektowana w celu rzucania przeglądarkom w twarz zalewem potencjalnych zakupów.

Liczby opowiadają historię. W kwartale kończącym się w lutym sprzedaż towarów brutto wzrosła o prawie 20% rok do roku, a przychody wzrosły o prawie 47%. Wzrosła też liczba kupujących i sprzedających, co potwierdza, że ​​firma robi coś dobrze.

GoDaddy (GDDY) Zysk YTD: + 19,35%

Znasz firmę, nawet jeśli nie pamiętasz firmy. Godaddy (NYSE: GDDY ) to usługa hostingu i rejestracji witryn internetowych, być może najbardziej znana z wykorzystywania reklam telewizyjnych przedstawiających niezwykle ładne kobiety w jawnie seksistowski sposób.

Firma od tamtej pory przerosła tęsknotę. Ale to umieściło firmę na mapie, gdzie pozostała. Chociaż usługi hostingu internetowego i rejestracji domen to obecnie branża warta kilkanaście centów, dla wielu GoDaddy nadal jest pierwszym wyborem, a GoDaddy wydaje się właśnie osiągać ekonomię skali.

Chociaż spodziewany w tym roku wzrost sprzedaży o 12,3% to niewiele, to wystarczy, aby poprawić wyniki finansowe. Prognozowany w przyszłym roku wzrost przychodów o 11,2% ma ponownie podwoić zyski.

Nvidia (NVDA) Zysk od początku roku: + 40,79%

Pomiędzy sztuczną inteligencją, kartami graficznymi, a nawet tradycyjnymi procesorami komputerowymi Nvidia (NASDAQ: NVDA ) bierze udział w prawie wszystkim związanym z technologią i radzi sobie całkiem dobrze na wszystkich frontach.

Rzeczywiście, stało się głównym źródłem dla rozwijającej się branży sztucznej inteligencji, ponieważ jego sprzęt jest najlepiej dostosowany (i najbardziej dostępny) do obsługi wszystkich intensywnych platform sztucznej inteligencji do obliczania liczb.

Dowodem na budyń, jak mówią, jest degustacja. Najwyższy wynik w ostatnim kwartale wyniósł 2,21 miliarda dolarów, co nie było wielkim wstrząsem, ale sam fakt ożywienia firmy po zeszłorocznym nurkowaniu technologicznym jest jedynym powodem do inwestycji.

DexCom (DXCM) Zysk YTD: – 02%

DexCom, Inc. (NASDAQ: DXCM ) produkuje kilka różnych medycznych urządzeń monitorujących, ale wszystkie skupiają się na jednej rzeczy – leczeniu cukrzycy. Najnowszy produkt, Dexcom G6, przenosi ciągłe monitorowanie glukozy na przysłowiowy wyższy poziom.

Chociaż w tym roku mamy do czynienia z trudnym początkiem, nadal oczekuje się, że w ciągu najbliższych dwóch lat sprzedaż wzrośnie o prawie 20%.

Niekoniecznie jednak to sprawia, że ​​DXCM jest jednym z najlepszych akcji do inwestowania w tej chwili. Lepiej lub gorzej, liczba przypadków cukrzycy w samych Stanach Zjednoczonych może się podwoić, jeśli nie potroić, w porównaniu z 2010 rokiem do roku 2050.

Diamondback Energy (FANG) Zysk od początku roku: + 9,5%

Zakup jakichkolwiek zasobów energetycznych w tej chwili powinien zostać dokładnie przemyślany. Podczas gdy ceny ropy ponownie rosną, popyt nie rośnie nadmiernie, a podaż raczej rośnie niż maleje. Jeśli jednak jesteś wystarczająco pewny, że ropa przynajmniej utrzyma się na stałym poziomie w pobliżu obecnej ceny Diamondback Energy Inc (NASDAQ: FANG ) to interesująca nazwa do rozważenia.

Diamondback to niezależny gracz naftowo-gazowy, zajmujący się głównie szczelinowaniem w basenie permskim. Jednak w przeciwieństwie do większości podobnych i wielkości firm, Diamondback jest rentowny – przy cenach ropy nieco powyżej 50 USD za baryłkę.

To stawia firmę w dobrym miejscu, o czym świadczą dane z ostatniego kwartału. Przychody wzrosły o 44% rok do roku, powodując wzrost dywidendy o 50%.

Weibo Corp (WB) Zysk od początku roku: + 22%

Porównywano go do Twittera (NYSE: TWTR ), choć nie jest to do końca odpowiednie porównanie. Weibo (NASDAQ: WB ), które prowadzi w Chinach witrynę do mikroblogowania z reklamami, ma wiele podobieństw do Facebooka (NASDAQ: FB ), ponieważ wrażenia użytkownika są o wiele bardziej wciągające.

Niezależnie od tego, do czego jest najbardziej porównywalny, Weibo publikuje liczby, które zwracają uwagę i oczekuje się, że będzie to robić w najbliższej przyszłości.

Przychody z ostatniego kwartału w wysokości 481,9 mln USD wzrosły o 28% rok do roku, a w tym roku Weibo spodziewa się sprzedaży na poziomie od 420 mln USD do 1,72 mld USD. To znacznie więcej niż rok temu, który wyniósł 427 milionów dolarów.

Vertex Pharmaceuticals (VRTX) Zysk YTD: + 15,14%

Dla przypomnienia Vertex Pharmaceuticals Incorporated (NASDAQ: VRTX ) nie zawsze było gorącym magazynem , a mówiąc realistycznie, nie zawsze nim będzie. Jednak dzięki kilku dużym zatwierdzeniom leków, oczekuje się, że przychody wzrosną w tym roku o 17%, a w przyszłym o kolejne 26%.

Jednym z tych leków jest lek Kalydeco na mukowiscydozę. Chociaż został zatwierdzony w 2012 roku, nadal uzyskuje aprobatę dla nowych podgrup pacjentów z mukowiscydozą. Tymczasem Symdeko, również na mukowiscydozę, został zatwierdzony przez FDA w lutym.

Może minąć trochę czasu, zanim sprzedaż leku osiągnie pełną prędkość, zwłaszcza gdy firma w międzyczasie zwiększa liczbę zastosowań. Oba leki są jednak nadal w trybie szybkiego wzrostu, co prawdopodobnie czyni VRTX jednym z najlepszych akcji, w które można teraz inwestować.

Splunk Inc (SPLK) Zysk YTD: + 25,58%

Wreszcie, umieść Splunk Inc (NASDAQ: SPLK ) na liście szybko rosnących akcji do obejrzenia, jeśli nie bezpośredniego zakupu.

Nie przejmuj się, jeśli o tym nie słyszałeś. Większość ludzi nie. I nawet wielu z tych, którzy mają, nie może tak naprawdę wyrazić, co robi. W tym celu uproszczoną wersją modelu biznesowego Splunk jest, że Splunk pomaga organizacjom gromadzić i analizować dane cyfrowe, a następnie faktycznie robić z nimi coś pożytecznego. W dobie przetwarzania w chmurze, internetu rzeczy, sztucznej inteligencji i nie tylko, firma okazała się kluczowa dla wielu organizacji tonących w morzu informacji.

Liczby mówią same za siebie. Oczekuje się, że Splunk zarobi w tym roku 1,01 dolara na akcję, w porównaniu z zeszłorocznymi 62 centami na akcję, przy 28% wzroście przychodów. Prognozowany w przyszłym roku wzrost przychodów o 21,6% powinien spowodować wzrost zysków do 1,47 USD na akcję.

W chwili pisania tego tekstu James Brumley nie posiadał pozycji w żadnym z wyżej wymienionych papierów wartościowych. Możesz śledzić go na Twitterze, pod adresem @jbrumley.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy